Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves és cumizik? Hogyan...

3 éves és cumizik? Hogyan lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés

Már mindent próbáltam. Megbeszéltük, hogy adja oda, már nem kell. Aztán volt, hogy azt mondta "valamiért" cserébe odaadja.De aztán akárhányszor belement, sírt elalvásnál, hogy "cumim". De annyira és olyan sokáig, hogy nem bírtam tovább. A fogsorát deformálta a sok cumi, sorba vannak a fogai, de amikor összecsukja a fogsorait már látszik. Arról nem is beszélve, hogy nem kell már neki, 3 éves! Egyik délután annyira mérges lettem, hogy elvettem tőle, mondtam hogy ennyi volt. Tudom nem lett volna szabad, mert sírt, én meg simogattam a hátát, próbáltam nyugtatni, gondoltam, csak pár ilyen alkalom az egész. De aztán a vége az lett, hogy el nem aludta, majd a vergődés után, inkább visszaadtam neki és egyből elaludt. Sajnos sok esélyünk nincsen ezt "gyakorolni", mivel bölcsis, ott inkább odaadják neki, meg látja a többinél is van.

Mit tegyek? Egyre jobban bosszant, mivel egyre többször akarja. Eddig csak alvásoknál kellett. Most már ebéd előtt, amikor fáradt is. De a legújabb, hogy most már ha megyünk valahova, akkor sem a táskájába rakja, mint előtte és csak ebéd előtt vette elő, hanem most már indulásnál is kérné. Sokszor mondom neki, hogyha cumizni akar, akkor nem megyünk sehova és ez átmenetileg megoldja a gondot, de ebéd előtt + alvásnál továbbra is cumizik, sőt fürdés előtt is vagy amikor csak szimplán nyűgös.

Valamelyik nap nem találtunk egy cumit sem, pedig 20-25 biztosan összegyűlt az évek alatt. Gyakran előfordult, hogy boltban csoki helyett egy cumit válaszott inkább. Na de egyik nap nem találtunk egyet sem. Az az őrjöngés amit levágott. Pedig látta, hogy keresem, és úgy sosem akartam tőle elvenni, hogy eldugtam, és játszottam, hogy nincsen meg, tehát először volt ez. Elmentünk venni egyet, mikor már egy órája sírt utána.


Úgy érzem megőrülök ettől. Mit tegyek? Annyira mérges vagyok, hogy így alakult. A beszédjét sem lehet érteni, amikor a szájában van és sebes is gyakran már a szája, de nem érdekli. Mit tegyek?



2017. jún. 3. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%

Mindenképp le kell róla szoktatni, mert a fogai bánják. Én nem cumiztam soha, de legkisebb tesóm így szokott le : pont valami kiütés volt az arcán, száján és ráfogtuk a "cumi manóra", hogy az harapta őt meg. Tesóm eldobta a cumit, mert megutálta és többet nem is hiányolta.

Egyik volt szomszéd módszere szerintem durva volt xD Úgy csinált, mintha a kutya hátsójába dugná a cumit és mondta fúj most kakis lett. Az a gyerek sem kért többé cumit. A kutya seggéből nem kell neki.

2017. jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát kreatív szomszéd :D

Konkrétan már én is bármire hajlandó lennék, de tudom, hogyha egy cumival ezt csinálnám, akkor kereshetném a másikat.

Az meg konkrétan nem érdekli, hogy fáj tőle a szája.

Nekem most még az az ötletem van, hogy éjszaka próbáljuk meg először. Gondoltam rá, hogy csak nagyon későn mennénk haza, hogy tuti jól lefáradjon, olyan szemcsukogatósra, és akkor hátha kicsit könnyebben túlélné az első külön töltött éjszakát, mivel gondolom egyszer kellene csak, vagy párszor, hogy rájöjjön, hogy így is lehet.

Most így utólag, egyáltalán cumi sem kellett volna. Most egy olyan dologról akarom leszoktatni, ami megnyugtatja a születésétől kezdve. Rosszul érzem magam, mert tényleg látszik, hogy rossz neki, de azt is tudom, hogy ez nem szolgálja a javát.

2017. jún. 3. 12:07
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Mármint magadra vagy mérges, remélem! Egyetlen baba sem kéri a cumit. Tudom, egyszerűbb volt, mint ringatni, mellrerakni. Szegényt jól tönkretetted. :-(

Csak a te hibád, úgyhogy légy vele nagyon türelmes, idővel nyilván megszabadultok tőle.

Cumifa ilyesmi? De lehet, hogy most békén kellene hagyni vagy két hétig... Aztán újra próbálkozni.

