Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy egy 11éves...

Aston004 kérdése:

Normális, hogy egy 11éves gyerek napi 5-6 órát cumizik?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 15. 19:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%
Elképzelhetetlennek tűnik, de higgyétek el, hogy van ilyen sajnos. Nálunk a családban van egy rokon gyerek, hasonló korú és pelenkázni kell otthon. Nem, nincs semmilyen szervi betegsége és nem is mentális sérült, szimplán ennyire lusta és igénytelen. A szülők meg úgy ugrálnak, ahogy fütyül.
2020. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%
Nem normális, természetesen, de hisz ezt te is tudod.
2020. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%
Ha rendeződik a járványügyi helyzet keressetek fel egy gyerekpszichologust. Valamitől szoronghat amiatt cumizik.
2020. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%
Én is ismerek ilyet. Ott 9 éves a gyerek. Ha hisztizik, dühöng, a szülők elkuldik, hogy "vedd be a cumit és higgadj le"... El vagyok képedve...
2020. ápr. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
En az ujjamat szoptam 12 eves koromig. Megnyugtatott estenkent. Mashogy nem tudtam elaludni. Meg ma is megnyugtatna.
2020. ápr. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
32%

Ha klasszikus értelemben vesszük akkor nem normális, mert a társadalom nem tartja normálisnak. Aki ez alapján elítéli akár a szülőt akár a gyereket az szégyellje magát, de nagyon.

Elég ritka eset az biztos.

Én nem tartom problémásnak.

Én még kisiskolás koromban, 8-9 évesen is cumival aludtam, mert megszoktam és mert rossz volt nélküle, pedig nincs semmi bajom, és nem is lett tőle. Nem vagyok se lelki sérült se a fogaimnak nincs problémája.

A napi 5-6 óra igenis sok, de nyilván megvan az oka. Valószínűleg stresszoldás, megnyugtatás, illetve megszokás.

Szerintem nem a cumizással van gond, hanem azzal hogy stresszes és emiatt cumizik, ezt kéne valahogy orvosolni.

2020. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
én is tizenéves koromig az ujjam cumizva aludtam el. Nagyjából 10 éves korom körül szokhattam le, vagy később inkább. Sajnos szépen kihúztam ezzel a felső fogsorom, 3 évig voltam fogszabályzós és kb 1. osztálytól 6.-ig csúfoltak a kapafogaim miatt.
2020. ápr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én ujjszopós voltam 14 éves koromig, egyszerűen jól esett úgy elaludni.
2020. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Sajnos ha feltetted magadnak a kerdést akkor mar tudod hogy nem.

Ne itt kerj tanacsot menj szakemberhez.

2020. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Nem.
2020. aug. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!