Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, nem...

Kisgyerekes anyukák, nem féltek, hogy milyen hatással lesz a járvány a gyermek fejlődésére?

Figyelt kérdés

Másfél éves kisfiam van. Nem is attól félek, hogy elkapja a vírust és beteg lesz, mert ennyi erővel retteghetnék egész évben az influenzától, hányós-fosós vírusoktól, hörghuruttól, stb, kisgyerekekre ezek sem veszélytelenebbek, mint a koronavírus. Persze, nyilván nem szeretném, hogy elkapja, mint ahogy más betegséget sem, de sokkal jobban féltem a nagymamámat, szüleimet, anyósékat.


Viszont egyre jobban aggaszt, hogy milyen hatással lesznek a kisfiam életére ezek a "kiesett hónapok". Mi elég aktív család voltunk, a nagyszülők hiába élnek más városban, legalább hetente-kéthetente találkoztunk (ottalvósra is), kisfiam imádott menni, nagyon jól elvan minden nagyszülővel, sokkal jobban élvezte azokat a napokat, amikor nem csak én voltam vele.

Jártunk programokra is, Ringatóra és Baba-mama klubba, ezeket is nagyon élvezte, a többi gyerekkel pont az elmúlt hónapban kezdett komolyabb interakcióba lépni, láthatóan élvezte a társaságot, szerette a programokat.

A beszéde is most indult be, most van abban a korban, hogy sok ingerre van szüksége, rengeteget tanul, mindent felfedezne, mindenre rácsodálkozik, minden újdonságnak örül.

Imád kint lenni, kismotorozni vagy akár sétálni, de a babakocsiban is szívesen elnézelődik. Szüksége is van a levegőre, ha valami miatt nem tudunk kimenni, sokkal nyűgösebb aznap. Most is kijárunk, szigorúan csak velem vagy csak az apjával, kihalt utcákra, erdőbe, nem érintkezünk senkivel. Tudom, sokan már ezt is elítélik, de erkély nélküli panelben lakunk, muszáj kimenni, amíg lehet.


Szerintem biztosan bevezetik majd nálunk is a kijárási tilalmat, tehát kisfiam akkor egyáltalán nem léphet ki a levegőre, hetekig-hónapokig talán. Én ettől rettegek. Nem csak azért, mert szerintem fontos a levegőzés, és a nyitott ablak nem ugyanaz (erkélyünk, mint mondtam, nincs), hanem azért is, mert így egy csomó tevékenységről kell lemondanunk, amik szerintem a fejlődését szolgálják.


Egy nagyobb gyereknél már nem számít annyit az időszakos bezártság, de az ilyen kicsiknél, akik most tanulják a világot, most fedezik fel, mi van körülöttük, most fogékonyak mindenre, szerintem nagyon rossz hatással lehet, hogy hetekig/hónapokig

- egyáltalán nem léphet ki a lakásból

- nincs szabadban futkározás, mozgás

- nem lát semmit a természetből, pont mikor rügyeznek a fák, nyílnak a virágok, zöld lesz újra minden (még az ablakunk is betonrengetegre néz...)

- nem találkozik senkivel rajtam és az apján kívül

- nem találkozik a szeretett nagyszüleivel (a videochatet ő még nem nagyon tudja értelmezni, csak a telefont/laptopot akarja nyomkodni, ha megmutatjuk neki)

- nem lát másik gyereket egyáltalán

- kiesnek a kis programjaink, ahol más gyerekek között kezdte meg a szocializáció alapjait

- és még tudnám sorolni...


Szerintem ez így 1,5 évesen akár a fejlődését, világhoz való viszonyát is alakíthatja (negatív irányban), és nagyon aggódom emiatt, szerintem egy ekkora kisgyereknek (és nyilván semmilyen gyereknek) nem éppen a panellakásban kellene kuksolnia egész tavasszal, nyáron. :(

Nagyon félek, hogy egész nyárig kitart ez, és jó időben már nem is nagyon tudunk kimozdulni, kirándulni.

Most még sétálunk, de már így is sokszor bűnösnek érzem magam, mert tudom hogy egyesek ezt is elítélik.


Ti hogy gondolkoztok erről?

Tudom, hogy nem ez a legnagyobb probléma a világon, tudom, hogy emberek tízezrei fognak a vírusban meghalni, és nem azt mondom, hogy feleslegesek ezek az intézkedések. Én is féltem az idősebb rokonaimat, és nem is találkoztunk még a szüleinkkel sem 3 hete, akármilyen nehéz. Tudom, hogy másoknak sokkal nagyobb problémáik vannak, meghalt családtagjuk, elvesztik a munkájukat, csődbe megy a cégük. (Mielőtt kapom az itt szokásos beszólásokat, hogy "neked tényleg ez a legnagyobb problémád?")

De ez az oldal nem csak arról szól, hogy a legnagyobb gondjaidat oszd meg, engem most az érdekel, hogy más anyukák pici gyerekkel hogyan viselik ezt a helyzetet.

