Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ajándékozási kérdés! Tényleg...

Ajándékozási kérdés! Tényleg én lennék a sóher?

Figyelt kérdés

Konkrétan a testvéremékről lenne szó, de egyébként is nem egyszer látom, hogy a kisgyerekeknek MINDEN egyes látogatáskor ajándékot kell vinni. Ti is így csináljátok? Mi ennek az előnye és hátránya? Sajnos én csak az utóbbit észleltem, hogy az ilyen kisgyerekek elkényeztetettek, nem értékelik, amijük van (hiszen rengeteg játékuk van, szinte semmire nem kell pl várniuk, de nem fognak/tudnak kismillióval játszani).

Valamint ami rettenetesen bánt, az az, hogy meglátogatom a testvérem gyerekeit és rögtön csak az érdekli őket, hogy mit hoztam nekik. Semmi hogy vagy meg ilyesmi. Ez amúgy minden vendégnél így van, sosem a személynek örülnek igazán, aki jött, hanem annak, amit hozott.

A másik szokás meg az, hogy ha az egyik gyerkőcnek szülinapja van, akkor a másiknak is KELL adni valamit, különben megsértődik. De miért? A szülinapnak nem pont az lenne a lényege, hogy aznap csak az ünnepelttel foglalkozzunk és ő legyen a középpontban? Nem hiszem, hogy a tesójának az az évi egy nap akkora törést okozna.

Ezekről már beszéltem a testvéremmel, aki amúgy egyet is értett velem, a felesége viszont totál kiakadt és szimplán irigynek nevezett, hogy biztos az vagyok, amiért én nem kaptam ennyi mindent gyerekkoromban.

Anyukám is teljesen pártolja ezt a szokást és ő is sóhernek meg irigy kutyának tart (ezt így egy az egyben belevágta a képembe más emberek előtt is már). Azt meg főleg imádtam, mikor gyerekkoromban csak úgy a hátam mögött elajándékozott a kicsiknek olyan holmikat, amiket én pl a saját gyerekemnek szerettem volna megőrizni:( a válasza az volt, hogy csak a bolondok és az irigyek ragaszkodnak a tárgyakhoz.

Sajnálom, hogy ilyen hosszú lett, de már tényleg nem tudom, mit gondoljak. Nálunk nem volt állandó ajándékozás, lehet, csak ezért tartom túlzásnak? Vagy tényleg irigy lennék?



2018. júl. 7. 19:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

En teljes mertekben egyetertek minden szavaddal!

De sajnos en is ezt tapasztaltam sajat kornyezetemben.

2018. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%

Apróságokról van szó; nem milliós tételekről. Én hetente-kéthetente egyszer látogatom a nővérem gyerekeit és egy-egy apróságot viszek nekik. Színező, gyümölcs, keksz...stb. És nem, nem elkényeztetettek.

Ha pont nem viszek semmit, mert ötletem sincs, akkor bemegyünk a boltba és választhatnak maguknak valamit. És tudják hol a határ. A múltkor a kislány egy üveg csemege ubit kért, jót nevettem.


De te nem kicsit reagálod túl.

2018. júl. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%

Nekem mindig rettentően örül az unokahugom, pedig folyton viszek neki valamit. Velem együtt akarja kibontani és kipróbálni, pedig évente csak párszor találkozunk. Akinek nem örül egy gyerek, az valamit rosszul csinál.


A szülinapos ajándékozással szerintem is igazad van. Felesleges ajándékot vinni a tesónak, elég, ha vele is éreztetve van aznap, hogy szeretik nagyon. Ezt nem csak ajándékkal lehet.

2018. júl. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
49%
Ures kezzel soha sehova nem megyek.
2018. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagy sóher.!

Hány év van köztetek?

Köztem és nővérem közt kereken 20,volt.

A lányai velem egykorúak.

DE nálunk én voltam a szüleim szeme fénye😉 ez igaz.Nővérem a "prototipus", bátyám" a fiú,ki tovább viszi a család nevét",én meg az "egyszem pici lányom"

De ilyen állandó ajandék izé sose volt.

Szülinap,karácsony,húsvét igen.Meg ha épp valami olyan jelent meg....

Ami ,ritka,nehezen beszerzhető,vagy épp jobban tanultam,teljesitettem a vártnál,természetesen ünneptől független megkaptam,ha a kassza is engedte.

2018. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Elso vagyok: azert szerintem a szulinapos pelda nem "erosen tulreagalt".

Milyen dolog mar az, hogy annak is ajandek jar, aki epp nem unnepelt? Ebbol ugyan mit tanul egy gyerek? Meghogy nem elkenyeztetetté valik...majd felnottkorra fog beerni a gyumolcse.

2018. júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es, már vártam egy hasonló kommentet.

Egy szóval sem írtam, hogy itt kekszekről meg csokikról van szó, amiatt nyilván épeszű ember nem hisztizik meg a gyerekek sem lennének ennyire rápörögve.

Itt ruhákról, játékokról van szó leginkább, amik egy tábla csokinál jóval többe kerülnek. Szerintem egyáltalán nem kéne, hogy apróságnak számítsanak ezek, pláne hogy sem én, sem senki a környezetünkben nem milliomos.

Arról meg semmi nem írtam, hogy az ünnepi ajándékozás zavarna, azt teljesen normálisnak tartom én is.

2018. júl. 7. 20:02
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

De a kérdező kérése jogos;az ünnepnap az ünnepelt személyé.

Többi tesó,csaladtag is fogadja el,hisz nekik is van ilyen napjuk.😂

De ezt már kiskortól.

2018. júl. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köztünk majdnem 21 év van, szóval hasonló a felállás, mint az egyik kommentelőnél. Nyilván ez sem egy szokásos dolog, tudom:(

Abból ítélve viszont, hogy a gyerekek minden egyes vendégnek a "hoztál valamit?" kérdést teszik fel (nagymama, szomszéd, barátok stb), nem hiszem, hogy a velük való viselkedésemmel lenne a gond. Tényleg nem azzal van a bajom, ha ők örülnek, hanem azzal, hogy egyáltalán nem érdekli őket az adott vendég (még anyukám sem, pedig ő aztán tényleg nagyon jól kijön a gyerekekkel).

2018. júl. 7. 20:09
 10/25 A kérdező kommentje:
A szülinapra egyébként az a sógornőm magyarázata, hogy ő soha sem akar kivételezni a gyerekeivel, ők szülinapon is legyenek egyenlőek. Nem tudom...szerintem egy kicsinek elég rosszul esik, ha soha nem érezheti, hogy "na ezt most az én napom".
2018. júl. 7. 20:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!