Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez lehet szadista hajlam egy...

Ez lehet szadista hajlam egy 4 évesnél?

Figyelt kérdés
Kisfiammal kint voltunk a kertben. Szépen játszott a gyerek, egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy "héj haljál már meg!" Éppen a bodobácsokat terrorizálta. Anyuka csak legyintett az esetre, mondván kisgyerek, majd kinövi. Szerintem meg ez nem normális dolog. Másnak is csinált ilyesmit a gyereke? Szülőnek ilyenkor közbe kell avatkozni?

2020. máj. 4. 08:17
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
84%
Egy normálisan nevelt 4 éves még azt se tudja, hogy laptopon, telefonon játszani is lehet... nemhogy gta-t játsszon... 🙈
2020. máj. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
A GTA-t azt letörlöm a gépről. Majd azt mondom neki elromlott. Biztos lesz hiszti, mert már a játékaival se akar játszani, csak videojátékozni, de majd megnyugszik.
2020. máj. 4. 09:22
 13/32 anonim ***** válasza:
85%
És ő azt tudja, hogy melyik kártevő és melyik nem? Én sem tudom, csak azt tudom, hogy számomra undik a bogarak. Ami bejön a házba, azt bizony lecsapom.
2020. máj. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
82%

Ém hangyákat fogtam meg és dobáltam a pókhálóba, majd végignéztem, ahogy betekeri őket a pók, úgy, hogy irtóztam tőlük(most is, rettegek a póktól).


Nem lettem szadista, minden állatot védek, még a pókot is sajnálom.


Hagyd rá, kisgyerek. Viszont ha tud gtazni, akkor elismerésem a szem-kéz koordinációjáért, az nagyobbaknak is nehéz.

2020. máj. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
90%

"Anyuka csak legyintett az esetre, mondván kisgyerek, majd kinövi."


Te ki vagy a történetben? Apuka? És az anyuka mit szól, hogy a gyereke ilyenekkel játszik?

Itt a legnagyobb baj, hogy az anyuka nem is figyel arra, hogy mit csinál a gyereke.

2020. máj. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
63%
2,5 évesem van. A bodobácsokkal beszélget és meg akarja etetni őket. A katicátak imádja, türelmesen megvárja míg felmászik az ujjára. Pedig egy szélvész. A hangyákkal néha hadilábon áll, de ott sem engedem hogy bántsa őket. Természetes dolgokat lát és próbálom megértetni vele: pl pókháló a repül a légy, a macska elkap egy egeret. De ezeken felül nem hiszem hogy természetesnek kéne lennie egy kisgyereknél, hogy leöldösi a bogarakat csak mert megteheti. A lakásban ha poloska van megpróbálom úgy eltüntetni, hogy ne vegye észre. Pókot kiteszem az udvarra, bár elvétve van csak. Ha nagy ritkán bejön egy légy azt is megpróbálom inkább kizavarni. Kertben semmit nem ölünk le.
2020. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Szóval te az apuka vagy, de csak anyuka neveli? Mert elég furcsán, távolságtartóan és kritikusan fogalmazol, mintha te nem szülője lennél, miközben azt írod kisfiam. Szerintem minden emberben van "szadista", vagyis kíváncsiság, ha nem tanítgatják az ellenkezőjére. A babák is ütögetnek, harapós korszakuk is van, a kisgyerekek is szeretnek bottal harcolni meg eltaposni a bogarat. A szülő dolga, ha te vagy az, a tiéd is, hogy ilyenkor elmagyarázza, hogy a másik is érez. Vannak érzelmileg intelligensebb és kevésbé jó radarú gyerekek. De születéskor mind egoisták vagyunk, az empátia olyan 3 évestől 6-8 évesig kell, hogy kialakuljon náluk a pszichológusok szerint. (Ha nem alakul ki, megreked, akkor persze pszichopata lesz, aki nem érti/érdekli, hogy ami neki jó, az másnak miért nem.) Szóval nem rémüldözni kell meg anyukát okolni, hanem odamenni és elmondani, hogy fiam, ezt ne csináld, ő sem bántott téged.

A gépes játékok meg tényleg koraiak, függőséget okoz, és ahogy a mesét nem tudja megkülönböztetni még a valóságtól, ezt sem. Szóval viselkedészavar lehet a vége, amellett elveszi az időt azoktól e tevékenységektől (szocializáció, kézügyesség, tapasztalatra, képzeletre épülő játékok), amitől tudna fejlődni, tehát ezekben lemarad, ha sokat van képernyő előtt (akkor is, ha esetleg büszke lehetsz, hogy angolul megtanult pár szót, az előbbiekkel többre megy).

2020. máj. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
97%

Fejlodeslelektanilag rendbe van ez 4 evesen, 6 eves korara ki kell nonie. Ha akkor is elvezettel ol, az mar problema, most meg semmi jelentosege.

GTA-t viszont ne jatszon, lehetoleg 40 evesen se, plane 4 evesen.

2020. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Igen, én az apuka vagyok. És nem csak az a gond, hogy odamegy és összenyom egy bogarat, hanem a "héj haljál már meg!" mondaton akadtam ki. Láthatóan élvezetből öli a rovarokat.
2020. máj. 4. 09:57
 20/32 A kérdező kommentje:
A videojátékozást nem tudom kitől látta, tőlem biztos nem. Tizenévesen persze én is videojátékoztam. Jó én mutattam neki az igaz. De csak nézegettük, hogy mit hagyott az előző tulajdonos a laptopon. A gyerek meg rákattant a játékra.
2020. máj. 4. 10:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!