Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Keltegessem a lányom vagy...

Keltegessem a lányom vagy hagyjam aludni? 2 éves lányom év eleje óta gyakran kihagyja a délutáni alvást, ilyenkor fél 8-8 körül kel és ha nem alszik délután, akkor is fél 10 körül alszik csak el.

Figyelt kérdés

Volt kb. két hét, amikor ha legkésőbb 8-kor felébresztettem, akkor 3kor elaludt délután, de egy ideje már így sem alszik.

Azóta hagyom aludni reggel, ameddig magától fel nem ébred (fél 9 körül) és nem is próbálkozunk (kínlódunk) a délutáni alvással. De lehet, hogyha rendszeresen kelteném mondjuk 7-kor, akkor aludna délután. Keltegessem?

Nem tudom, hogy jó-e, ha két évesen leszokik a napközbeni alvásról, mi lesz oviban vele?

Amúgy nagyon aktív, sokat van udvaron, sokat szaladgál és ha délelőtt valami extra program, játszóház, csavargás tömegközlekedéssel van, akkor sem fárad le.

Van még, akinek nem alszik a kb. ilyenkorú gyerkőce?


2010. júl. 29. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:

2,5 éves a lányom.Ha ö nem alszik akkor du.ma´r zizi nyügös,cirkuszol.Ö reggel 1/27 körül´ébred.Este ö sem alsziik el 1/2 10 nél korábban.Akkor sem ha nem alszi du.

Èn meg azon agódom mi lesz ha januártól oviba megy,mert na´lunk nem alszanak a gyerekek délben......

2010. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az oviban majd aludnia kell, ahogy a többi gyereknek is. Én sosem szerettem a délig alvó embereket, nekem az olyan szörnyű, átalusszák a napot. A lányod is biztos olyan lesz, ha felnő. Ha ovis lesz, akkor úgyis kell reggel kelnie, ezért előbb-utóbb be kell vezetni a korábbi ébredést.
2010. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ovis lesz,egyrészt reggel időben fel kell kelnie,másrészt ott jobban elfáradnak délelőtt,szinte biztos,h tud majd aludni.3 ovisom van,ketten már nem alszanak ebéd után ha itthon vannak,de az oviban gond nélkül.
2010. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 éve jár bölcsibe. Itthon mindig alszik délután minimum 2 órát, de a bölcsibe kb heti 2x tud aludni. Zavarja a járkálás zaj stb. De mndig megoldották csak csendbe kell lennie. Én ha nem muszáj soha nem keltem fel.

Nála én azt tapasztaltam, hogy ha tulfáradt (Pl korai keléstöl) nehezeben alszik el.

2010. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!