Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem értünk egyet a férjemmel...

Nem értünk egyet a férjemmel (biciklizés témában?

Figyelt kérdés

Egy közepes méretű városban lakunk. Az egész várost behálózza bicikliút, nagyon jó, minden megközelíthető biciklivel.


Én onnantól, hogy az első gyerekem tud ülni bicikliülésben, mindenhova így megyünk. (Persze hidegben, esőben, ha sietni kell valahova nem, akkor autó.) Nekem ez egy program, időtöltés, testmozgás, levegőn vagyunk. Boltba, mamákhoz, játszótérre, piacra, mindenhova így megyünk.

Mikor egy gyerek volt, mögöttem ült. Aztán meglett a második, és a nagyobb már önállóan tudott mögöttem biciklizni, a kisebb ült mögöttem. A kisebbel elkövettem azt a hibát, hogy ülés nélkül is, sokáig ült mögöttem, úgy mentünk (könnyebb volt, hogy egy gyerek jön külön biciklin), és kb csak féléve jön ő is külön. 6 és 8 évesek.


Eddig semmi gond nem volt. A férjem nem ment velük biciklizni. Ha mégis együtt mentünk négyen, akkor a két felnőtt között ment a két gyerek.


Na és most jön a lényeg! Az utóbbi időben, rájött a férjem hogy tényleg jó időtöltés a bicikli, meg most ugye sok lehetőség kimozdulni nincs. Ő is viszi biciklizni őket, és én ilyenkor majd megbolondulok.

Úgy mennek hogy a "nagy" (8éves!) megy elől, aztán a kisebb, majd ő hátul.

Hát mi nem! Kb 6 éve nem így mennek velem! Én elöl, aztán a kisebb, aztán a nagyobb. Nagyon szépen tudnak jönni, távolságot hagynak, út szélén mennek, figyelnek arra, ha szólók, hogy lassítok, szólnak ha meg kell állni.

A férjem nem hajlandó így menni velük, pedig a gyerekek is kérik.

Nem is látja be az útkereszteződést!

Ha a felnőtt megy elől, minden egyértelmű. Megállunk, ha kell, nem állunk meg, ha nem kell. Nem kell ordítozni, hogy merre menjünk. Szerintrm balesetveszélyes. Mind a ket gyerekünk vígan ki tud gurulni egy autó elé úgy hogy ő végignézi hátulról! A 8 éves gyerekem kkncentráló képességén múlik hogy épségben hazaérnek-e a húgával. Döbbenet és felháborít!


Már arra is gondoltam hogy elviszem anyámékhoz a biciklijüket és inkább megyünk autóval. Nem látom a megoldást. Nem hajlandó úgy csinálni a férjem ahogy mondom.


2020. máj. 4. 12:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
95%
Férjeddel értek egyet. Számomra is úgy biztonságos ha látom őket, előttem mennek. Bármikor beérem őket, ha kell. Folyton hátrafelé lesni sokkal kevésbé biztonságos. Szerintem.
2020. máj. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
100%
Mi is úgy megyünk hogy előttem van a lányom. Hátulról is történhet velük bármi. Folyamatosan hátra figyelsz?
2020. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
95%
A gyereknek kell elöl menni, hiszen nem lát hátra a szülő. A fèrjednek van igaza.
2020. máj. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:
96%
Én is a férjeddel értek egyet. Hátrafelé nem látsz, nem tudod, mi történik velük. Ő jobban belátja a dolgokat.
2020. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 anonim ***** válasza:
99%
Rengetegek bicozunk mi is, szerintem is a ferjednek van igaza. Mi is igy megyunk elol a nagy, utana a kisebb, en leghatul.
2020. máj. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 A kérdező kommentje:
Oké látja! És mi van akkor ha a 8 éves egyszerűen elbambul, elvonja BÁRMI a figyelmet? Meg felnőttekkel is előfordulhat, nemhogy egy 8 évessel!!! Akkor mi van? Ordít és várjuk a jószerencsét hogy az még időben kizökkentse? De jó, hogy látja! Végignézheti ahogy mind a kettőt elütik!
2020. máj. 4. 12:24
 7/102 anonim ***** válasza:
100%
En is a férjeddel értek egyet. Gyerekként is igy bicikliztünk és most a családdal is. Gyerekek elől, én mögöttük.
2020. máj. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
99%
Nem konnyebbsegbol vannak elol, hanem biztonsagi okokbol, rosszul latod. Az a baj, hogy rosszul rogzult be neked es a gyerekeknek is. Irhatunk mi barmit, de a ferjed latja jol.
2020. máj. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 A kérdező kommentje:
Amúgy 2 ekkora gyerekkel mi történeht hátul ami elől nem? Világosítsatok már fel! Elképzelni nem tudom! 6 és 8 évesek! És hangsúlyozom, hogy én így is figyelem őket, de rájuk sem kell szólni!
2020. máj. 4. 12:25
 10/102 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem sokkal veszelyesebb ha hatulrol elsodorjak. A fraszt kapnam, hogy nem latom mikor autok elozgetik.
2020. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!