Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elengednéd-e 9 és 11 éves...

Elengednéd-e 9 és 11 éves kislányaidat egyedül vonattal az ország másik végébe?

Figyelt kérdés
Nincs gyerekem.

2020. jún. 11. 18:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
60%

Ebben a “beteg “vilagban biztos, hogy nem!

En sem utaznek ennyit vonattal, nem hogy a gyerekem! Isssten ments ilyen kicsi gyereket elengedni

2020. jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Miért baj, ha felmerül, mint kérdés? Én nagyon zárkózott, fura gyerek voltam, a boltba nem mentem egyedül elmenni 14 évesen, ami az utca végén volt, azt gondoltam, mások talán mások.


Egy kicsit a felelősségvállalasról és az önállóságról is szól a kérdés.

2020. jún. 12. 04:22
 23/30 anonim ***** válasza:
93%
Nem, kizàrt. Egy 17 évest én viszont màr azèrt elengednèk( bàr biztos halálra aggódnám magam), örökre nem lehet bezàrni őket, akàrmennyire is szeretnénk.
2020. jún. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem anyám engem tuti nem engedett volna el. Most sem akar elengedni valahová, ahová 3 óra az út átszállással. Pedig már 17 vagyok. :D
2020. jún. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, kizárt.

Én 10 évesen ülhettem először egyedül buszon, 12 éves koromtól jártam tömegközlekedéssel suliba, és azt hiszem, 15 voltam, amikor először mentem önállóan vonattal a Balatonra. Nem 9 vagy 11, ez soha nem lett volna normális.

2020. jún. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Max úgy, ha nagyobb lenne ilyen 16-17 éves. A 11 éves még túl gyerek.
2020. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
62%

"A másiknál többen leírták hogy 18 éves kortól engednék a gyereket, itt is volt aki írta hogy 16 évest sem. Eközben tele van ennek a korosztálynak (kb 13-18 éves korig), az ostoba kérdéseivel mikor azon aggódik lehet-e terhes."

Honnan tudod, hogy aki a 16 évessel sem engedné, az engedné, hogy a gyereke 16 évesen nemi életet éljen? Lehet, hogy nem támogatja.

Mellesleg nem mindegy, hogy valaki 16 évesen nemi életet él és terhes lesz, vagy egy 16 évesre rábízol egy 9 évest egy hosszú útra, aki onnantól fogva egy kisgyerekért lesz felelős és ha bármi történik vele, akkor az ő lelkén szárad esetleg.

16 évesen meg ha teherbe esik, még ott az abortusz lehetősége. Vagy nem mindegy, hogy aggódik azon, hogy terhes lesz, vagy az is lesz.

Nagyon más dolog a kettő.

2020. jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyban függ a körülményektől. Van olyan helyzet amikor akár el is engedném. Kérdés, mennyi idő az út? Át kell szállni? Járt már azon az utvonalon? Esetleg más ismerősök is utaznak akik figyelhetnek rájuk?

Néhány hozzászoló a 16 évest is fiatalnak tartja egy ilyen úthoz. Hát azért az gáz. 14 évesen szerintem ha az ország bármely pontjára leteszed haza kell találjon tömegközlekedéssel. Az meg, hogy anyuka nem engedi, hogy nemi életet éljen 16 évesen nem jelenti azt, hogy nem is teszi.

2020. jún. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
50%
Utolso,jo fej vagy. En 36 vagyok,de a sajat varosomban eltevedek. Ha letennenek gyorben,soprobnban,soha nem jutnek haza. Van aki nem tud tajekozodni. Pld plazaba bemegyunk,fogalmam sincs melyik kijaratnal kell kimenni,hol van a parkolo stb. Szoval nem olyan egyszeru ez,foleg a csajoknak szerintem.
2020. szept. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy van aki kevésbé jól tájékozódik, de azért ez nem általános. Illetve van telefon, gps, google maps. Valamint meg lehet kérdezni is, hogy mi merre van.
2020. szept. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!