Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az normális, ha a...

Szerintetek az normális, ha a párom kivétel nélkül minden egyes reggel ezt csinálja?

Figyelt kérdés

Minden egyes reggel közvetlenül ébredés után ad a 2 éves gyerekünknek egy pohár kakaót,és beülteti a TV elé valami agy zsibbasztó mesére.

Ez így normális?


(Az én véleményem,hogy előbb reggeliznie kéne,nem pedig káros cukros kakaót innia,amitől az étvágya is elmegy,és jodarabig nem is eszik semmit. A másik meg,hogy közvetlenül ébredés után mindenfele idióta mese,hogy hat az agyara,biztos nem pozitívan...)


Hiába mondom neki,hogy ez rossz,nem érdekli,és most már a fiúnk is függő lett,függ ettől a reggeli rituálétól.

Semmit nem tudok tenni ezügyben,főleg,hogy tudok itthon lenni minden reggel.


Ez így oké?



2020. ápr. 21. 08:43
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Nekem nincs #maradj otthon #én dolgozni járok!
2020. ápr. 21. 09:52
 12/34 anonim ***** válasza:
81%

Mennyi tökéletes szülő.

Itt egy szaranya :D Mi is pont így csináljuk. Felkelünk, csinálok egy kakaót neki, magamnak egy óriási bögre kávét, beülünk a tv elé, betakarózunk, megnézünk 2-3 mesét aztán kezdődik a nap.

2020. ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
37%
Ez a korosztály amúgy jellemzően rituáléfüggő.
2020. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
96%

Írta, hogy reggelente nem mindig van otthon!


Lehet nem kilcenre jár, hanem 7re, ilyen is van, vagy hogy éjszakás és reggel jön meg.

Párod kényelemből teszi. Igazából én is ezt csinálom, ha rohadt fáradt vagyok, annyival, hogy kakaó helyett pelyhet kap, és nem nyomok tévét, hanem hagyom játszani, rosszabb esetben hangoskönyvet kapcsolok, vagy konkrét filmet/mesét.


Nekem mázlim van, mert ma mondjuk 8kor kelt a gyerek, így tudtam aludni, de mikor hatkor kel, és nekem is muszáj, frusztrált és kiabálós leszek a nap többi részében.


Ha muszáj választani, inkább legyen kipihent, nyugis, türelmes szülője és nézzen egy óra mesét csokival, mint hallgassa a türelmetlenkedést és a gyenge idegeim miatti frusztrációmat.

2020. ápr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
91%
Ha a nap többi részét nem a tv előtt tölti nem hiszem, hogy gáz. Barátnőm kislánya délután néz mesét 1-2 órát. Van akinek este. Nem kell álszentnek lenni en 31 vagyok azt meg en is néztem mesét ovis meg iskolás koromban. Videóról. Arra figyeljetek hogy emellett is legyen meg minden egyen más. Testmozgás, beszélgetés stb.
2020. ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
90%

Nem ideális, de kérdés, hogy miért van így.

Sokféle helyzet lehet, el tudok képzelni pl. egy alig és rosszul alvó 2 évest, aki felkel jó korán, és egész nap nincs el normálisan egyedül semennyit, hanem szerencsétlen anyja idegein táncol megállás nélkül. Nem tudom megkövezni azt, aki reggel így csinál magának egy kis nyugtot, amíg összeszedi magát, és tesz-vesz egy kicsit. Lehet, utána kettőt nem tud lépni a gyerektől, amíg haza nem érsz...

2020. ápr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
94%

Hát, én is szaranya vagyok. Reggel totál zombi vagyok, sose ment a koránkelés, márpedig a gyerekek keltenek. Úgyhogy az van, hogy a 15 hónapos kicsi szopik még az ágyban, aztán ha felkelünk, nekem egy lórúgásnyi kávé, az 5 éves nagyobbik gyereknek egy kakaó, és benyomok mesét. Mondjuk ők nagyjából 3 percig nézik, aztán mennek a dolgukra, nyüzsögnek körülöttem, de nekem kell 10-15 perc bambulás a kávéval, hogy legalább nagyjából magamhoz térjek.

Reggeli is van amúgy, általában egy órával később, 8-fél 9 körül. Ha nem kap a nagy kakaót, akkor se eszik előbb, mint ahogy én se tudok enni egyből ébredés után, úgyhogy ez a része nem mérvadó.

2020. ápr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
47%

Hát nekem is 2 évesem van de még nem is néz mesét. Mi nem szeretnénk egyenlőre. Sőt még kakaót sem ivott. Az én lányom egy nagy pohár tejjel amíg én kávéval elkeszítem a reggelit majd együtt reggeli. Addig ő ott ül velem és rajzol és beszélgetünk. Néha a kanapén issza meg akkor össze bújunk de akkor sincs mese.

Lesz még mesézni bőven ideje. És a párom nekem is korán megy. Szóval az én véleményem az, hogy nem jó.

Ketten kellene dönteni a nevelési elvek között.

Kakaó tudom sok családnál divat, mindenki azzal etet és itat amivel akár. Mi sose adtunk neki így sose igényelte.

2020. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
50%
Nyugodtan lepontozhattok. De attól, hogy így csináljátok, még nem tesz jót egy 2 éves gyereknek, hogy berakják a tv elé, mert így kényelmes. WHO ajánlás szerint is 1-2 évesen még nem, 3-4 évesen pedig napi max 1 órát kéne nézni. Se a szemük, se az ágyúk részére nem tesz jót. Nyilván mindenki csinálja, ahogy akarja. De attól még nem ajánlott.
2020. ápr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
85%

12

Hát mi is így kezdjük a napot. Eszembe se jutott, hogy ez baj lenne.


Pedig mi #sportolócsalád #aktívcsalád #egésznapkintakertben vagyunk kb, de van reggel tv meg kakaó ajjaj 😂😂

2020. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!