Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy a külömbség ha valakinek...

Nagy a külömbség ha valakinek 2 gyereke van, kis korkülömbséggel, vagy három, kis körkülömbséggel?

Figyelt kérdés
Kettő kicsi gyerekem van másfél év körkülömbséggel és gondolkodunk rajta hogy ha mindenféle képpen szeretnénk még eggyett akkor inkább most vállaljuk be,mielőtt visszaállok munkába,és mielőtt kijönnénk a gyakorlatból:-)Mi a tapasztalat?sokkal nehezebb három picivel,mint kettővel?
2013. jan. 21. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 2-2 év volt közöttük. Nem volt nehezebb a harmadikkal sem. Igaz, hogy nem voltak elkényeztetve, amikor a kicsi született már a középső is tudott egyedül játszani, enni, a legnagyobb meg anyáskodott fölöttük.
2013. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem olyan nagy a külombség mint az első kettő között?És bocsánat ha indiszkrét vagyok de anyagilag mennyivel megterhelőbb?
2013. jan. 21. 22:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

külö N bség.


Egyébként kettő és három gyerek között az a nagy különbség, hogy kettő kezed van.

2013. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi bevállaltuk egyik három éves, a másik kettő 13 hónap van köztük, és 14 hetes a pici a pocimban.!:)
2013. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

#3 jól megfogalmazta :-))


anyagilag?

több a csp

gyes gyed ugyan annyi

később 50% az étkezés az oviban isiben

nagyobb a családi adókedvezmény

de mivel minden alapvető dolog megvan így nem lesz több a kiadás

max pelusban kell egyszerre 2 méret

2013. jan. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim közt 13 hónap a korkülönbség. Most 33 és 20 hónaposak. Nem mondom, hogy nem szeretnék harmadikat, de annyira lefárasztanak szellemileg és fizikailag is, hogy nemtudok dönteni. Igaz, gondolom, ha már mindketten ovisok lesznek, akkor könnyebb egy harmadik babával otthon. Anyagilag szerintem annyira már nem olyan leterhelő, főleg ha nem kell tápszer. Nekem azért is fontos lenne döntenem, mert már 33 éves leszek, ugye ketyeg a biológiai órám és persze a párom nagyon szeretne még egy gyereket.
2013. jan. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem mondom hogy nekem nem megterhelő,de elhelyezkedés szempontjából szerintem mindegy,mert két pici gyerekkel ugyan olyan nehéz elhelyezkedni mint hárommal.Annak meg nem sok értelmét látom,hogy ha nagy nehezen sikerül munkát találnom,akkor 3-4 év múlva hagyjam megint abba és menjek szülni.Mióta megszülettek a gyerekek,éjszakázom és hozzászoktam ehhez és úgy érzem minél nagyobbak lesznek ,annál kevesebb kedvem van újrakezdeni az egészet.
2013. jan. 22. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!