Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez lehet szadista hajlam egy...

Ez lehet szadista hajlam egy 4 évesnél?

Figyelt kérdés
Kisfiammal kint voltunk a kertben. Szépen játszott a gyerek, egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy "héj haljál már meg!" Éppen a bodobácsokat terrorizálta. Anyuka csak legyintett az esetre, mondván kisgyerek, majd kinövi. Szerintem meg ez nem normális dolog. Másnak is csinált ilyesmit a gyereke? Szülőnek ilyenkor közbe kell avatkozni?

2020. máj. 4. 08:17
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
De régen az pl. normálisnak számított, hogy a fiúgyerekek katonásdit játszottak. És senki nem lett agresszív, szadista stb. Manapság meg már az óvodában sem engedik sem a katonásdit, sem a játékpuskát.
2020. máj. 4. 10:06
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Kitől látta volna? Te mutattad neki, és hagytad, hogy játsszon vele. Csak magadra mutogathatsz, senki másra.
2020. máj. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
98%

Persze, rákattant. Mert az csak úgy megy, hogy a 4 éves leül a laptophoz, bekapcsolja, elindítja a játékot, nyomogatja órákon át, és te ebből semmit nem veszel észre, sőt nem is tudod neki azt mondani, hogy nem. Teljesen tehetetlenül nézed.

Azt még elhiszem, hogy egyszer megmutattad neki, de hogy utána hagytad játszani, főleg annyit, hogy rákattanjon, azt már nem.


Vagy kamu az egész, vagy te vagy a legnagyobb hülye a világon.


A GTA-ban meg alapból csak szaladgál a pasas a városban. Azt, hogy lőni, verekedni és ölni is lehet, azt már te mutattad a gyereknek... Már ha ez az egész igaz, mert én továbbra sem hiszem.

2020. máj. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
95%
Sose öltem állatot, és a gyerekem még a hangyát is kiviszi a házból , de volt egy gyerekkori barátom aki a békàkat, cserebogár stb kinyirta és végül is normàlis 2 gyerekes családanya lett, de elég elvetemült volt akkoriban.
2020. máj. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
85%
Az enyém 3 és fél éves, és ez nem szadista hajlam, kicsinek én is bántottam a bogarakat sajnos. Sztem gyerekszokás. Én ha észreveszem h pl betemeti a katicabogarat, rászólok és elviszem onnan. Elmondom neki h ezt nem szabad és az állatokat nem bántjuk. Mindig nem tudok ott lenni, de ha rajtakapom rászólok.
2020. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
89%
Lányom 2 évesen a kertben összenyomta a hangyákat és megette őket. Most 19 éves, nem eszik húst mert sajnálja az állatokat
2020. máj. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 évesen sírtam a szüleimnek, hogy tépjék ki a sáska lábát, hogy ne szökjön el. (Mikor én téptem ki, akkor ment ki a bele.)


Azt se tudtam abban az időben mi az a videójáték.


Nézess vele sok Animal Planet-et, s akkor megszereti az állatokat. ;) (persze nem mindet, de azért na...)

2020. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az a hisztérikus állatvédő. A kutyákat pl. Kimondottan utálom. Ettől függetlenül nem bántanék egyet se, csak nem rajongok értük. De szerintem akkor sem szabad megengedni egy gyereknek, hogy bogarakat kínozzon, még ha kisgyerek akkor sem.
2020. máj. 4. 13:45
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

A kínzás azért jelenik meg ilyen idős korban egyrészt "mert kisgyerek még és nem tudja, hogy fáj neki", másrészt, mert minden ember átmegy bizonyos fejlődési fázisokon. Az orális-szadisztikus fázis az első ilyen, amikor nőni kezd a baba foga és mindent szeret megharapni. Ez a szakasz köszön vissza ilyenkor, amikor kínozza a bogarakat. Az emberiség 1%-a pszichopata a jelen tudomány állása szerint, tehát igen nagy valószínűséggel kifogja nőni, megtanulja ezt a hajlamát társadalmilag elfogadottan kezelni.

Nem mindenkinél azonosan jelenik meg, az itt író büszke anyukák, akik jelezték, hogy az ő gyerekük a hangyát se bántja, egyrészt ami késik, nem múlik, másrészt vannak, akiknél ez valóban nem olyan erős és megáll mondjuk a növény levelének tépkedésénél, ami ugyanennek a hajlamnak egy diszkrétebb manifesztációja.

A sebészek minden személyiségteszten magas pontszámot érnek el a szadizmust illetően, de ezt a hajlamot elnyomják egy kimondottan hasznos tevékenységbe, aminek mindenki örül. Várható, hogy az a kisgyerek, aki a hangyát se bántja, nem szívesen vág később sem élő embereket, és ez így van rendben.

Ha érdekel, Freudot olvass, elég részletesen ír erről. Sok tételét megcáfolták már, de ezt eddig csak megerősítették.

A gyereked fejlődése normális, a GTA-val való játék viszont nem az. Az pedig a Ti felelősségetek.

2020. máj. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem vonnék le belőle messzemenő következtetéseket,de biztos nem támogatnám ezt a viselkedést. Én elmagyaráznám a helyedben,hogy az is egy élőlény,és amíg nekünk nem okoz kárt,vagy nem veszélyes ránk nézve nem bántjuk .

A GTA-t meg reméljük nem komoly,mert viccnek is erős..

2020. máj. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!