Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvér vagy inkább egyke...

Testvér vagy inkább egyke gyerek? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

3 hónapja született meg a kisfiam. ❤️

Azóta járnak-kelnek vagy hívnak a rokonok hogy gratuláljanak, érdeklődjenek hogy hogy van meg a (gondolom máshol is így van) szokásos kérdés-válasz-okoskodás vihart zúdítják rám.

Mindenki eddig akivel beszéltem (akár csak muszájból érdekes módon ha gyereke születik az embernek a 10 éve nem látott rokon is elő kerül..) elsők között azt a kérdést teszi fel, hogy terveztünk-e még egyet, mikor jön a következő, milyen nemű tesót szeretnénk..

És hogy őszinte legyek nem tudom erre a választ és nem is akarnék se pozitívat se negatívat mondani, mert hát épp most lettem csak anyuka honnan tudhatnám hogy pár év múlva akarnék-e másikat?!


Ha akarnék is elsősorban a baba (és persze a párom) érdekeit szem előtt tartva döntenénk/döntenék.


1.Mit gondoltok jobb az ha egy gyermeknek van testvére vagy egykeként jobb neki? (én egyke voltam, testvér híján és egy gyermekkel kissé tanácstalan vagyok..)

2.Nektek ha van több gyermeketek/testvéretek hogy jönnek ki/hogy jöttök (van ilyen szó?) ki? Voltak valaha nagyobb gondjaitok egymással ami miatt ha lehetne nem akarnátok testvért?

3.Hány év kor különbséget hagytatok a gyerekek közt?

4.Ha ti nem vállaltatok egynél többet annak volt valami ehhez kapcsolódó oka?


Végül is, ha netán még egyre számolnánk a közeljövőben annak minimum egy..3 év kor különbséget szeretnék hagyni. Vagy 2,ha minden kötél szakad és sok az a 3 év.Az meg persze nem kérdés, hogy a szeretet és az anyagiak nem számítanak mind a ketten egyformán megkapnának mindent ami tőlünk telik itt most inkább a mérlegelés lenne nekem fontos. Nem ugranék bele semmibe anélkül hogy alaposan át ne gondolnám. :)



2020. ápr. 12. 03:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Én sosem akartam egyet sem! A férjem kedvéért bevállaltam. Nem bántam meg, élvezem az anyaságot. Szülés után mondtam nekem több nem lesz, most 3 és fél éves a gyerek és nagyon agyalok egy tesón. Látom h igényelné, nekem is van kettő, összetartunk, szóval tök jó. Férjem egyke, ő akarna még babát. Én még nagyon határozatlan vagyok, nagyon félek. Mind a lelki és mind a testi változásoktól. Meg a másik h magamnak szülném, a férjem nemigen vette ki a részét , igaz dolgozott mint állat, de így egyedül voltam, depresszió minden volt. Most kezdek rendbe jönni. Nyilván több tapasztalattal indulnék most, de akkor is valami mindig visszahúz pedig jó lenne ha lenne még egy.
2020. ápr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Jó annak, akinek jó testvére van, de én ezerszer jobban jártam volna, ha egyke maradok. 6 évvel fiatalabb öcsém van. Nos mire megszületett, anyám egyedülálló lett, anyagilag is nagyon rosszatt tett a családnak. De ez még nem is lett volna akkora baj, viszont teljes mértékben félreneveltél. Minimális jó tulajdonsága sincs, a kamaszkorunkat végigveszekedtük, most, hogy felnőttünk, konkrétan tudomást sem veszünk a másikról. Frusztrált, rosszindulatú, mentálisan sérült ember lett belőle, aki örökre az anyja nyakán marad. Szerencsére én már rég elköltöztem.

Ebből az a tanulság, hogy ha nincs időd a második (harmadik, negyedik stb...) gyerekre, akkor inkább ne vállalj többet. Egyáltalán nem rossz egykének lenni.

2020. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A véleményem, hogy nem testvért szülünk, hanem a házasságunkban, párkapcsolatunkban mi magunknak még gyereket. Nem lehet és nem is szabad ebből kiindulni, hogy testvér kell. Ha a szülők képesnek érzik magukat, hogy legyen több gyerekük, minden érzelmi és anyagi hátteret biztosítani tudnak a több gyereknek és úgy tudják azokat gyereket felnevelni, hogy azok szeressék, becsüljék egymást, ha jól kijönnek egymással, ha nincsenek megkülönböztetések, ha a szülők kezelni tudják őket egyformán, akkor nagyon jó, ha van az embernek testvére. De ha innen bármelyik hiányzik, akkor ott már gond van. Vagy ha van két teljesen egymástól eltérő személyiségű, érdeklődési körű gyerek. Ott is mindegy. Nem lesznek jó testvérek. Nekem egyáltalán nem jó a kapcsolatom a testvéreimmel, alig beszélünk egymással. Én magam a férjemmel együtt nem akarok több gyereket, mivel úgy érezzük, hogy mindent a meglévő kisfiunknak tudunk megadni. Nem tudnánk újból elölről kezdeni és nem is akarjuk. Viszont a férjem és a testvére között példaértékű testvéri kapcsolat van. Az ok: hogy miben nőttünk fel és mit tudtak nekünk biztosítani a szüleink. És mint fentebb írtam, ez nem csak az anyagiakon múlik.
2020. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Van mellette is ellene is érv. Egyébként ilyen kicsi gyereknél még senki nem tudja eldönteni, hiszen még az első gyerek is új. Ebben a korban általában mindenki azt mondja, hogy kizárt.

