Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mennyit tévézik a gyereke?

Kinek mennyit tévézik a gyereke?

Figyelt kérdés
2014. jún. 6. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Az óvónők és pedagógusok ellenségként tekintenek a tv-re, számítógépre, pedig szerintem nem minden esetben az. Az én kisfiam 3 éves, és televíziót is néz, illetve a számítógép elé is odaengedem. Természetesen nem idióta verekedős meséket néz, hanem olyanokat, aminek van tanulsága. A neten a Kerek Meséket szoktuk nézni. Ennek köszönhetően szokott le a biliről, tanulta meg az abc-t, stb. Imádja többek között a Caillui (Káju) című mesét, a Bogyó és Babócát stb. Még annyit hozzátennék, mielőtt valaki betámad, hogy nem felkeléstől lefekvésig ül a tv/ számítógép előtt, csak addig, amíg én megfőzök, elmosogatok, vagy éppen a nagytakarítást csinálom.
2014. jún. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gabszem ***** válasza:

Kislányom 2 éves 4 hós. Én úgy gondolom hogy semmi baja nem lesz ha neki való meséket néz, de persze nem reggeltől estig. Ö pl. csomó mindent tanult már mesékből. Kidejezéseket, mit mikor hogy kell csinálni stb. ők már így nőnek fel.

Nálunk reggeltől kb 10-11-ig mennek a mesék. M2 Minimax. vannak kedvencei amiket nagyon figyel, kommentálja, énekli. Utána zene szokott szólni. Aztán kb este 6-tól fél 8-ig megint mesenézés van.

2014. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2 éves fiam van. Reggel kb fél órát nézi a tv-t,közben megissza a kakaóját,én meg elpakolom az ágyneműt. Utána reggelizünk,játszunk kicsit,majd megint kapcsolok neki mesét,amíg megfőzöm az ebédet (ez nem mindennapos,csak 2-3 naponta). Irány a játszi,délig ott vagyunk,aztán haza,ebéd,alvás. D.u. udvaron vagyunk,játszunk,fél6 körül szoktunk feljönni,ilyenkor kéri a mesét. Amíg előkészítem a vacsit,addig nézi,miután megette,én engedem a vizet,ilyenkor is nézi a mesét és fürdés után is. Egy nap kb 3 órát néz tv-t,de nem egy huzamban,így szerintem ez nem sok. Ő is nagyon sok mindent tanult a mesékből,pl háromig "számol",énekel,"mondókázik". Még nem igazán beszél,de sokszor idéz meséből szavakat,kifejezéseket.
2014. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

4 éves, ovi után néz 10-15 perc mesét, majd vacsi után nézhet ha szeretne. ilyenkor van, hogy fél órát mesézik, van, hogy nincs kedve...


napi 1 órát se nézi, mikor még nem volt ovis akkor még ennyit se, nem igazán köti le. azt szereti ha olvasok :)

2014. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Reggel ovi előtt megy a tv (M2), kb. 6:30-től 7:30-ig. Közben felöltözik, wc-re megy, megmossa az arcát, tehát nem folyamatosan ül a tv előtt.

Ovi után játszótér, este 7-től 8-ig nézi az M2-t.

Számítógépet nem használ. Mi is csak este kapcsoljuk be, ha alszik már.

2014. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
lemaradt, hogy 5 éves.
2014. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kisfiam most lesz 3 eves.5 honapja koltoztunk kulfoldre most tobbet nez tv-t mint otthon.tanitjuk az angolt neki es ugy nezi a tvt mint aki erti mit mondanak.a telefonon is van angol tanito program azzal is nagyon szeret jatszani es mondja a szavakat angolul.ugyhogy a fiam most eleg sokat tvzik meg telefonozik de tanul belole igy nem banom
2014. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4 eves a kisfiam. Reggeli utan nez meg egy 20 perces meset a kedvenc sorozatabol. Eddig en gyorsan bepakolok reggeli utan a mosogepbe, bepakolom a dolgokat az autoba es indulas.

Vacsora utan ismet megszokott nezni egy vagy ket 20 perces meset amig en gyorsan elpakolok vacsora utan es valamennyire rendet rakok a konyhaba.

Hetvegeken inkabb tekergunk vagy programokat csinalunk de ha esik az eso es mar vegigjatszotunk par tarsasjatekot, meguntuk a legot stb. Akkor berakunk egy mese DVD-t egy tall pattogtatott kukoricaval. :)

2014. jún. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 éves lányom van hogy végignézi a 45 perces Bogyó és Babócát, és közben utánozza őket. tv-zni főleg az esti elalváskor szokott.
2014. jún. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egésznap megy a mese ,szereti nézni néha pedig 9hónapos.
2014. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!