Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most mi tévő legyek?

Most mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Van egy aranyos, nagyon anyás kislányom, 5 éves. A férjemmel beszélgettünk róla, hogy szeretnénk neki egy kistesót. Leultem ma a lányommal és neki is elmondtam ezt, mire elkezdett sírni... Aztán ezt mondta : ha megfog születni, ő nagyon szomorú lesz és onnantól kezdve nem fog engem szeretni, a tesót meg pláne nem... Komolyan vegyem ezt amit mondott? Nagyon kétségbe vagyok esve :(
2020. ápr. 14. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Ezt nem lehet tudni. Lehet, hogy ha megszületik a kistesó, ő lesz a legboldogabb a világon és nagyon jó nővére lesz a kistesónak. De az is lehet, hogy onnantól fogva minden megváltozik és nem fog vele foglalkozni és nem lesznek jó testvérek.

Egyébként meg nem kell azért ezt olyan komolyan venni. Hányan hallottuk már a gyermekünktől még kisebb, vagy akár idősebb korban is, ha jól megszidtuk, vagy valamit nem engedtünk meg, hogy utállak, világgá megyek, nem is szeretlek, stb... aztán ugye, hogy a gyerek belenyugodott a helyzetbe, a harag elillant és minden újra visszaállt a rendes kerékvágásba? :)

2020. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a körítés nem volt elég jó. Amikor könyveket nézegettünk, mindig felhívtam a figyelmét, hogy neki és neki is van tesója, a tesóval bármikor lehet játszani, nem kell főznie, takarítania mint anyának, a tesó mindig ott lesz neki. Féltékenység mindig volt és mindig lesz, de ha össze kell tartaniuk, akkor öröm nézni őket. Nálunk ez bevált, remélem később is jó tesók lesznek.
2020. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki hogy attól hogy megszuletne a tesó, ugyanúgy ő lenne az én édes elsőszülött angyalom, és örökre úgy fogom szeretni mint most. De akkor is csak sírt hogy ő azt akarja hogy másnak ne legyek az anyukája csak neki..
2020. ápr. 14. 19:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég nagy hülyeség volt. Bejelenteni a gyereknek, amikor azt se tudod, hogy összejönne és ha igen, akkor hány hónap, év múlva...
2020. ápr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Talán akkor tudja meg amikor már terhes vagyok? Felakartam rá készíteni, de igen már rajottem hogy nagy hiba volt..
2020. ápr. 14. 19:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Naná, hogy terhesen, képzeld kicsim, anya pocakjában egy kisbaba kezdett növekedni(3-4 hónaposan, mikor már tudod, hogy megmarad), akkora, mint egy krumpli:)


Sosem ígérnék olyat, hogy az egyik gyerek különlegesebb a másiknál, csak mert korábban született, akkor sem szabad megmondani, mikor tervben van, és örülnie sem muszáj, hadd tartsa meg a saját érzéseit. Tudom, hogy nem szeretnél változást, de lesz. Mi szeretnénk egy másik gyereket is, hogy nagyobb legyen a családunk, szerintem neked és nekünk is nagyon jó lesz, sok új dolgok tapasztalhatunk meg, de ha nem szeretnéd, megértem. Örökké az anyukád leszek és ettől nem szeretlek kevésbé. Tudod, apukádat is szeretem, meg téged is, ahogy te is szereted Sárikàt meg Emmácskát is.


Esetleg pár cukin nevetős babavideót meg ilyen tesó témájú filmet megnézettem volna vele.

2020. ápr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az az egy értelmes módszer.

Mert a gyereknek nem szabadna, hogy beleszólása legyen. Nem neki szülsz, ha szülsz kistesót, hanem magadnak másodikat.

És ha ez világos, akkor sokkal könnyebben elfogadja. Mert egyrészt nem tolod rá a felelősséget ("azért nem lett testvéred, mert 5 évesen elbőgted magad" - ugye milyen szarul hangzik?), másrészt nem is érzi azt, hogy erre ráhatása van. Pszichológia, hogy könnyebb elfogadni a külső tényt.

Egyébként pont elég a 9 hónap a felkészítésre.

Ha örült volna a hírnek, akkor is baromság lett volna elmondani előre. Belegondoltál milyen az, ha valaki örül és évekig mégse lesz semmi a tesóból? Milyen csalódás?

2020. ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Szerintem sem olyan téma ez, amit a kisgyerekével megbeszél az ember. Igen, a kislànyunk, aki most lett 6 éves, mindkét kistesójàt akkor tudta meg, mikor màr kismama voltam, sőt, a 12 hetes uh utàn.
2020. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan egy 5 évestől kértek engedélyt a kistesóhoz?
2020. ápr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nem tudsz az ő fejével gondolkodni. Leültetted nagy komolykodva, és tettél neki egy ünnepélyes bejelentést, hogy szeretnétek neki kistesót. Ez igenis ijesztő neki. Gyanítom, a hanghordozásodból is levette a hangulatot, hogy szorongva mondod el neki, hogy félsz, mi lesz a reakciója, hogy ez olyasmi, amit csak óvatoskodva szabad közölni, mert tulajdonképpen ez neki rossz lesz... a gyerekeknek olyan antennáik vannak az ilyen nonverbális közlésekre, amiről a felnőttek szeretnek nem tudomást venni. Hagyjátok most ezt a témát pihenni, dolgozzatok nyugodtan a következő gyereken, aztán majd ha már terhes vagy, és nő a hasad, akkor teljes természetességgel lehet őt rávezetni, hogy ott a kisbaba bent. Nem ilyen nagy ünnepélyes görcsölős kanapéra ültetős bejelentésekkel, mert ez a sokkoló, nem a kistesó.
2020. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!