Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív ovis gyereketekkel...

Hiperaktív ovis gyereketekkel hogy telik a délután, amikor hazaértek az oviból?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 5,5 éves hiperaktív.

Keveset jár oviba,mert tartós beteg is,jelenleg hónapok óta itthon van.


Ha oviba jár akkor a fáradtságtól,az egész napos megfelelési helyzettől általában jóval feszültebb,mintha itthon lett volna délelőtt is,volt,hogy szinte őrjöngve ,hullafáradtan ért haza.

Jóidőben mindenképpen kimegyünk még ovi után a szabadba,vagy itthon az udvarra,vagy akár a környéken egy sétára ,ezt nagyon igényli,szereti.


Télen mikor korán sötétedik és hideg van kint nagyon ilyenkor a legnehezebb dolog talán a hiperaktív gyermekkel .

Mi fejlesztésekre járunk még ovi után,itthon TSMT tornázunk.

Feladatlapozunk,rajzolunk,kiteszem a matracot,trambullint hagyom ugrálni,bukfencezni,szaladgálni a nappaliban.


Jelentősen könnyebb vele,mint egy éve volt és gondolom a későbbiekben is tovább javul majd a helyzet.


Egy éve :-O nagyon kemény volt vele a tél,olyan szinten bevadult attól,hogy nem tudott a szabadba kint játszani egész nap,hogy a házban vagyunk a nap nagy részében,nem is járhatott tavaly sem oviba,így végtelenül unatkozott is,most már egy kicsit nagyobb a tesó is és együtt is jókat játszanak,nevetgélnek.


A gyógypedagógus nagyon dícséri az elért javulást,bíztat ,hogy nagyon reménykeltő a javulás,talán ha találunk majd jó tanítónénit,akkor megbírkozunk az iskolával is.

2011. dec. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nálunk ilyenkor is meg sokkal hidegebben is kint van este 6-fél7-ig. Máshogy nem bírná ki, se ő, se mi. De még így sem bírja bent.

Tudsz vele feladatlapozni?Rajzolni? Én nem tudom megültetni 3 percre se. Nem tudom mit kellene csinálnom.

2011. dec. 9. 18:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Á,ne hidd,hogy hosszasan feladatlapozunk,3 bukfenc és 4 ugrálás között próbálkozom egy-egy feladattal a gyógypedagógus javaslatára.


Mivel a kifiam immunbeteg azért vigyázunk ennyire a kintléttel télen,sokszor szökne ki ,tavaly például nagy vidáman mostam fel a felső szinten konyhát délután,miután azt hittem ,hogy alszik az alsó szinten (mikor kiosontam aludt),majd vittem ki a szemetet az udvarba a kukába

:-O,akkor látom,hogy rövidnadrágban és trikóban a hóban kint van .Mikor behoztam meleg vízbe tettem,legalább negyed órája kint lehetett.


Mennyi idős a te hiperaktívod?

2011. dec. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak ajánlom hoyg keressen magántanodát a gyerkőcnek. De elősször szerezzen neki SNI-s papírt. Akkor az állam finanszírozza a tandíjjat. Amit ajánlok nagyon az a Szép Szivárvány Magántanoda (ide jártam is) és a másik suli aminek gimilye is van (meg szakképző meg állt isk.) az7 a Gyermekház Gimnázium (Mind 2 sulinak van honlapja, tessék google-ban kutatni :) )

A GyH-ba járok jelenleg. Nagyon jó iskola, kis létszámú osztályok, mentorom van nem osztfőm. Figyelnek a gyerekre a tanárok. Mindig mindenkiről tudják hoyg ki kicsoda, mire képes etc. :) Nagyon ajánlom hogy ezt csináljátok.


Egy hiperaktív-kevert diszes 18/L. (a nagyobbik bátyám hiperaktív a kisebbik bátyám diszes, apu hiperaktív :) és anyu is :) )

2011. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előbbi vagyok. Elfelejtettem mondani hogy SNI-s papírt a Vadaskert-ben tudsz szerezni (erre is érdemes rákeresni) Ők iratnak vele feladatlapokat beszélgetnek vele és kapsz egy papírt hogy kis létszámú osztályba ajánlják. Ezt a papírt időnként frissíteni kell. De ha elmúlik 16 akkor véglegesítik (mint pl nekem is) és akkor nem kell tovább IQ mérésre meg ilyenekre járni.
2011. dec. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Egy hiperaktív-kevert diszes 18/L. (a nagyobbik bátyám hiperaktív a kisebbik bátyám diszes, apu hiperaktív :) és anyu is :) "


Ismeretlenül is nagy szeretettel gondolok Rátok !

Mesélnél a nehézségeitekről,milyen volt felnőni ezzel a sajátosággal,jelenleg hogy érzed magad ?Értek igazságtalanságok?

Hogyan neveljem a kisfiamat,hogy a lehető legboldogabb legyen?


Azt már megtanultam,hogy kiállok mellette mindenhol,elsimítom a konfliktusokat,állandóan készenlétben vagyok :-D ,rám mindig számíthat ,már nem idegesítem olyan dolgok miatt amikről nem tehet.Próbálom neki tanítani,hogy ne boruljon ki mindjárt ha valami nem sikerül elsőre,kérjen segítséget,legyen másokkal és magával is picit türelmesebb.

2011. dec. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy néz ki,hogy a kissebb gyermek is figyelemzavaros lesz...
2011. dec. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
halálian...
2011. dec. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!