Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elfelejtek enni a gyerekek...

Elfelejtek enni a gyerekek mellett? Nagyon lefogytam

Figyelt kérdés

Nem volam kövér a gyerekek előtt sem, 176 cm vagyok és 65 kilo voltam. A gyerekek után (7 és 5 évesek), kb 63 kilo voltam évekig. A kisebb nagyon rossz evő, ezért például én nem is eszek velük sosem szinte, maximum vasárnap. Általában ugrálok körülöttük vagy segítek a kisebbnek (pedig 5 éves!) de máshogyan nem akar enni, pedig olyan vékony. Aztán vége az etetésnek, rögtön jön az ezer dolog és sokszor nem is eszek, csak a rosszullét jön rám mire leesik hogy nem is ettem. Azt hittem az a legnehezebb amikor kicsik. Most hogy elsős és nem erre a vírusos helyzetre gondolok hanem alapvetően, SOKKAL rosszabb, amikor kicsik voltak ehhez képest egy álom volt.


55 kilo vagyok és nem tudom hogy mit csináljak máshogyan. Egész nap a rohanás a gyerekek körül. Sosem kiabálok velük, de nagyon feszült vagyok mostanában, és mivel próbálok mindig kedves lenni velük, belülről öl ez.


Más is érzi ezt?


29/N



2020. ápr. 2. 20:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

A rossz evő gyerek körül nem ugrálni kell szerintem, hanem leülni együtt enni, amikor van rá alkalom. Szerintem az egyik legrosszabb amit tehet az ember a rossz evő gyerekkel, ha a kaja körül forog minden.

Neked meg tudatosan oda kell figyelned, máshogy nem megy. Nem a mennyisegekre, hanem hogy leültök együtt és lehetőleg egészséges ételeket egyetek.

2020. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Furcsa, hogy egy 5 és 7 éves gyerek kapcsán az "etetés" szót használod. Nagyon maximum 2-3 éves korú gyereket asszociálok ehhez a szóhoz. Ezt a szemléletet kelleneegvaltoztatni, ne etetés legyen, hanem közös, jó hangulatú evés. Ne aggódj, nem fog éhen halni...
2020. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért ugrálsz a gyerekek körül? Nálunk alap volt, hogy én előkészítek mindent, aztán együtt leülünk enni. Én se bírnék úgy enni, hogy valaki ugrál körülöttem.
2020. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Ez ilyen játszmaszerűség szokott lenni, hogy a figyelmet magára irányítsa.

Próbáld meg, hogy leültök együtt enni, mindenki csak a sajátjával foglalkozik, és a végén szó nélkül elveszed a maradékot. Pár napig csináld.

2020. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért ugrálsz, mindkét gyereked önállóan tud enni. Ha össze kell valamit vágni, az 1 perc; ha tudod, hogy nem eszi meg, gondolom nem is tálalod ki.

Valami nagyon nem stimmel nálad, ha nem tudsz velük leülni enni.

2020. ápr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
11%

Nekem már az elejétől így volt, amíg óvodába nem került, nem tudtam tőle még enni sem, olyan kezelhetetlen volt. Úgy hozzászoktam a koplaláshoz és annyira tönkrementem idegileg, hogy ma már akkor sem tudok enni, amikor óvodában van és nyugtom van tőle. 47 kg vagyok 170 cm-hez, egy összeaszalódott, kiszáradt kóró.

Aki úgy gondolja, hogy egy bármilyen szempontból problémás gyerekkel le lehet ülni együtt enni, annak meg egyszerűen fogalma sincs semmiről.

2020. ápr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

"Aki úgy gondolja, hogy egy bármilyen szempontból problémás gyerekkel le lehet ülni együtt enni, annak meg egyszerűen fogalma sincs semmiről."


