Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez lehet szadista hajlam egy...

Ez lehet szadista hajlam egy 4 évesnél?

Figyelt kérdés
Kisfiammal kint voltunk a kertben. Szépen játszott a gyerek, egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy "héj haljál már meg!" Éppen a bodobácsokat terrorizálta. Anyuka csak legyintett az esetre, mondván kisgyerek, majd kinövi. Szerintem meg ez nem normális dolog. Másnak is csinált ilyesmit a gyereke? Szülőnek ilyenkor közbe kell avatkozni?

2020. máj. 4. 08:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha elmagyarázod neki, hogy nem szabad, mert fáj a bogárnak is akkor talán egy idő után megérti. Én is ledöbbentem amikor ismerős kisfiútól azt hallottam, hogy végre megölhetek valamit... Aztán mondtam neki, hogy ameddig nálunk van addig bizony nem öldökölhet semmilyen bogarat és nem tépkedheti a bokrokat és a fákat.
2020. máj. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%
4 évesnek erről fogalma sincs. Ha azt látná, hogy megfigyelitek az állatokat csak nézné. Mivel nem ezt látja rájuk tapos, a haljál meget is tőletek veszi.
2020. máj. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
98%
A lányom 5 éves, és nála is előfordult, és még most is néha. Szerintem ez életkori sajátosság. Ugyan nála még nem tudom felnőttként milyen lesz, de ennyi idősen emlékszem én is csináltam hasonlót. Ugyan nem tudom miért, de én lepkéket fogtam, és letéptem a szárnyukat. Talán 5-6 éves lehettem. Mivel egyedül játszottam kint, nem látta senki. De elnőttem, és nem kínzok állatokat most sem. Sőt, elítélem az állatkínzást. Talán a kíváncsiság hajtja a gyerekeket ilyenkor. Nem tudom. De ez nem jelenti azt, hogy szadista vagy pszichopata lesz.
2020. máj. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem tőlünk vesz ilyesmiket. Lehet inkább az ostoba videojátékokból amiket játszik. GTA és társai.
2020. máj. 4. 08:45
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
4 éves GTA-t játszik?
2020. máj. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Vettem használtan egy laptopot. Amin rajtahagyta az előző tulajdonosa. Ott hibáztam, hogy megmutattam a gyereknek. Azóta le se akar szállni arról a hülye játékról.
2020. máj. 4. 08:55
 7/32 anonim ***** válasza:
97%
Akkor töröld le. Nem a játék a hibás, hanem a szülő aki hagyja ezekkel játszani. Nem is kellett volna megmutatnod neki. Meg miért ül egy 4 éves a laptop előtt egész nap. Hiába mutogatsz másra, te mint szülő hibáztál. Nem mondom, hogy emiatt cseszteti a bogarakat, de nem normális, hogy ezzel játszik, meg az sem, hogy a gép előtt ül. Tudom, nincs ovi, nekem is van 2 gyerekem, az egyik 5 éves, de nem a gép neveli.
2020. máj. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
95%

Legyeket, molylepkéket, pókokat simán lecsapjuk. Esetleg fel is kiált az ember, hogy végre sikerült lecsapni.

A darazsakat lefújjuk és várjuk, hogy mikor hal meg.

Ezt látja a gyerek. Nem ettől lesz pszichopata.

2020. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy a négyéves GTA-t játszik, és csodálkozol, hogy öli a bodobácsokat. Egyszerű a válasz: nem játszhat olyat. Nem is értem, hogy jutott eszetekbe engedni.
2020. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Igen de a bodobács a kertbe nem kártevő, úgy mint a darázs, vagy a molylepke. És megfigyelhető, hogy nála gyengébbekkel, mint pl. egy bogár, hogyan bánik a gyerek. Mondjuk más gyerekekkel még nem volt agresszív. De látszik rajta, hogy pl. egy bogarat, élvezettel öl. Ezzel pedig valamit kell kezdeni.
2020. máj. 4. 09:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!