Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tévézik, nem tévézik?

Tévézik, nem tévézik?

Figyelt kérdés

Ki hogy old meg egy ilyen helyzetet? Ha kisgyermeked még nem tévézhet, de vendégségbe mentek és az ott lakó kisgyerek miatt megy a mese, mert ő nézhet. Akár azért mert nagyobb, akár azért mert a szülők simán engedékenyebbek.


Mindkét tábor véleményét szívesen fogadom, de próbáljuk meg kulturált módon, ne egymást minősítve.



2020. jún. 8. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Elöször is lényeg, hogy mekkorák a gyerekek.

Másodszor, ha a gyereked nem szokott egyáltalán TV-t nézni, akkor megbeszélném a vendéglátókkal és megkérném öket, hogy vagy addig ne legyen bekapcsolva a TV, vagy ha a mégis, akkor legfeljebb fél órára, mert a tied nem szokta meg, nem tudod, hogy regál utána erre.

2020. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A mi esetünkben az enyém másfél éves, nem tévézhet. A család kisfia 3 éves.
2020. jún. 8. 13:31
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Magamból tudok kiindulni, én már 4 évesen a tévét sasoltam, 6 évesen be tudtam tenni a videókazettát és a megfelelő helyre tekerni. Nem lett bajom belőle. Ha ennél kisebb a gyerek, akkor meg nem is fogja érdekelni.
2020. jún. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit néznek. De ha vendégségben egy kicsit tévézik, semmi baja nem lesz. Ha úgy ítélem meg, hogy kezd sok lenni a tévéből, akkor elbúcsúzunk és eljövünk.

Én biztos nem szólnék bele, hogy a saját otthonában mit csinál. Mint ahogy én sem kapcsolnék tv-t, ha nálam lennének.

2020. jún. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Átmentek vendégségbe, ők meg órákig nézik a tv-t? Nem voltam soha ilyen szituban.
2020. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézi ilyenkor sem


Nem köti le.


Tehát megy a tévé ő meg mással foglalkozik



A vicc, hogy a a vendéglátó gyereke is sokszor otthagyja a tévét

Érdekesebb a lányommal játszani..

2 éves lesz a

2020. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Átmentek vendégségbe, ők meg órákig nézik a tv-t?"


Nem ÖK, a család gyereke!!!!

2020. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan családok, ahol 0-24-ben szól a tévé, vendégség ide vagy oda. Mi is voltunk már ilyen családnál, szerencsére a lányomat csak akkor köti le, ha énekelnek benne. Mivel gyerekcsatorna ment, nem kevés ének volt...nem is maradtunk sokáig. Én úgy gondolom, hogy nem szólhatok bele, más mit csinál az otthonában. Odamentek, ott vagytok ameddig muszáj aztán kész.
2020. jún. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 gondolat jut az eszembe

Az 1. Hogy ha amúgy nem néz tv-t egy-egy alkalom pl. Ha ott vagytok belefér, meg akkor is ha (nagyon helyesen) otthon nem vagy csak korlátozottan nézhet

A 2. Hogy ha van ott valaki, jelen esetben a fiad akkor az idő nagyrészt szerintem úgyis játékkal fog telleni

2020. jún. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár az én kislányom szok tévét nézni, naponta "csak" 20-30 percet, de engem nem zavar ha pl. megyünk bárhova akár anyósék, szüleim, dédszülők, ott megy a tévé kislányomat egyáltalán nem érdekli a híradó 3 másodpercnél tovább, ha meg olyan családhoz megyünk ahil van gyerek ott meg inkább játszanak együtt és nem tévéznek.
2020. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!