Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a 19 Fiammal,...

Mit csináljak a 19 Fiammal, aki nem akar tanulni, dolgozni? Csak fetreng egész nap! A cinikus hozzászólásoktól kíméljetek!

Figyelt kérdés
2016. okt. 13. 19:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Maga a kérdés nagyon nehéz főleg úgy, hogy így ismeretlenül könnyű tanácsolni. Egy szülő máshogy nézi a helyzetet.


Én azt tanácsolom, hogy beszélgess el a fiaddal. Mi akadályozza meg abban, hogy tanuljon vagy dolgozzon. (Gondolom azért, mert tudja, hogy Ti úgyis ellátjátok, de valami oka csak van..)

2016. okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Vilcsianyuja ***** válasza:
89%
Nem cinizmus, de a fiad már nem gyerek, ezért fura ilyen kérdést látni ebben a rovadban. Nagykorú, tehát nem vagy felelős érte, nem áll a gyámságod alatt. Pénzcsap elzár, sőt, követeljétek meg tőle, hogy szálljon be a rezsibe. Csak akkor tartjátok el, ha tanul.
2016. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Egyedül nevelem, apukájától ugyanezt látja, 46 évesen a szülei tartják el!Én meg 3 állásban dolgozom, h fent tudjunk maradni.
2016. okt. 13. 19:26
 4/33 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Borzasztóan nehéz, én nem anyaként éltem ezt még, hanem két ilyen fiú húgaként, és láttam mit szenved anyukám. Az első és legfontosabb szerintem, hogy kiderüljön mi a kiváltó ok. Az én báttyáimnál a drog volt, remélem nálatok nem erről van szó, de egy egészséges 19 éves srácnak nem szabadna így viselkednie!Lehet depressziós...

Egyébként hiába felnőtt az anyjának akkor is a gyereke, az is marad örökre!!!

2016. okt. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%

1: Nem gyerek!

Felnőtt!


Ennek megfelelően kell bánni vele.


Adjatok ultimátumot: vagy keres munkát, vagy hó végén költözik. Az ő gondja, hogy hova és miből.

Adni egy fix összeget, hogy ennyit tegyen be a közösbe.


Addig is: lássa el magát, és segítsen be a házimunkába. Ráér. Dolgozzon meg érte, ha enni akar!


Ha csak néztek, és nem tesztek semmit, csak szövegeltek, nem fog semmi változni.

2016. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
46%

cinikusok kíméljenek?


Na, pont ezért olyan a gyerek, amilyen. Neki is azt tanítottad, hogy csak az a jó, amit szeret, ami a fogára való, a többivel ne foglalkozzon?

2016. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Igen!!koszonom,biztosan en is ilyen vagyok!sokat segitettel az elfogadasban!!
2016. okt. 13. 19:42
 8/33 anonim ***** válasza:
54%

Jajj de sok itt a mindentudó! Könnyű lovon ülve lefelé kiabálni!!! Egy elkeseredett ember segítséget kér, mi a megoldás???? Rúgjunk bele, fikázzuk le látatlanban!!!

19éves fiúról beszélünk.. ha mindenki így gondolkodna ahogy itt sokan, ilyen fiatalok csöveznének minden utcasarkon, ugyanis ez gyakoribb probléma mint hinnétek... És igen van hogy a szülő erején felül mindent megtesz, mégis ezt kell megélnie... Soha ne kerüljenek ilyen helyzetbe!!!

2016. okt. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
85%
Talán nem erején felül kéne mindent megtennie, hanem józan ésszel nevelni... Mit tanul a gyerek abból, ha anyu a belét kidolgozza érte, és ezt akkor is megteszi, ha a gyerek lóizét se csinál? Azt, hogy hajrá fiam, csak így tovább, anyádból hülyét lehet csinálni. Fáj az igazság, de sajnos ez van.
2016. okt. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Nem faj!!koszonom!!
2016. okt. 13. 20:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!