Én nagyon félek attól, hogy kiesik egy egész tavasz és egy egész nyár a kisgyerekkorából, pont amikor minél többet kellene kint lennie, szaladnia, felfedeznie, füvet tapogatnia, stb.


A másik ami érdekel, olvasom sok helyen, hogy írják anyukák, hogy ők bizony tényleg nem mozdulnak ki, és már 2-3 hete nem léptek ki a gyerekkel a lakásból. Ahol kert van, ott megértem, hogy nem mennek az utcára, de sokan panellakásban laknak, és úgy írják, hogy már egyáltalán nem viszik ki a gyereket. Értem én, hogy a járvány terjedése ellen ez a leghatékonyabb mód, de ti ezt meddig tervezitek? Hiszen Magyarországon még csak az elején leszünk, valószínűleg hónapok múlva sem lesz kevesebb fertőzött, mint most, sőt. Akkor ti tényleg hónapokig nem viszitek ki a gyerekeket a lakásból?

Őszintén érdekel, nem bántásból kérdezem, csak úgy érzem, néhányan csak pár hétben gondolkoznak, pedig ebből több lesz, és én úgy vagyok vele, hogy amíg engedik, bizony leviszem a gyereket (előírásokat betartva, figyelve, fegyelmezetten, szerencsére a mi környékünkön ez nem probléma).


Köszönök minden észrevételt, választ, véleményt.


2020. márc. 31. 13:14
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudom mennyit ertetek a statisztikahoz es az angolhoz.

Javaslom a kulfoldi oldalak ilyen iranyu publikacioinak olvasasat es ha ertesz a statisztikahoz akkor vond le a kovetkeztetest az allitolagos jarvanyrol.

Mivel ez a munkam igy eleg jo ralatasom van erre. Spec a statisztikat ugy alakitod ahogy akarod es neked jo. A trukk a adatokban van amit konnyu manipulalni.


De csak h valaszoljak.

Panel majdnem 2 eves gyerek. Azon kivul h zarva a jatszo minden nap 2x1-2 ora megszokott seta motorozas etc. hetkoznap

Hetvegen kirandulas rokon latogatas miazmas

Boltba delutani seta utan megyunk ennyi valtozott.


Szoval napunkban max akkor lesz valtozas ha a teljesen felesleges kijarasi tilalmat bevezetik...

2020. márc. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
58%

28. Sorolhatok más fertőző betegségeket is.

A vírus órákig él levegőben: amit erről olvastam, hogy kísérleti körülmények között folyamatos levegőkevergetéssel 3 órát megmaradt. Az, hogy aeroszolban àllomásozgatni képes, nem csak lehullik a nagy cseppekkel, nem bizonyított.

De ha mégis, akkor bediffundàl a légmozgással a nyitott ablakon vagy beköhöghetik a kertbe.

A csövesek minden más vírust meg bármit is szétköhöghetnek, itt nàlunk mondjuk nincsenek, nyilván a Nyugati aluljáróba nem vinném sétálni a gyereket.

De mint mondtam az emberek 60%-a előbb-utóbb elkapja, a lényeg hogy ne egyszerre kapják el. Főleg gyerekkorban igen alacsony a halálozása.

Szerintem mindenki azt csinál, amit akar. Több módon lehet érvelni, lényeg, hogy aki a törvénynèl is szigorúbb akar lenni magával, tegye, de mástól ne várja el.

Hogy melyik orvos mitől fél, az magánügy, ez egy spektrumon belül nem hozzáértés hanem természet kérdése.

A saját kis èletemben én azt gondolom, hogy az eü és a betegek fogják egymást összefertőzni, ezen, a piacozó időseken, a balatoni éttermezőkön, a bandázó kamaszokon, a kènyszeres bevásárlókon stb. fog múlni, valamint a populációgenetikán, az emberek általános eü àllapotán fog múlni, hogy mennyivel lesz a tetőzés a kapacitások felett.

Biztos van egy valószínűsége annak, hogy az erdőben vki leköhög a földre 1 napon belül, a kutya pont odalép, aztán ráteszi a mancsát a gyerekre, aki pont arra a kabátrészletre nyúl, aztán pont a szájába stb, de ezek olyan kevés plusz esetet fognak hozni, ami nem indok arra, hogy megvonják a sétát az emberektől (előbb a fodrászt meg a manikűröst kéne...)


Kicsit unom a sétakritizálást, én azt látom, hogy az emberek az 5. dm-be tömörülnek teafaolajért és hasonlókért, a felvásárlók miatt mások sorra járjàk a boltot lisztért, mindenki naponta gls-ezik, túlfogyaszt. Ezek sokkal reálisabb kockázatok, de a rendelés eppúgy nincs tiltva mint a sétàlás, én sem foglalkozom más rendelésével, elhiszem mindenkinek, hogy indokolt és hogy jól fertőtleníti a dobozt, akkor más meg higgye el, hogy a sétànk indokolt és jól fertőtlenítem magunkat.

