Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem teljesen kimerültem...

Úgy érzem teljesen kimerültem akinek kis korkülömbségel születtek a gyermekei is ezt érezték ?

Figyelt kérdés

A nagy 26 hónapos a pici 6 hónapos es teljesen kivagyok a kicsi szuper érzékeny mindent magas hőfokon mosni vasalni fertőtleníteni kell alig alszik napi 2 szer alszik max 20 percet a nagy egész nap fönt van ha alszik napközben hajnalig fent van .Semmi segítség férjem szokott ,de ő dolgozik .Ez a folyamatos házimunka fertőtlenítés vasalás véget nem érő pelenkázás főzés takarítás játék séta stb......egyszerüen nem tudom már ki vagyok , elveszet a személyem , van hogy remegő kézzel vakarom az orrom meg mert annyira kell mindig sietni a két gyerek hajszol .Úgy erzem idegösszeomlást fogok kapni.

Mikor lesz már könnyebb?



2020. máj. 22. 22:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Pontosan mire érzékeny a kicsi? A szaritogep kb 60 fokon szárít általában és kifuj minden szöszt stb.
2020. máj. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%
Sokkal kisebb korkülönbséggel szültem 4 gyereket. Én nem ragaszkodtam olyan felesleges dolgokhoz, mint pl a vasalás, így nem is roppantam bele. Az alvásidőket hamar összehangoltam, az aktuális legkisebb 2-3 hónapos korára megvolt a napi fix 2 óra pihiidőm nekem is. Főzni mindig este szoktam, már a gyerekek előtt is így csináltam. Mosás, teregetés, hajtogatás alvásidőben vagy délelőtt, amíg játszanak, így napközben teljesen velük tudok lenni, egyedül az étkezések utáni seprés és etetőszék pucolás olyan, hogy ők is ott vannak és tudnak láb alatt lenni közben. A tyúkokat és a cicát megetetni, esténként locsolni segítenek a gyerekek.
2020. máj. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Jó neked nàlam másak a körülmények.

Nincs kertünk,a kicsi minimálisat alszik nap

közben a nagy pedig egész nap fent van. Nincs pihi idő ,

alig várom az esti alvás időt nem tudnék éjszska főzni addigra hulla vagyok.😅

2020. máj. 23. 01:44
 14/18 anonim ***** válasza:
A nagy épphogy betöltötte a kettőt, miért nem alszik nappal? Neki még nagyon kellene... Nem bántásból írom, de ha valahogy le tudnád rakni és pihenni, ha más nem akkor a kicsi addig rajtad, már sokkal jobb lenne a helyzet, nem?
2020. máj. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Másfél év van az első két gyerkőcöm között.A másfél évesem nem igazán aludt már nappal,ha igen, akkor 3 óràt és este meg nem bírtam elaltatni időben.Próbáltam mindehogy,de órakat töltöttem altatással,egyszerűen nem fért bele.Ugye a férjem reggeltől este kb.9-10 óráig dolgozott,a bevásárlást én intéztem 2 gyerekkel(borzasztó volt),játszótér,ha olyan volt az időjárás,főzés,mosás,takarítás,szopizott a kisebb,esti fürdetés,játék,altatás.stb.Jól ki is merültem mire a kisebb fél éves lett.Gyógyszerek,vitaminok,plusz kis takarékon léttől új erőre kaptam.

Nem volt egyszerű,de valahogy túléltük,utána már jobb lett.

Nekem akkor azt mondta a kardiológus,hogy àtmenetileg a legszükségesebbeket csináljam meg,de amíg jatszanak,szépen pihenjek.Rendeltem kaját,nem mostam fel mindennap,meg próbáltam kibeszélni ezt a dolgot.Szerintem kis depresszió is volt.Próbáltam barátkozni anyukákkal.

Könnyebb akkor lesz,ha már a kisebb is önállóbb lesz!

Esetleg ideiglenesen heti 1-2szer megbízni valakit,aki megcsinálja az ilyen mosás,vasalàs,takarítást?Rokon,bébiszitter,leinformálható takarítónő?Csak ötlet,én vagy ezerszer elterveztem,de nem jutottam odáig,hogy keressek,meg anyum,tesóm néha segítettek.

2020. máj. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

1,5 év van nálunk is. Az első gyerekkel elég könnyű volt, és elég későn szültem, így gondoltam hamar vágjunk bele hamar a másodikba is. Azóta én mindenkit lebeszélek erről. Semmi segítségem nem volt, a kicsi 3 hónapos koráig összecserélte a nappalokat az éjszakával. 3 hónapig napi 3 órát aludtam, állva bárhol, bármilyen állapotban képes lettem volna elaludni.

Ráadásul nekem mindkettő adhd-s, a lányomról csak suliban derült ki, de a fiam kicsinek is nagyon nehéz eset volt. A mai napig lelkifurdalásom van miatta, hogy talán én csináltam valamit rosszul. Vannak ilyen nézetek, hogy a kisbabakori elhanyagoltság miatt van. Azért nem mondanám, hogy el volt hanyagolva, de nem élveztem felhőtlenül ezeket a hónapokat, úgy, mint az első gyerekkel. Igazán alig vártam, hogy este legyen, és lefeküdjenek.

Szerintem kb. 3 év. Ha könnyebb eset a gyerek, talán előbb. A fiam még 3 évesen is felkelt éjszaka.

De szerintem utána már azért kicsit könnyebb. A lányom sokat segített a tesóval, lekötötte, etette, öltöztette, fürdette. Eléggé közel állnak egymáshoz a mai napig, ennek nagyon örülök, mert én a tesómmal nem igazán jöttem ki jól. Most, hogy nincs társaság, kifejezetten örülök, hogy ilyen kicsi köztük a korkülönbség, nagyon jól elvannak itthon kettesben.

2020. máj. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16-os vagyok, és igen, kaját rendeltem, vasalni minek, szárítógép, mosogatógép alap, és takarítani is csak a minimumot.

Énidőhöz ragaszkodj, én leginkább este tudtam (már nyilván nem az újszülött korban). Alvást összehangolni nekem nem igazán sikerült, a fiam 1 éves koráig nappal nem aludt. A lányom meg 4 éves korától semmit nappal, bár őt elküldtem a szobájába csendes pihizni akkor is.

Ha a nagyot beadod oviba, azért jobb lesz.

2020. máj. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
En már 2 pici mellett sok mindent úgymond elengedtem. Vasalást is. Megszáradnak a ruhák szépen behajtogatom a szekrénybe és kész. Délelőtt megfőzök és maximum mosok mos a mosógép és kiteregetek. Minden mást estére hagyok amikor elalszanak. Akkor elkezdem a takarítást és reggelre szép tiszta lakásra ébredek. Amiben alszanak a gyerekek szobában azt meg nappal megcsinalom kitakarítom de a tőbbit este. Nem stresszelem semmin magam a többi időt velük töltöm játszunk programokat csinálok velük és elmegy a nap. Este tudom és én is erzem hulla fáradt vagyok de legalább tudom nincs egész nap min izgulnom mert megha hulla fáradt is vagyok megcsinálom nyugalomban a többi takarítanivalót este.🙂 Szerintem ne stresszeld túl magad engedj el dolgokat és könnyebbé válik.🙂 Én is egy gyermeknél még vasaltam sok olyan dolgot csináltam amit rájöttem kettő gyermeknél hogy mar nem lehet ugyanúgy csinálni. Mindent estére hagyok. A vasalást meg teljesen elfelentettem.🙂 Kitartást.
2020. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!