Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy viselitek az egész...

Ti hogy viselitek az egész napos hisztit?

Figyelt kérdés

Még csak másfél éves a gyerekem de a dackorszak már itt van, de tudom hogy lesz még rosszabb.

Egész nap talál valamit amiért hisztizzen. Persze sikítva, mostanra már szétrobban a fejem és persze én is feszültebb leszek. Kér kivit, összedarabolom és egy kis tálba adom neki hogy egyen amíg kész nem lesz az ebéd. 2 perc múlva bejövök néz rám vigyorogva és borítsa ki a tálból. Szedem össze, ordít. Jolvan nyugodt maradok, menjünk el sétálni a Tisza partra. Míg odaérünk (kb 400m) már 16x túl vagyunk azon hogy nem veszlek most fel, nehéz vagy sétáljunk. Hazafelé ugyanez. Nem figyel ha játszom vele, nem érdekli de ha csinálnám a dolgom rögtön jön és rángat játszani. Délután 5kor hazaér az apja onnantól semmi hiszti. Kicsit olyan mintha semmibe venne vagy nem tudom...


2020. ápr. 22. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Ez mind azért van, mert nincsenek korlátok. Akkor van játék amikor te mondod, de akkor foglalkozz is vele. Vond be a tevékenységeidbe. Vidd ki magaddal a konyhába, adj neki feladatot pl. adj neki 2 kanalat összeütögetni, így az eszközöket is megismeri. Addig teszed a dolgod. Séta: vigyetek olyan bringát amivel tudod irányítani.

Evés: legyél ott mellette miközben eszik. Ha nem kéri vedd el tőle.

2020. ápr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Átérzem.

Ugyan az én fiam már 4 lesz júniusban, tehát egész másfajta jellegű hisztijei meg dacolásai vannak, de vannak... ami mostanában kiborít, az az öltözés. A legtöbb gyerek utálja, tudom, de ez valami egészen kriminális. Tök ügyesen fel tud öltözni egyedül, de direkt nem csinálja, direkt nekiáll hülyéskedni, hiába szólok 30x neki. És a slusszpoén, hogy ma is pl azért kellett volna öltöznie, hogy kimenjünk bicózni, amit Ő AKART. És akkor sem. Utána meg visít, amikor közlöm, hogy most már mindegy, mert főznöm kell, nem tudunk már kimenni. És ezt napi szinten eljátsszuk.

A másik az alvás. Este 9-reggel 6 alszik, és ennyi. Délután nem hajlandó aludni, akármit csinálok. De csak itthon...anyósomnál simán elalszik, meg persze az oviban is aludt rendesen...és ha egész délelőtt biciklizünk, tehát ki van fárasztva, akkor sem. Persze este 6-kor már kibírhatatlan így. Dunsztom sincs, mit csináljak vele. Pedig úgy alapvetően nem egy "nehéz" gyerek, okos, értelmes, aranyos. De amióta itthon vagyunk, nagyon elszaladt vele a ló dacolás terén sajnos. Látszik, hogy hiányzik neki a közösség.

Ráadásul 7 hónapos terhes vagyok, nehezen bírom én is. :/ De akkor mit mondjon az, akinek van pl 2 iskolása meg egy ovisa, és még home officeban dolgoznia is kéne...? Én még mindig relatíve jó helyzetben vagyok, igyekszem erre gondolni.

2020. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lányom 14 hónapos múlt, de hasonló a szitu. Ma különösen hisztis. Mondjuk szerintem a foga jön, az is közrejátszhat a viselkedésében. De ha rászólok vagy tiltok vmit, akkor jön az üvöltés és eldobja magát, ez viszont egyértelműen hiszti. Nagyon nehezen viselem, főleg hogy így alig tudok bármit is csinálni.
2020. ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most 3 éves a kicsi. Én azt mantrázom a nehéz pillanatokban, hogy "nyugalom, már csak 15 év és világgá mehetek. Már csak 15 évig kell ezt hallgatni és utána vége". Annyira örökkévalónak és végtelennek tûnnek a kis napi harcok, csetepaték, hogy kell valami reménysugár, hogy egyszer vége lesz ennek.
2020. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#5 köszi, erre magamtól is rájöttem. De mostmár mit csináljak? Visszacsinálni nem lehet, felelôsséggel tartozom a két ördögfiókáért. Végig kell csinálni. Ráadásul az összes szarság ellenére szeretem ôket. Meg talán ôk is szeretnek engem egy kicsit.
2020. ápr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!