Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha nem akar...

Mit csináljak, ha nem akar tanulni?

Figyelt kérdés

A 7 éves öcsém múlt héten kezdte újra a sulit és mivel a szüleink is visszamentek dolgozni, nekem kell vele tanulni. De annyira eszetlen, nem marad nyugton, játszik meg énekelget közben. Alapjáraton nagyon jól elvagyok vele, de ha tanulásról van szó, nem fogad nekem szót. Felemeltem a hangomat, akkor meg elkezd nyafogni, sírni, orditozni, persze ezt a szüleinkkel nem merné megcsinálni, mert nagyon kikapna...

Mégis mit kéne csináljak?

17/L


2020. jún. 23. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Vége a tanévnek, a bizonyítványokat osztják éppen, milyen sulit kezdett múlt héten?
2020. jún. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Külföldön lakunk
2020. jún. 23. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Alapvetően nem a te feladatod és felelősséged a testvéred nevelése és tanítása. Nagyon szép tőled, ha foglalkozol vele, de azért idegbajt ne kapj tőle. (a a szüleid feladata). Mindenképp szólj a szüleidnek, hogy túl nehéz a rád bízott feladat. Én is sokat tanultam a húgommal, neki is nagyon nehezen ment a tanulás. Mivel nem nagyon volt sikerélménye, így nem szívesen csinálta. Aztán anyukám kivizsgáltatta, kiderültek részképesség zavarok, amikre fejlesztést kapott. A településünkön volt tanoda, ahol pedagógusok segítenek a gyerekeknek a leckeírásban, és korrepetálják a lemaradókat. Ne úgy álljatok hozzá a testvéredhez, hogy ő rossz meg lusta. Inkább derítsétek ki, miért nem megy neki a tanulás. Te pedig hagyd a fenébe, ne öld magad rajta. Tanulj a tesóddal, amennyit sikerül, a többi a szüleid felelőssége.
2020. jún. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%
Hol külföldön kezdik ilyenkor az iskolat?????
2020. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
7 éves gyerek nem fog otthon leülni tanulni. Szülővel is nagyon nehezen, egy testvérrel meg pláne. Nem a te dolgod, a szüleidnek ezt meg kéne érteni. Egyszerűen mondd el neki, hogy mi a feladat, csinálja, ha elakad szóljon, mást ne csinálj vele. Ha meg a szüleid hazajönnek, akkor ők kérjék számon. Ha nem csinált semmit, azt is, neked nyilván nem is fog szót fogadni. Lehet, hogy van részképesség zavara, de az is lehet, hogy nincs. Szerintem egyik 7 éves gyerek sem ül le így egyedül tanulni.
2020. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!