Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan gyereke másnak is,...

Van olyan gyereke másnak is, akinél még 2 évesen is az esti "rituálé" része (volt) a kakaóivás cumisüvegből?

Figyelt kérdés

Nálunk (26 hónapos) reggel is, este is cumisüvegből issza a kakaót, macikávét. A reggeliről most próbálom leszoktatni, pár napja bögrében kapja. Persze így alig fogy valami :(... Pedig ő választja ki a bögrét (macis, kutyusos, kacsás, stb...), ihatná szívószállal is, de úgy sem kell.

Az estit még egyenlőre hagyjam szerintetek?

Az is gond, hogy így az esti fogmosásnak semmi értelme, mert a kakaót már pizsiben, fekve issza, sokszor félálomban.

Tanácstalan vagyok (egyébként nemrég született kisöccse, aki ugye cumisüvegből eszik, ezért sincs szivem teljesen megvonni a nagytól, mert akkor úgy érzi, őt még ettől is megfosztják).

Van valakinek hasonló tapasztalata?


2010. júl. 28. 08:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet kapni a dm-ben csőrős itatót, nekünk bevállt. Nem olyan mint az avent, hanem puha szilikon a csőr része. Szinte olyan mint egy cumisüveg, mégis már előrelépés. Sztem próbáld meg.
2010. júl. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A nővérem fiai ittak sokáig reggel-este cumisüvegből, szerintem hagyjad, semmi baja nem lesz tőle. Miért lenne baj? Sokkal fontosabb dolgok vannak az életben, és ha ő szereti, na bumm!

Én tuti nem akarnám elvenni tőle. Főleg a pici baba miatt sem!

Majd kinövi, és 16 évesen a haverok előtt nem fog cumizni.

De amit én nem így csinálnék, az az esti fogmosás!

Azt nem hagynám, nálunk vacsi, fürdés, fogmosás a sorrend, és ez így helyes.

2010. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kislányom 3 éves és mindig reggel este kakaó a cumis üvegből. Gyönyörű szépek a fogai. Beszéltem a doktornénijével ez ügyben. Azt mondta ha bekerül az oviba úgyis elhagyja magától. Különben ebben a hónapban már ő kérte pohárból. Nálunk sokat segített a szívószálas dolog. Lehet kapni olyan szívószálat amiben kis golyócskák vannak különböző ízűek és ahogy szívja úgy oldódnak a golyók.
2010. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24 hónapos a kisfiam,kiválóan iszik pohárból szívószál nélkül is, fél literes üvegből is, de eszembe se jutott, hogy elvegyem a cumisüveget reggel vagy este.Semmi baj sincs ezzel.
2010. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22 hónaposan szintén cumisüvegből issza a kakaót, és minden mást is. Amikor kisebb volt még elfogadta a csőrös poharat, aztán egyik-napról a másikra már nem volt hajlandó abból inni, ezért visszatértünk a cumisüveghez, és azóta is abból iszik.
2010. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
sztem a fogai miatt gáz lehet. amúgy nem lenne baj.
2010. júl. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha utána fogat mos, akkor nem lesz semmi baja a fogainak. Nem órákig issza azt a 2 dl kakaót, hanem kb. fél perc alatt benyomja. Úgyhogy amit az utolsó írt, az szerintem nem igaz.
2010. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a fiam is 26 hónapos és reggel este kakaózik cumisüvegből. sosem fordult meg a fejemben, h ez gáz és elvegyem tőle. és ahogy vki leírta már előttem: sokkal, de sokkal fontosabb dolgok vannak ennél az életben. ha neki ez így jó, akkor nekem is:))
2010. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ja! még annyit, h a fogmosással cseréld fel tényleg. nálunk így van: vacsi, fürdés, kakaó, fogmosás, és tente:)
2010. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megnyugtattatok, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek, akik ilyen idősen még nem tették el a cumisüveget a szekrény aljába.

Napközben ő is pohárból iszik, esetleg szívószálas kulacsból. Kerülöm a cukros dolgokat, nem üdítőzünk, ha limonádét csinálok, akkor is minimális cukorral.

Csőrös poharat (olyat is, ami szilikonos) korábban használtunk, szerencsére arról gond nélkül hamar leszokott, mert azzal meg én nem voltam kibékülve. Szerintem nagyon nehezen lehet tisztítani őket, sokszor kifőztem, de mindig maradt bennük kis sötét trutyi, ami ebéd után a szájából került vissza az innivalóba. Próbáltam kis kefével, de soha nem lett tökéletes. Ezért arra nem térnék vissza.

2010. júl. 28. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!