Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez lehet szadista hajlam egy...

Ez lehet szadista hajlam egy 4 évesnél?

Figyelt kérdés
Kisfiammal kint voltunk a kertben. Szépen játszott a gyerek, egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy "héj haljál már meg!" Éppen a bodobácsokat terrorizálta. Anyuka csak legyintett az esetre, mondván kisgyerek, majd kinövi. Szerintem meg ez nem normális dolog. Másnak is csinált ilyesmit a gyereke? Szülőnek ilyenkor közbe kell avatkozni?

2020. máj. 4. 08:17
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a hozzászólásokat, lehet, hogy már írtak hasonlót, de elmondanám, hogy négy éves korban annyira alacsony a tudatosság foka, hogy nem lehet tudni, mi lesz a következmény pusztán abból, hogy ilyet tesz, de ennyi idősen biztosan NEM tudatos ez, ennél fogva NEM szadista.


Két eset jellemző -vagy ezek kombinációja-, hogy mégis miért tesz ilyet egy kisgyermek (ösztönösen), még a 10-12 évesek zöme is idetartozik.

Az egyik eset, hogy lát valamit, pl rajzfilmen, tv-ben, vagy a felnőttektől, vagy egy másik gyerektől, aki esélyesen megint csak felnőttől / tv_ben stb látta.

A másik eset a ritkább: a trauma elszenvedése, és ösztönösen kompenzál ezáltal is.

2020. máj. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a "regényt". A szadizmus erős szó erre. A fiam is csinált ilyet 3 évesen. Most (4 éves) már nem, sőt, nagyon bántja, ha más összenyomja a bogarakat.

Én egyébként rászóltam anno, magyaráztam, de akkor úgy éreztem, nem hatott. Most mégis beérett.

2020. máj. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!