Egyszerűen adj kitérő választ.

Nálunk 1,5 év van a két gyerek közt. Senkinek nem ajánlom. Tiszta zombi voltam az első 3 évben. 4-5 év különbség kell. Szerintem. Pláne, ha nincs segítséged.

2020. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egyke vagyok.. Vagyis ez nem igaz. Van egy 14 evvel idősebb tesóm. Mire 4 lettem, addigra megnosult. Jo koran. Terhes lett a barátnője. Most 30 vagyok. Azota is együtt vannak. De egykekent nottem fel. Nem unatkoztam. Voltak barataim🤷‍♀️. Amikor meg egyedul akartam lenni, akkor egyedul lehettem. Ja a tesommal nem beszelunk, a felesége miatt. Szoval sokat nem adott az életemhez a teso. Férjemek többen vannak tesok... Hat biztos jó neki, ha valami baja van, akkor szólhat.... De őszinten en több problémat latok mint előnyt. Pedig kedvelem a tesoit.

Nekem a szüleim meghaltak, sőt a nagyszüleim is. Tesommal nem beszélünk tobb, mint 10 eve. Ezen nem is fog semmi valtoztatni. Es nem halok bele hogy nincs kozeli rokonom. Barataim vannak, rajuk számíthatok. Ferjem van, ra is. Remélem ha nagy lesz majd a fiam, akkor ra is.

Mikor szültem, mondtam hogy tuti nem lesz még egy. Hat nem volt egy álomszulesem. 😏 Most 4 eves, látom hogy neki nem lenne rossz egy teso. De neki meg mar nem lesz. Egyéb okok miatt... Kisse sajnalom. De ez van.


Ha kerdeztek mikor ilyen pici volt... Akkor azt válaszolnam Hogy 3 hónapja szültem🙄. Meg majd meglatjuk. Ilyen kerdesek, h fiút v lanyt szeretnenk e... Hat talan meg ha rajtunk mulna🤷‍♀️


Mondjuk mivel en biztos voltam benne h többet nem szülök, siman mondtam h nem lesz. Es mikor jottek a testver kell dumával, mert aaaz milyen jo.. Mondtam h majd azt mi az apjaval eldontjuk. Kesz. Nem mentem bele. Érdekes azota se kerdik.

2020. ápr. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

#10-es, megütötte a fülemet 3 szó a válaszodból: "... és imádjuk az életünket"

Szerintem ez az a mondat, amit mindenki szeretne szívből elmondani. Megkérdezhetem, hogy neked mi a "titkod" ahhoz, hogy olyan életed legyen, amit imádsz?

2020. ápr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nincs titok. Szeretem a férjem, szeretem a gyerekeinket. Szeretem a házunkat, élvezem a kertet, azt, hogy nyáron szinte semmi zöldséget-gyümölcsöt nem kell megvennünk, mert teremnek a sajátjaink. Szeretem a tyúkokat, a kutyát és a cicánkat. Szeretem, hogy alvásidőben jut időm a hobbimra és hogy a férjem átveszi a gyerekeket hétvégén egy-egy fél napra, hogy dolgozhassak kicsit. Imádok főzni, a gyerekeim meg enni, így van is kinek. Egyszerűen jó élni, jó feleségnek, édesanyának, háziasszonynak lenni és néha a dolgozó nőt “eljátszani” is.
2020. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 2001viro válasza:

Szerintem a világ legjobb dolga, ha az embernek testvérei vannak. Mi négyen vagyunk. Én vagyok a legidosebb, köztem és a húgom között van 4 és fél év, az öcsém 6 és fél évvel, a kisebbik öcsém 12 és fél évvel fiatalabb nálam. Én ugyan kevesebbet vagyok velük, mert köztünk pont akkora a korkülönbség, hogy kiütközik bizonyos dolgokban, a legkisebbnel főleg, de a két középsőt sokszor ikreknek nézik, és ők nagyon jól vannak egymással. A legkisebb a batyjara akaszkodik, ő a példakép :), nehéz vele, mert nagyon ő akar a középpontban lenni, és ez sikerül is neki.


Szóval, én imádom hogy vannak ok nekem, akkor is ha néhanapján bosszantóak. A nagymamank meghalt az ősszel, és az hogy testvéreim vannak, és mellettem vannak, az biztonságot jelent, sose vagy egyedül, és ez akkor nagyon fontos volt. Ez volt az életünkben az első halaleset, és szerencsések vagyunk, hogy egymásnak vagyunk.

Ha egyszer lesz gyerekem, én szeretnék neki testvért. Felbecsülhetetlen, amit egy testvér adni tud.


A keresztanyum nővére 22 volt amikor meghalt, ők ketten voltak testvérek. Náluk azért lett 3 gyerek, mert nem akarja, hogy bármelyikük is egyedül maradjon így, ahogyan ő 27 évvel ezelőtt.

2020. ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!