Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én vagyok, , szaranya, ,?

Csak én vagyok, , szaranya, ,?

Figyelt kérdés

-Akinek 3 évesen nem tud 100-ig számolni a gyereke.


-nem tud egyedül öltözni.


- nem sakkozik, és nem tud társasjátékokat játszani, mert nem érdeklik.


- nem szeret kirakózni, legózni.


- nem tudja az ábécét.


- nem tud többszáz dalt, mondókát.



Tényleg ezeket kell tudnia egy lassan 3 évesnek?

Első gyermekem, de ma egy anyukás csoportban megkaptam, hogy hülye a gyerekem, én pedig szar vagyok, mert nem foglalkozom vele eleget.



Pedig rengeteget foglalkozom vele, szinte mindenbe bevan vonva. Segít főzni, sütni, takarítani. Szoktam neki énekelni, bábozni, rajzolunk, gyurmázunk, testünk.

Sokat olvasunk, és imád szerepjátékozni. Ezt szereti a legjobban, és ezért mindig leginkább ezt játszom vele.

Hiába akarok vele legózni, kirakózni, nem érdekli, otthagy.


Tényleg fejleszteni kellene?

Mindenkinek kis zseni a gyereke manapság?


2020. ápr. 24. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

A sakkozást nem értem miert kellene 3 évesen bármelyiknek tudnia. Az ábácé meg a 100 számolás igazából ha sokszor el van mondva megragadhat a fejében de szerintem ez sem elvárás egy 3 évestől.

Nekem ezek kicsit durvák. A többi szerintem azért valahol jogos. (Nem többszáz mondóka nyilvan de azért tudjon)

2020. ápr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Az ilyen bezzeganyás csoportokat el kell kerülni!


Lehet hogy a te gyereked meg szebben eszik, vagy ügyesebben labdázik, csak épp erre nem kérdez rá senki.


A 3 éves sem úgy tudja az ABC-t ahogy egy iskolás, csak mint egy verset megtanulta ha sokat hallotta.

2020. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a sz..r anya, aki olyanokat vár el egy ekkora gyerektől, amit még egyáltalán nem kell tudnia. Pl. százig számolni, tudni az ábécét. És miért kellene tudnia több száz mondókát? A sakkozást pláne nem értem, felnőtt fejjel én sem tudok, ha szégyen, ha nem. És ha nem köti le a társasjáték vagy Lego, még nem jelenti azt, hogy nem tud. De sokkal rosszabb ráerőltetni vmit. Nem értem azokat a szülőket, akik azt gondolják vagy várják el a gyerekeiktől, hogy egy két lábon járó enciklopédia legyen.
2020. ápr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ezek szerint nálad sokkal szar.abb anya vagyok, mert az én gyerekem (2 és fél múlt) még beszélni se nagyon hajlandó:D Persze pár szót mond, de képzelheted mennyi mondókát fúj el.Számolni (keverve és hablatyolva 5-ig tud és kétlem, hogy ez fél év alatt változni fog, vagy legalábbis valami csoda kell hozzá.) Mielőtt mondanátok igen, hordom fejlesztésre.Viszont bukfencezik és szerepjátékozik.Ezeket elvileg később kéne inkább 3 éves kora után, a bukfencre meg asszem 5 éves kort mondott a védőnő.

Az ilyen csoportokba nem kell járni.Az meg, hogy valaki merészeli lebutázni, lesza.ranyázni a másikat, csak mert az övé esetleg valamibe jobb ,hát kapna tőlem pár nem túl szép mondatot...

2020. ápr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
A lányom ebből egy dolgot tud, kirakozni és legózni. Beszélni se tud mondatokban, nemhogy mondókázni. Teljesen értelmes gyerek, papírom van róla, mert már fél éve fejlesztésre hordom. Szerencsére nem vagyok benne ilyen csoportokban. A lányom le van maradva, de az ábécét pl. szerintem nem kell tudnia egy 3 évesnek, ha 10-ig számol az már jó, verset meg majd tanul az oviban. Sakk? Ugyan már!
2020. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyik fiam se tudta ezeket, sőt. A nagyobbik éltanuló, az agya, mint a szivacs. 120-as IQ szintje van. Egyáltalán nem érdekelte kicsinek az ének és a vers. Minden gyermek más ütemben fejlődik. Volt kislány, aki csodaszámban ment az oviban, hogy milyen okos, iskolában tök átlagos lett. Hiába ültem volna le a fiammal napi több órát énekelni anno, ha nem érdekelte. Most énekkarra jár saját akaratból, 2.-os oldalas elbeszélést megtanul hamar.3 évesen épphogy beszélt.
2020. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abban a csoportban egyedül te vagy normális😁 Ez nem verseny. Te az érdeklődésének megfelelően foglalkozol vele. Ez sokkal fontosabb, mint egy 3 évesnek ábécét tanítani 🙄 Persze a kis zsenik mind "maguktól tanulták, én sose tanítottam". El ne hidd! Semmi baj a gyerekeddel és veled se.
2020. ápr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen anyàk, akik úgy "játszanak" a gyerekkel, hogy kvázi kikérdezik. Láttam ilyet játszócsoportban. Melyik a markoló, a jaguár stb. És utána várta az elismerést.

Persze én is kérdezgetek könyvnézés közben, de nem úgy, mintha ez lenne a mai tananyag.

2020. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lépj ki az összes ilyen csoportból mert csak stresszeled magad a sok hencegőanyu nagyotmondásain. Sokkal nyugodtabb lesz az életed.
2020. ápr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

De minek kellene ilyen felesleges dolgokkal tömni a fejét?

Velem is megtanultattak szöveget és mentem 4 évesen vers és prózamondó versenyre. A két kicsi bocs meg a róka mesét mondtam el, emlékszek az elejére, de ennyi. Nem lettem se okosabb se előrébb másoknál. Ez a "tudás" nem jelent semmit, nem fog belőle haszna lenni a gyereknek.

Egy pici gyerek agya olyan mint a szivacs, de ettől még nem fogja jobban felszívni a tudást később :D

2020. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!