Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az normális, ha a...

Szerintetek az normális, ha a párom kivétel nélkül minden egyes reggel ezt csinálja?

Figyelt kérdés

Minden egyes reggel közvetlenül ébredés után ad a 2 éves gyerekünknek egy pohár kakaót,és beülteti a TV elé valami agy zsibbasztó mesére.

Ez így normális?


(Az én véleményem,hogy előbb reggeliznie kéne,nem pedig káros cukros kakaót innia,amitől az étvágya is elmegy,és jodarabig nem is eszik semmit. A másik meg,hogy közvetlenül ébredés után mindenfele idióta mese,hogy hat az agyara,biztos nem pozitívan...)


Hiába mondom neki,hogy ez rossz,nem érdekli,és most már a fiúnk is függő lett,függ ettől a reggeli rituálétól.

Semmit nem tudok tenni ezügyben,főleg,hogy tudok itthon lenni minden reggel.


Ez így oké?



2020. ápr. 21. 08:43
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%

Előző, olvasd el még egyszer azt a WHO-ajánlást....

Persze a kérdésből nem derül ki, hogy mennyi ideig tart a TV, és hogy egy jól választott, határozott ideig tartó meséről van-e szó, vagy leteszi az anyja és mindegy, mit és meddig bámul.

2020. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
72%

#18 A tiéd ott ül veled, rajzol és beszélgettek, írod. Hát ilyen típusú gyereket lehet, más sem tv-ztetne... De amelyik nem nyugszik, kipattan a szeme, pörög, két pillanat alatt felfordít mindent, visít, rángat, hogy ne csinálj semmit, csak vele foglalkozzál?

Én az utóbbit sem tv-ztettem, az igaz. De hála ennek az elviselhetetlen stílusának minden voltam, csak nyugodt, derűs, kiegyensúlyozott, vele örömmel foglalkozó anya. Akkor már inkább egy kis tv-vel elért nyugi, tényleg, még ha káros is. Az idegroncs anya is káros. Csak nem a beszédfejlődésére és a figyelmére, hanem másra.

2020. ápr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
91%

A WHO-t hagyjuk, mondanak olyat máskor is. amitől egy átlag ember vagy orvos füle farka ketté áll :D

A WHO sem a tudomány csúcsa, maradjunk annyiban.

Az én gyerekem amúgy kb 20 percig tud nézni mesét, annál tovább nem egyszerre, és youtubeon át rakom neki amit én választok.

Én rengeteg mesét néztem amúgy anno, mivel nagy tesóim voltak, akik miatt nem kapcsolhatta ki anya, mert én ott voltam, szóval baba korom óta rengeteg mesét néztem, nézek. Ennek ellenére több diplomás, több nyelven beszélő értelmiségi embernek tartom magam, + magas szintű művészeti érdeklődéssel. 5000+ olvasott könyvnél járok eddig. Nem tudom mikor fog rajtam kijönni az agykárosodás, amit a mesék okoztak, majd kiderül, eddig 27 év alatt nem jött ki, de várok még, még jöhet.

2020. ápr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
80%
Elmondanám a legtöbb apuka ilyen! De anyákban is rengeteg ilyen van! Sok anyuka panaszkodik erről.. Az én férjem dettó ugyanez! Csak nálunk a tabletot nyomja a kezükbe hogy kuss legyen és ő tudja nézni a tv-be amit akar.. vagy hogy foglalkozni ne kelljen velük! 99 százaléka a veszekedéseinknek a gyereknevélésben való nézeteltéréseink okozzák! Sajnos nem ismersz meg egy embert igazán addig amíg gyereket nem szülsz neki!
2020. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
88%

Kivétel nélkül minden reggelünket úgy kezdjük, hogy a férjem és én a cappuccinonkkal (méz, kávé, tejhab) a nappali kanapéjára ülünk. Kb. 2-3 perces különbséggel ébred a először a 3 éves, majd a 7 éves. A hátamon kapaszkodnak, úgy hozom ki őket, ahol várja őket a habos kakaó. Kb. 5 perc múlva jön a 12 éves fiunk is, ő is kakaóval indítja a napot. Nézünk egy mesét, közben megbeszéljük a napi teendőket. Ezután indul a férjem munkába.

Képzeld, adventi időszakban a naptárból a csokit is a kakaó mellé kapják reggel. Mondjuk iskolaidőben nincs csak egy mese, de a szünetekben vagy most a "maradj otthon" időszakban simán belefér 2-3.

Ettől még egészséges, okos jó képességű gyerekek. Szoktak reggelizni, esznek gyümölcsöt, zöldséget. Is.

2020. ápr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk pont azért írtam, hogy nézze meg a WHO-t még egyszer, mert engedi a 2 évesnek a mesét az ajánlás, miközben azt írta, hogy nem, de azért kösz a lepontozást 😞
2020. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
75%
Tegnap keresgéltem reggeli tippeket 2 éves kisgyerekemnek,akkor olvastam mintaétrendet a babaszoba oldalról. Szinte minden nap ír kakaót. [link] Én is rengeteget ittam tejet,kakaót,macis kávét és nem vagyok se cukorbeteg se dagi. Szerintem azzal a résszel nincs gond csak légyen utánna valami reggeli is. Egyébként a 24-es jól mondja,de nagyon jól! Nálunk is így van és rengeteg helyen! Tesóm mondta hogy a játszótéren istenítették azt az apukát aki levitte a gyereket-tehát foglalkozott a gyerekkel- nem csak ledobta a tv elé. Nálunk is rengeteg vita van ebből
2020. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
49%
Igen, én is tudtam már 2 évesen kezelni a videót, rengeteg mesét néztünk nővéremmel. Nekem is van diploma, stb. Még mellé olyan vastag szemüvegem, hogy öröm nézni...
2020. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
42%

Én nem tenném. Neked adok igazat.

Gondolom a párod ebben nőtt, ezt látta, ezt tartja jónak. Mindenki úgy cselekszik, ahogy a legjobb tudása tartja.


Pl az én édesapám szutyok szénsavas löttyöket iszik a gányabb fajtából. Ha elmegyek az édesanyjához (nagymamámhoz) ott is ez van az asztalon, mint ahogy minden családtagnál.


Én hiába mondom, hogy ne igya...ebbe nőtt, ezt adta tovább, ezt tartja jónak, szeretettel kínálja.

2020. ápr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
29%
24-sel eggyetertek,nagyon igaza van.
2020. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!