Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekek mellett ti főztök...

Gyerekek mellett ti főztök otthon vagy rendelitek a kaját hétköznapra? Hogy éri meg jobban, idő/pénz?

Figyelt kérdés
Csak egy kis felmérés.
2015. nov. 21. 07:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Még négy gyerek mellett is föztem. A rendelös kaják vagy drágák (ha valamennyire normális alapanyagokból vannak), vagy ha olcsók (akkor tele vannak mindenféle nem belevaló dologgal).

Ha otthon fözöl, akkor jobb minöségben, olcsóbban tudod ugyanazt elkészíteni és az íze is jobban megfelel a család ízlésének. Én ugyanis még olyan rendelt étellel nem talákoztam, aminek tényleg jó íze lenne.


Megfelelö munkaszervezésssel napi fél óra-óra alatt igen változatos étrendet lehet készíteni, méghozzá nem is drágán. Emellett a gyerekeket is be lehet vonni a fözöcskébe, és ezt igencsak élvezik, érdekes nekik, megismerik a különféle alapanyagokat, ízeket, elkészítési módokat és felnött korban is sokkal nyitottabban lesznek mindenféle ételre, nemcsak a megszokott 5 félét hajlandóak megenni.

2015. nov. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Hetente 1 napot biztosan rendelünk, néha kettőt is, de nem szeretem a rendelt kajákat igazán. HA rendelünk, akkor indiait, mexikóit, vagy japánt, vagy olyan pizzát, amit nme tudnék megcsinálni.


A többi napon klasszikus házi ételeket, vagy gyorsan elkészíthető olasz ételeket eszünk. Sokszor csináálok nagyobb adagot pl. két tepsi lasagnét (egy zöldséges, egy húsos), vagy töltött paprika vacsorára, másnapi ebédre.


Szerintem gazdaságosabb is és finomabb is, ha főzök, de ha nem tudom megcsinálni délelőtt, vagy délután, mert a gyerekekkel úgy tudok programot csinálni, hogy a főzés kárára, akkor szoktuk a rendelős jokert bedobni. Mondjuk nekem két nagyon pici gyerekem van még egész nap itthon velem, szóval mellettük kevesebb időt szánok a konyhára, de többnyire a gyorsabb/előre elkészíthető ételekkel oldjuk meg.

2015. nov. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Amikor a második meg a harmadik gyerek kicsi volt, akkor próbálkoztam a rendeléssel, de vagy szinte ehetetlen volt a kaja,a nagyobb(ak) nem ette/ették meg, egy helyről hozták változatos és finom ételt, ott meg a kiszállítással volt probléma, mert csak 2 körül hozták, és a nagy addigra már rég aludt. Most, hogy a két nagy óvodás, a férjem a munkahelyén eszik, megint rendelem, mert másfél főre nem állok neki főzni, és rengeteg időt spórolok ezzel. Nemcsak a főzés idejét, hanem a vásárlás, mosogatás is sokkal kevesebb. Pénzügyileg valószínűleg valamivel drágább, de szerintem nem sokkal. Ha több emberre kell rendelni/főzni, sokkal nagyobb az árbeli különbség.
2015. nov. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Főzünk. Vagy én, vagy a férjem, de általában gyorsan elkészíthető, nem túl bonyolult ételeket. Falun lakunk, ide csak az iskolai konyháról lehetne rendelni, de nem ízlik nekünk, így inkább jó munkamegosztással megoldjuk, hogy tudjunk főzni. Bár mi nem főzünk mindennap, simán megesszük ugyanazt az ételt két napig is, sőt ha nagyon elnézzük az adagokat, akkor a férjemmel képesek vagyunk 3-4 napig is ugyanazt enni, nem múltak el a koleszos évek nyomtalanul az életünkből, de a gyerekeknek főzünk frisset.
2015. nov. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

3 hónapos mellett az ebédet rendelem (férjem is rendel a munkahelyén), vacsorára korábban sem meleget ettünk.

Főzni csak hétvégén szoktunk (felváltva), amikor ketten vagyunk.

Hogy később hogy lesz, nem tudom. Valószínű, hogy a hozzátáplálással egy időben, újra főzni fogok magunknak is.

Nyilván olcsóbban kijönnénk a házi koszttal, de a minőségre nincs panaszom, remekül főznek a választott étteremben. Változatos, nem zsíros, nagy adag.

2015. nov. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Főzök. A kicsi nem marad meg egyedül, ezért mindig úgy időzítem, hogy addig az apja vigyáz rá. Van, hogy ő főz (apuka, nem a baba!) Finnyásak vagyunk, a hozatott étel nem felelne meg.
2015. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Nagyjából felesben. Így van "szabadnapom" is, meg házi koszt is. A babánk 3 hónapos, ő még csak anyatejet eszik.

Kinek mi éri meg, ez szubjektív. Én utálok bevásárolni, ezért főzök kevesebbszer.


A lányom már ovis, vele szoktam főzni, ezt fontosnak tartom mert így megismeri a zöldségeket, húsokat, alapdolgokat. Emellett a kicsi születése óta ez közös programunk, ami szintén fontos.

2015. nov. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Főzök. Egyrészt, errefelé nem nagyon láttam még olyan kajaszállítót, amelyikre azt mondanám, hogy ez tényleg megéri. Másrészt én elég finnyás vagyok, főleg az olyan kajákra, ami hagyományosabb, mint mondjuk egy főzelék vagy paprikás, azt csak úgy szeretem, ahogy én készítem.


Ettől függetlenül nem főzök minden nap. A hétvégi ebédet mindig úgy készítem, hogy a szombatiból marad hétfőre, ezt elviszi a férjem magával, és marad még itthon is belőle, a vasárnapiból meg marad ugyanennyi keddre. Így hétfőn nem főzök egyáltalán. Kedden főzök úgy, hogy azt szerdán el lehessen vinni, illetve legyen itthonra is, és szerdán főzök csütörtökre meg péntekre (akkor két napra ugyanaz van). Csütörtökön és pénteken nem főzök.

De olyan is megesik, hogy nem ebédre főzök, hanem vacsorára, és akkor szendvicsebéd van. Igaz, ez ritkább.

2015. nov. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

5 honaposom van, este 9 ig egyedul vagyok vele minden nap, de egyszeru eteleket megfozok siman mellette.

Egy teszta, rizotto, 20-30 perc, a porkolt, leves fo magatol, vagy sokszor csak berakok hust, zoldsegeket a sutobe.


Multkor 30 perc alatt keszitettem 2 felet, rakottkelt es bolognaitc( a hus ugye ugyanaz ) utana 4 napig ettuk felvaltva.

2015. nov. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
2 gyerkőc van. Főzök mellettük, néha mindennap de sokszor csak minden másnap főzök. Anyagilag jobban megéri, minőségben pedig nincs is miről beszélni.
2015. nov. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!