Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyünk, párom fia hozzánk...

Mit tegyünk, párom fia hozzánk költözzik?

Figyelt kérdés
párom fia, 6 éves, és én terhes vagyok, ezért megbeszéltük az anyával, hogy nincs járkálás ide oda, vagy itt, vagy ott lesz még tart ez az időszak. Most azt mondta neki sok 3 gyerek, jó ide költözött. Mondta neki ma párom telefonon, hogy akkor még itt lakik azokra a hónapokra nem fizet gyerektartást, de neki az kell. azt is mondta, hogy a családi pótlékot is ide adhatja azokban a hónapokban ameddig itt lakik. De nem akarja , jogos ez?

2020. ápr. 25. 16:58
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
92%
Nem igazságos, hiszen nektek lesz többletkiadásotok. De ha jogi szempontból kérdezed, akkor jogos, hiszen az ítélet nem lett megváltoztatva. Tehát itt a két szülőn múlik, miben egyeznek meg.
2020. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartás és a csali le van papírozva kinek jár. A költözés gondolom nincs lepapírozva. Ez van a kocka így el van vetve.
2020. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim válasza:
48%

Nem biztos, hogy jól értem: szóval te terhes vagy a párodtól, akinek van 3 másik gyereke, de amíg terhes vagy, nem akarjátok, hogy a 3 gyerek ide-oda menjen a két szülő között (?), viszont a gyerekek anyja nem bír egyedül 3 gyerekkel, ezért erre az időre hozzátok akarja költöztetni az egyik gyereket?

És a párod ezért nem akar gyerektartást fizetni, meg el akarja venni a családi pótlékot? Jól értelmeztem?

Mert ez esetben:

1. Miért nem mehetnek ide-oda a gyerekek? Tényleg kilenc hónapra el akarjátok szakítani a kisfiút az anyjától és a testvéreitől? Mi ez a hülyeség?

2. Miért ne fizetne gyerektartást? Ott két gyerek van, nálatok csak egy

3. A családi pótlékot miért venné el? Ott is nyilván szükség van rá.

4. Ha nem tudtok meglenni a gyerektartás és a pótlék nélkül, akkor minek vállatok gyereket?

Ezeket nem jogi, csak etikai szempontból kérdezem, nem vagyok ügyvéd.

2020. ápr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
43%
Ezt ne hagyjátok!Amíg nálatok van a gyerek,titeket illet a családi.
2020. ápr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Egy gyerek a páromé? Az anyukája akarja, hogy ide költözzön.
2020. ápr. 25. 17:20
 6/41 A kérdező kommentje:
Nem kérdőjelet akartam írni.
2020. ápr. 25. 17:20
 7/41 anonim ***** válasza:
85%
#3 miért fizetne arra a gyerekre gyerektartást ha nincs is ott a gyerek?!Baromság!
2020. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
28%
És a gyerek apukája mit akar? Ő is szeretné, ha a gyerek vele legyen? Csak akkor vállalja be a gyereket, ha pénzt takarít meg utána? Ez egyedül az ő döntése. Jogilag fizetnie kell, mert a bíróság így ítélte meg. Ha így nem vállalja be a gyereket, az az ő döntése. Ha a feleség lemond a gyerektartásról, az lenne a fair megoldás. De ezt kettőjüknek kell megbeszélni. A férjed mit mond?
2020. ápr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
45%
Ne utalja át a gyerektartast. Hogyha a volt feleség elkezd hepciaskodni vagy esetleg ügyet akar ebből csinálni, akkor gondolom lesz bizonyítékotok arra, hogy a gyerek az adott időszakban nálatok lakott.
2020. ápr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Lepapírozva 2 tanuval és a gyerektartás lemondásával, hozzuk csak el, de így nem jó neki, nem lenne megtaksrítás az a pénz, mert rá kell költeni a gyerekre.
2020. ápr. 25. 17:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!