Én egy down szindrómás kisfiúra szoktam vigyázni, aki összesen kb. 5-6 féle ételt hajlandó megenni. És le szoktam vele ülni enni, úgy, hogy én is eszek vele. Van, hogy 5-ször kiborítja, leszórja az ételt, leönti vízzel, és újat kell neki készítenem. De akkor is leülök vele, türelmesen beszélgetünk, elterelem a figyelmét, hogy észrevétlenül egyen. Néha még egy szendvics elfogyasztása is 45 percbe telik, de akkor sem ugrálok idegesen körülötte.

2020. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mutass jó példát! Hogy várod el tőle, hogy egyen, ha látja, hogy az anyja se eszik? Csinálj valami finomat, mind üljetek le az asztalhoz, és szedjenek maguknak amennyi jólesik. Ha nem szed, nem szed, te csak egyél. Egy idő után ha látja, hogy nem adsz neki extra figyelmet csak mert nem eszik, akkor elkezd enni. Élvezettel egyél kérlek, ne idegesen. Neked is jót fog tenni. Csinálhatjátok együtt is a kaját, pl. ha paníroztok, vágj pár kisebb darabot külön, amit neki kell bepaníroznia, és az az övé. Én ekkortájt kezdtem csinálni a krumplipürét gépi habverővel. Tökre élveztem, hogy rám van bízva, és kidíszítettem a tetejét villával. Lehet ezt játékosan is!
2020. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Szülés után nekem sem volt étvágyam, lefogytam, több mint 10 kiló lement. A nagyfiam rossz evő, a kicsi mindenevő. Míg pici volt, ugye etetni kellett, én nem tudtam együtt enni vele, miután befejezte akkor jöttem volna én, de az etetőszékben nem ült meg, ha kivettem nyúzott játszani. Így elmaradt az evés reszemről. Néha akkor ettem először mikor a férjem hazajött, vagy mikor aludt. Néha babakocsizás közben rágcsáltam egy kis fornettit, csak, hogy ne ájuljak el. Végül elegem lett abból, hogy fogyok, már eü. gondjaim is lettek miatta, hónapokig kimaradt a vérzésem, így a doki fogamzásgátlót írt fel, hogy az majd rendbe hozza. Mondtam is neki, hogy olyat írjon fel amitől hízok (jót nevetett, mert a nők 99 %-a olyat ker ami nem hízlal). Jelenleg 4 hónapja szedem, visszajött az étvégyam, már majdnem visszaszedtem a lement 10 kilót is. Mondjuk nagy segítség a lányom részéröl is, hogy már nem kell etetni, max. kis segítség kell neki. Szépen le tudunk ülni együtt, élvezi is, hogy együtt eszünk.
2020. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

Lol, mert te pár órát vagy vele, és azért vagy fizetve, hogy ott ülj.. Na meg down, értelmi gond, nem egy adhd s aki pörög, vagy egy auti, aki idegrohamot kaphat a leüléstől is, ha nem akar éppen.


Én is fogyok, ha ideges vagyok, naponta egyszer bezabálok, de amúgy koplalok, ma pl 13 óra óta nem ettem semmit.


Az én gyerekemmel sem lehet rendesen enni, mostanában lett akaratosabb, taktikázni kezdett. Régen csak nyűglődött és nem ismerte fel, hogy az éhség miatt nyűgös,ezért nem tudtam leültetni, most ehhez hozzájött, hogy addig nem eszik, amíg édességet nem kap.


Amikor kanalazom a szájába, akkor persze hajlandó elfogadható ételeket enni, ami nem édesség, de akkor is csak könyörgésre/fenyegetésre/megvesztegetésre.


Egyszer kipróbáltam mit eszik, ha szóba sem hozom az étkezést, csak eszik amit akar, amikor akar. Lement egy alma, 2 croissant és egy fánk meg egy csomó víz pár szelet saját maga által kent vajaskenyérrel, alig volt 5 éves. 10ből egyszer marad az asztalnál, ha eszem, akkor is kb kenyeret eszik csak, közben fujjol, húzza a száját, utálkozik

2020. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!