Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi viszi rá a nagyszülőket...

Mi viszi rá a nagyszülőket arra hogy edességgel teletömjék a gyereket, aki aztán ebéd nélkül alszik estig joformán éhen van egésznap?

Figyelt kérdés

Ma a dédi a hátam mögött (mig mostam teregettem stb)teletömte a kicsit azzal a cukros ő hozta egészségtelen babakeksszel, miközben:

1. Azzal fogadtam hogy a gyerek mostanában nehezen eszik es epp főtt ételt (pépes főzeléket)próbálgattam és mondtam is hogy abban bízok, hátha ebédre éhes lesz és végre joétvággyal fog enni

2. Mondtam azt is, hogy már mondtam hogy ne vegyen inkàbb semmit mint egészségtelen bolti vackokat. De ok néha majd kap belole egyet egyet a mama kedvéért.


Erre teletömi a hátam mögött fél zacsko babakeksszel, pedig egy kettőt hagytam jóvá, es lazán elnézte halálnyugodtan, hogy nem ebédel a gyerek és "éhen" lett lefektetve aludni és du 16-17-ig alszik, kb este 6 vacsi, HA fog enni, magyarán igy éhen van egész nap.


Mi viszi rà ezeket az embereket a szülő szava ellen tenni?


Azt is megbeszéltük már hogy ruhát nehogy vegyen többet, mert mindig drágát vesz és kidobnivalo szintetikusat ami plane idiota feliratos. Erre megint hoz drága kukaruhát..


2017. jún. 17. 13:56
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
51%

Neked mindig van valami problemad?

Hetvege van, a dedi oreg, mit varsz?!

2017. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
68%
Most komolyan, azt akarod hogy vadidegen emberek szidjak veled a dedidet?? Undormany vagy.
2017. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
62%
Miért lenne a gyere "éhen"? Szerintem éppen azért alszik ilyen jól, mert nem éhes, végre jóllakott egyszer.
2017. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
76%
Reméljük túléli a gyereked a gonosz dédi szintetikus ámokfutását.
2017. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki tartja babakekszen a gyerekét, de én nem ez vagyok.

Nem szidást vártam csak az okot tudnám,hogy játszmázik a gyerek egészségével azert hogy magához csábítsa...?

2017. jún. 17. 14:09
 6/40 anonim ***** válasza:
98%

Öreg már, és ő nem ebben nőtt fel, mint te, hogy egészségesen kell táplálkozni, és fujjcukor, fujjglutén, fujjlaktóz, fujjhús. Neki egy dolog számít: jóllakjon. A mai 70-80 évesek azért elég sokszor éhesek maradtak gyerekkorukban. Az édesség ünnepszámba ment. Innentől számára a szeretet legfőbb kifejezési eszköze, ha etetheti a gyereket, főleg valami finomsággal.

A szintetikus ruha meg azért tetszik neki, mert látja rajta, hogy nem kell vasalni, és szép színes.

Pici gyerekeim vannak nekem is, én is utálom, amikor apósom fagyival akarja őket tömni fél12-kor, de próbáld meg őket is megérteni, NEM azért csinálja, hogy téged bosszantson, pláne, nem azért, hogy a gyereknek ártson.

2017. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
88%

Túlreagálod. Még egy gyereknek se lett baja abból, hogy egyszer-kétszer babakekszet ebédelt.

A pénzén meg azt vesz, amit akar. Valószínűleg jobb szívvel adja a "drága kukaruhát", mint ahogy te fogadod. Köszönd meg, tedd be a szekrénybe vagy dobd ki, ahogy akarod.


A legfájdalmasabb az egészben az, hogy sokan annak is örülnének, ha a nagyi élne, nemhogy a dédi. Te meg csak rinyálni tudsz az életnek egy ekkora ajándéka felett. :(

2017. jún. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
54%

Bizonyos kor felett az idősek "visszafejlődnek". Kezdetben lázadó tini, majd gyerek lesz belőlük.


Gondolom nálatok a dédi már egy gyerek szintjén mozog, kezeld úgy.


Nálunk a nagyi most éli a 2. tinikorát, a dédik pedig lassan babaszinten vannak sajnos. Kedvesek, mosolyognak vagy épp a semmin akadnak ki, mintha nem tudnák felvenni a beszélgetések fonalát, olyan ködös a viselkedésük. Ne kezeld egyenrangúként a dédiket, szépen tisztelettel, de határozottan nemet kell mondani, mintha gyereket nevelnél.

2017. jún. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
71%
Nem éhesen feküdt le, hiszen evett. Az, meg nem a mama hibája, hogy ebéd és vacsora között nem adsz enni a gyereknek. Attól sem lesz semmi baja, hogy időnként a mama nem bio akármit ad neki. Vedd ki a karót, és lazulj egy kicsit.
2017. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
68%

Úristen, mennyi vajod van! Ha az a gyerek nem cukorbeteg, elhízott vagy bármi ilyesmi, nyugodtan ehet babakekszet. Ennyi idősen az számít, hogy jóllakjon. Inkább örülnél neki, hogy végre valamit jóízűen megevett a gyerek, és nem abban kellett reménykedni, hogy TALÁN eszik majd, ha éppen olyanja van. A babakeksz nem méreg, sőt, pont, hogy gyerekeknek lett kitalálva (lásd a nevét is). Úgy csinálsz, mintha a dédi lenyomott volna a torkán 5 tábla tejcsokit meg 2 liter kólát. Vagy sósavat.

És mi az, hogy bolti vacak? Tán te nem a boltból vásárolsz?

2017. jún. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!