2017. jún. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Erőltetni semmi képp nem szabad,ha az nyugtassa meg születési óta már késő el venni ily hirtelen.Meg fog "érni"rá el fogja hagyni saját maga ;) ,nekem öt gyermekeből 3 cumizott másik kettő ujját szivja na,az utóbbit azt nehéz leszoktattni,kéznél van bár mikor szivja ,16 évesen az első fiam a masik fiam 8 éves és még szívja ujját :(

Cumisok 5 évesen hagyták el maguktól,oviba járás is segített többi gyerek előtt szégyelték szívniv;)

Türelem....el fogja hagyni ,ha erőltessük rosszabb lessz,stressze nem fogod tudni el terelni gondolatait a cumi utànni vágytól :/


Nálunk egyiknek sem lett csorba fogsora a cumitol :) ,tejfogak úgy mond nem szabályozható ki nől és kész 6-7 évesen kezd ki esni de addigra el fogja hagyni a cumikàt.

Ha beszél ,mond neki mindig ,nem ertem nem értem mit mondasz vedd ki a szàdból stb..de ha akarattal akarjuk el venni ,tuti hogy éjjel is ragaszkodik hozzà :/

Kívánom minden simàn menjen!! ;)

2017. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A helyzetre vagyok mérges. Nem tudhattam, a nagyobbnál ilyen gond sose volt. Kb kétszer, háromszor mondtam neki, hogy "nagy vagy már, nem kell neked" és ennyi volt a leszoktatás.

Ringatni ringattam, de cumival. Mondjuk még mindig egészségesebbnek tartom, mint amikor az anyák a saját mellüket funkcionáltatják cumiként.

2017. jún. 3. 12:28
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3. válaszoló :)
2017. jún. 3. 12:29
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Az én fiamat is mindenki megszólta, hogy nagy vagy, minek cumi, csak a buták cumiznak, stb.

Én meg mondtam, hogy te vagy egy idióta, ha ilyet mondasz a gyereknek. Okos ügyes, jól fejlett.

A cumi megnyugtatja.

Aki dohányzott és úgy szólt be, annak meg mondtam, hogy az én gyerekem csak3-4 éves, de te felnőtt létedre vagy hülye...

Na utána békén hagyták.

4 éves volt, az volt a kikötés, hogy oviba, utcára nem mehet cumival. Aztán valahogy el, elmaradt az esti cumizás. Nem sokkal 4 éves kora után teljesen elhagyta a cumizást.

Őrizgeti kis dobozba, de azt mondta nem kell már, már nem kisbaba.

Ne erőltesd, le fog szokni.

A csontfogainak nem lesz baja.

2017. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az előző jól mondja, ezek ún. ön nyugtató lelki mechanizmusok. Egyébként soktényezős dolog, mikor szokik le egy gyermek a cumiról / ujjszopásról. Alapvetően a szülőt kell nevelni a gyermeknevelés során, ami történhet a szülő által (saját maga által), vagy pszichológus által.


Ha a felnőtt önmagával is kellően rendben van, plusz van legalább egy kellő alapismerete a kisgyermekek életkori sajátosságairól, akkor már csak a gyermeket érő egyéb hatásokon múlhat, meddig nyugtatja önmagát ujjszopással, és/vagy cumival. De egyébként óvodai közegben a legtöbben legkésőbb 4 éves korukra leszoknak a cumiról, mert a legtöbb gyerek nem csinálja, és ezt látja.


De az ujjszopás megmarad rendszeresen legalább 6 éves korig a többségnél, ez természetes, bár a 6 éves kori fogváltást követően a fogak állása veszélyben van.


Ha továbbra is szopja a gyermek az ujját.

Nem erőltetni kell a leszokást ezekről, hanem megtalálni a lelki okot, és/vagy a szülő hibás nevelési attitűdjét, és/vagy hogy mit ért félre a gyermeke lelki működésmódjában. Ha meg van az ok, akkor azt megoldva elmarad a káros okozat: az ujjszopás, cumizás. Az oka, részben egyénenként, más és más lehet.

2017. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Még annyit pontosításul az előző válaszomhoz, hogy életkortól függ, hogy az ujjszopás, cumizás káros-e, vagy sem.


Kb 6 éves kortól tekinthető károsnak az ujjszopás, mind a fogsora állapotára nézve, mind pedig mellékesen szociálisan.


Kb 6 éves korig az ujjszopás hasznos, ön nyugtató lelki mechanizmus, bár helyettesítheti a cumizás.


A cumizásnak inkább csak szociális vonatkozása van, a fogakra nem károsak, sőt, lenyelni se tud darabkákat belőle, nem tudja elharapni a mai, modern cumikat (legalábbis ha felelős módon gyártották, modern technológiával).


Ahogy az előző előtti válaszban a hozzászóló megjegyezte a dohányzó felnőttek esetét, erről jut eszembe, hogy a dohányzás és az alkoholizmus közvetlenül összefügg a gyermekkori orális szokásokról, kezdve a szoptatástól az ujjszopásig / cumizásig, természetesen sajnos az utóbbiakban valami csorba keletkezett, pl túlzás, vagy hiány, vagy negatív felnőtt reakciók, amikor a jelenleg alkoholista / dohányzó felnőtt egykor gyermek volt.

(Pszichés orális fixáció.)

2017. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta? Sikerült elhagyni a cumit?
2017. aug. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!