Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gond ha csak gyümölcs...

Mennyire gond ha csak gyümölcsöt hajlandó enni?

Figyelt kérdés

1,5 éves. Kb egy hete kezdte hogy csak gyümölcsöt hajlandó enni. Minimális főtt ételt. Reggelinél lenyalja a kenyérről ami rajta van, aztán pedig gyümölcs. Esetleg még a virsli amit megeszik. Eddig szépen evett mindent. Fogzik, lehet az a baj?

Ráhagyom mert gyümölcs, ami azért mégsem csoki.


2020. ápr. 27. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Semennyire. Mindhárom gyerekem kb. másfél évesen "romlott el" és kezdett válogatni. Előtte mind gyönyörűen evett, bármit is főztem. Az önálló akarat bontakozásával függ össze, hogy képes és szeret dönteni.
2020. ápr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, pont ahogy az első írja. Akaratoskodott meg válogatott mindent, ez tartott olyan 3 hónapig, most megint eszik rendesen, egyelőre.
2020. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ennyi idős, ugyanez van, csak nálunk zöldséget eszik.
2020. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a többiekhez. Csak nálunk a fiam egyik napról a másikra nem volt hajlandó semmiféle húst enni, és a leveseket sem ette meg. Olyan 1 évesen nem evett sem húst, sem levest. Ráhagytam, majdnem 1 évvel később ahogy abbahagyta, úgy kezdte el. Egy nap leült, és kért levest, majd kért csirkecombot.

Minden gyerek válogat, hagyni kell, hogy ráérezzen mit szeret, mit nem szeret. Csak szülőkként arra kell figyelnünk, hogy a válogatása ellenére meglegyen a szükséges vitaminok, megfelelő ásványi anyagok. A gyümölcs jó dolog, de figyelj rá, mert sok cukor van benne, és hízás is lehet belőle .

2020. ápr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!