Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4-5 éves gyerek nem eszik se...

4-5 éves gyerek nem eszik se gyümölcsöt, se zöldséget, mi tévő legyek? Ti mit csinálnátok? Jár e valaki ebben a cipőben még?

Figyelt kérdés
Kisebb korában evett, de egyszer csak elkezdett válogatós lenni, és már kb. 2 éve nem hajlandó megenni. Persze levesbe, rizibizibe megeszi, de magában gyümit soha, max. almalét, narancslét iszik. Mivel helyettesítsem? Van valami ötletetek? Mesterséges vitaminokkal nem akarom tömni, de eddig felváltva kapott (ősszel, télen). Mit lehetne adni neki?
2014. jún. 19. 07:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerezz be egy gyümölcs centrifugát. Abba mehet minden zöldség-gyümölcs, laktató is, meg egészséges. Igaz nekem még pici a fiam, de a 4 éves unokahugom is így vettük rá a zöldségekre :) Vond be őt is, hogy mit raksz éppen bele, szép színesek lesznek a gyümölcs-zöldség levek, így élvezet inni! :)
2014. jún. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
a két tesóm is ilyen volt. Az egyiknél az segített, ha nagyon apróra (minél szabályosabban) összevágva adták oda neki a zöldséget. A másik pedig főzelékként mindent (tényleg mindent) megevett.
2014. jún. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%

Ne adj neki édességet meg nassolni valókat.Gondolom azokat eszik bőségesen,azok a gyerekek szoktak válogatósak lenni.

Ha nem eszi meg az általad odakészített ételt akkor nem eszik,majd eszik később,nem kell neki alternatív megoldásokat kínálni.

2014. jún. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
az unokahúgom,igen csak ő már 11éves.nagyon elrontották,mert alig van kaja amit megeszik.persze a kakaós csiga meg a mekis kaja mindig lecsúszik neki.merthogy megveszi az anyja,nehogy éhen haljon.a gyerek pedig nagyon jól tud manipulálni.persze nem kell mindent szeretni,de mindennek van határa...
2014. jún. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
én is azt ajánlom, hogy készíts belőle smoothiekat, turmixokat, juicet (ha lehet héjastul). Így megmarad a vitamin tartalmuk. Ha nem akarsz nagyon tejet adni neki, akkor pedig tehet túrókrémbe is, azt szerintem minden gyerek imádja.
2014. jún. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Formára vágva sem? Paradicsomból katica pl. Vagy kialakul reszelőn le reszelt répa.
2014. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az én fiam se nagy gyümölcs-zöldségevő, 4,5 éves. Pedig látja tőlünk, a húgának nem tudok elég gyümölcsöt adni. Télen a banán még lecsúszik, de szoktam zacskós gyümölcspépeket venni (vitatigris, babylove, hipp), azokból bármennyit megiszik. Nyáron meg próbálkozunk, nemrég az ananász ment mindkét gyereknél, most - meglepetésemre - az áfonya. A cseresznye magját távolra köptük, úgy ette.

Vacsoránál mindig kap zöldséget, pár falatot, sokszor többfélét, az úgy megy.

2014. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: Nálunk nincs nasi, reggelire eszik házisütit, kekszet. Tv nézés közben vacsora után gyümölcsözés van. Nem is igényli a csokit, max hetente 1-2 kockát eszik meg. Én nem ajánlgatom, ő nem kéri.
2014. jún. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

4-5 éves gyerek nem eszik se gyümölcsöt, se zöldséget, mi tévő legyek?

Jár e valaki ebben a cipőben még?

2014. jún. 19. 20:25
 10/16 anonim ***** válasza:
nem értelek.itt mindenki saját tapasztalatot írt.mi a gondod?
2014. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!