Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kellene visszatérnem a munkahelyemre (szülési szabadság után), időközben azonban kaptam egy nagyon jó ajánlatot másik helyre, más pozícióba (kedvező fizetés, de az eddiginél hosszabb munkaidő (8-16.30-ig, eddig 4-5 órát dolgoztam tanárként)). Az egy éves fiam felügyeletét édesanyám csak 13 óráig vállalná, mivel még ő is dolgozik, anyósom már nyugdíjas, de azt mondja, nem ígérheti, hogy nem lesz túl fáradt és nem biztos benne, hogy vállalná a nagymamai teendőket. A férjem magánvállalkozó, rá sem számíthatok. Fogadjak dadát, vagy felejtsem el az új munkát? Tanácstalan vagyok...
2017. júl. 3. 13:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha sokkal jobban keresnél, és ez álmaid munkája, akkor ne engedd el. Bárki bármit mond, ettől nem vagy rossz anya.

Nincs nálatok bölcsi?

Mondjuk a másik fele, hogy lemaradnál minden egyes gyönyörű pillanatról a pici fiad életében, hiába meséli majd el a dada, vagy bárki, az nem olyan.

Így átgondolva már lehet, hogy a gyermekem választanám.

2017. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a bölcsi sem lenne rossz ötlet nektek.
2017. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

"nem biztos benne, hogy vállalná a nagymamai teendőket"


Nem nagymamai teendő a rendszeres bébiszitterkedés!


Bölcsi, csana vagy fizetett szitter.

2017. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi ötleteket (is). Azt elfelejtettem a leírásba foglalni, hogy a bölcsit szeretném elkerülni. A munka tényleg nagyon tuti, és kiemelkedő a fizetés, sok mindent helyre tenne az életünkben, ugyanakkor a fiam életében (is) nagy változás volna, arról nem is beszélve, hogy sokkal kevesebbet lennénk így együtt. A rendszeres bébiszitterkedés anyósom esetében mindössze 4-5 órát jelentene, amibe a 2-3 órás alvásidő is éppen beleesik, szóval nem értem, miért adott (inkább) nemleges választ, főleg, hogy eddig, többnyire, számíthattunk rá és a gyermekkel sincs különösebb probléma, mozgékony, ahogy az ő korában illik, anyós is hasonlóképpen.
2017. júl. 3. 14:09
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Komolyan nem érted, hogy miért nincs kedve valakinek a teljes szabadságát feláldozva (mert ha heti 5-ször menni kell, akkor semmi mást nem tervezhet soha) a gyerekedre vigyáznia???


Nem neki szülted! Nem ő vállalt gyereket!


Tényleg magyarázni kell, hogy a nagyszülőségben az a jó a saját gyerekkel szemben, hogy nem jelent fix elfoglaltságot?


És NEM, nem lesz attól valaki rossz nagyi, hogy nem akar mindig ugrani.


Dolgozni akarsz, oldd meg!

Nem akarod másra hagyni, bölcsibe adni a gyerekedet, akkor pedig maradj vele! Kicsi még, hova rohansz?

2017. júl. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

A gyerek milyen? Anyás? Akkor nem jó ötlet. Ha nem viseli meg nagyon a távolléted,akkor a bölcsi is jó,az én fiam kifejezetten szerette,sokszor alig akart hazajönni. Ő mondjuk 2 évesen került be. A fizetett dada se jobb,mint a bölcsődei.

Ha nagyon vonz az állás,próbáld meg,és ha nem megy,max.felmondasz. Szép-szép,hogy "nem akarok lemaradni egyetlen pillanatról sem"de valamiből el is kell tartani a gyereket. Apa nem marad le sok szép pillanatról,a munka miatt? Meg ne sértődj,kérdező,az utolsó kérdés miatt,nem bántani akartalak,csak némi segítséget adni a döntéshez. Tudod,kérdésekkel rávezetni a válaszra :)

2017. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

NEM, NE felejtsd el a munkát!

Oldd meg bébiszitterrel, férjjel,bölcsivel, nagyival.


NEM a jó anyaság kritériuma a teljes áldozathozatal.


A gyerek apja meg oldja meg, hogy heti 1-2 napot legalább a gyerekével van vállalkozóként. Ez az, amit tőled elvárnak heti 7 napon át. Nehogy már a nehezére essen áldozatot hozni a saját porontyáért!


Tehát: NEM, nem anyósodnak kellene heti 5-ször félnapot áldoznia a te és a férjed gyerekéért, hanem a férjednek és neked, meg a bölcsinek, meg a szitternek. Ugyanis a heti 5-ször fél nap nem nagyanyai teendő, hanem rendszeres gyerekfelügyelet, időhöz kötve.

2017. júl. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem sértődöm meg, köszönöm az elgondolkodtató kérdéseket, jogos valamennyi (az apukás külön elgondolkodtatott). Annyi minden kavarog a fejemben. Nem sietek sehova, a fiam 16 hónapos lesz szeptemberben, de olyan munkahely ez, ahova nagyon ritkán hirdetnek pályázatot/felvételt, és most még munkát is kínálnak nekem (!) A fiam rugalmas, jól elvan nagyszülőkkel, társaságban, sokat járunk vele mindenfelé, többször, mondhatni, rendszeresen voltam/vagyok néhány órányit távol tőle, nem viseli meg. Itt inkább velem van gond, bírni fogom-e nélküle, napról-napra, nem tudhatom előre, ezért mérlegelek.

Értem, csak nem tudom elfogadni ezt a hozzáállást az említett nagyszülő részéről, hiszen édesanyám munka mellett is örömmel vállalja. Talán ez a kisebb gond, bár most éppen ezért kell jól gondolkodnom, ügyesen megoldani a szituációt.

2017. júl. 3. 14:42
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
A bölcsit milyen indokok miatt szeretnéd elkerülni?
2017. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Főként az állandó betegségek miatt mellőzném a bölcsit. A családunkban több példa is akad arra, mennyire problémás lett, magatartás szempontjából, a bölcsibe íratott gyerkőc ( talán nem figyeltek rá eléggé, más gyerekektől látottak + a saját jellemvonások). Ettől tartok én is.
2017. júl. 3. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!