A vírus itt lesz, a karantén utàn, ősszel, jövőre ugyanúgy elkaphatjuk majd.

2020. márc. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
42%

Ja, meningococcus ellen nem olyan régi a kétfajta oltás, nincs átoltva a népesség, én pl terhesen láttam el meningococcus beteget két éve. Elismerem, nem túl fertőző, a halàlozása viszont magas, és hát a meningococcuson kívül még igen sok baci és vírus okozhatja.

De ez mellèkszál, egyetértek az intézkedésekkel, de prófétább a prófétánál nem akarok lenni és nem létező tiltásokat is kitalálni az amúgy is mindentől megfosztott gyerekemnek.

2020. márc. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
24%

66%os

Olyan bölcs vagy... oszd az észt a tapasztalt orvosoknak és virológusoknak, ha ennyire értesz hozzá.

2020. márc. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
90%
Ja, kösz, jó érv volt.
2020. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
29%

akkor járkálj fertőzz és reméld, hogy a rendőr nem pirít rád vagy ha igen akkor 5000-500.000 ft-ig terjedő bírságra számíts.

Mindenki magának hülye, ahogy nagyanyám mondogatta. Ez addig jó amíg tényleg csak magadnak vagy az,de ha rokont fertőzől vagy gyereket az már inkább szomorú és felelőtlen. Ismerősöm családtagja pár napja halt meg a fertőzésben és alig ment ki :S

2020. márc. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, nem értesz a szóból? Pontosan elolvastuk és betartjuk a sétálás szabyait, mért pirítana ránk a rendőr?
2020. márc. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
85%
És bocs, undorító ez a hiszti, a Kérdező pontosan leírta, hogy betart minden szabályt, csak aggódik a gyereke fejlődéséért, ami teljesen jogos, még ha lehet is csökkenteni a kárt, erre leszóljàk, hogy mért aggódik hülyeségeken, meg mért ez most a legfontosabb, meg mi lenne ha háború lenne? Hagyjuk már.
2020. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
92%

Nem olvastam el mindent úgyhogy bocsánat ha valaki már írta ezt.


A vírustól nehezebb félni, nehezebb betartani a korlatozasokat mint háború idején. A vírus láthatatlan, a háború kézzel fogható. Baromi nehéz olyantól tartani amit nem látsz.


A másféléves vagy ennél kisebb korcsoportot fejlődését egyébként szerintem semmilyen szinten nem befolyásolja. 2-3 évesen (de főleg 3 éves kortól) már valóban nehézséget okozhat, hogy az oviban megszokott játszótársak nincsenek ott. Akkor már valóban igénylik a társas interakciókat. Mi is aktív életet éltünk (szintem másfél éves), de láthatóan a fiamat nem zavarja különösebben hogy most csak az udvarra megyünk ki. Persze néha ő is menne ki a kapun, de őket még olyan könnyű elterelni egy kaviccsal, vagy a kerti slaggal. Akármivel. Idősebbeknek ez már tényleg kevés.


Én sem veszem igénybe az online ringatókat. Bár kipróbáltuk. Nem jött be, a fiam nem figyel rám csak a képernyőre. Én pedig elég képernyőellenes szülő vagyok egy ekkora gyerek esetében.


Szerintem nekem mint anyának sokkal nehezebb ez mint neki. Nekem van szükségem társaságra és nem neki. Neki még én kellek, meg az apja. Imádja a nagyiékat, ő is szokott már ott aludni. De kicsi még ahhoz hogy igazából hiányozzanak neki. Én viszont megőrülök már most hogy nem láthatom a szüleimet a gyerekemmel játszani.

2020. márc. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
54%

Igen, az adatokat meghamisítják. Pl. eddig azt mondták, hogy gyerekekre nem veszélyes, most meg kiderült, hogy de. Ők is belehalhatnak, akkor is ha nincs egyéb krónikus betegségük. Elképesztő, hogy még mindig vannak olyan emberek, akik állítják, hogy az egész csak egy hiszti, pánikkeltés.

Nekem már nagyobbak a gyerekeim, de igen, aggódom, hogy mi lesz a jövőben. Attól tartok, hogy az életünk már soha nem lesz olyan, mint korábban.

Hatalmas gazdasági visszaesés lesz, a már megszokott életszínvonalunkat (sport, rendszeres nyaralás, kirándulások stb.), szerintem az életben nem fogjuk tudni visszahozni. Örülök, ha kaja lesz, meg munkahely az elkövetkező évben.

Ilyen kicsi gyerekkel biztos nagyon nehéz bent maradni. Nem irigyellek. Nekünk meg az online oktatás a rémálom. Ezt már nagyon szeretném, ha vége lenne, pedig még csak most kezdődött.

2020. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!