Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezt hogyan kezelnétek? Szerint...

Ezt hogyan kezelnétek? Szerintetek legyen kétnyelvű a gyerek?

Figyelt kérdés

Az anya magyar, az apa nem de tökéletesen beszél magyarul, állampolgár is már, hosszú ideje itt él. Az első gyerekük hamarosan most fog megszületni. Magyarul értelemszerűen tökéletesen fog tudni. De az apa anyanyelvével mi legyen? Az anyuka ugyanis nem beszéli az apa nyelvét, magyarul beszélnek.


Tehát ha az apa beszél a gyerekhez tegye a saját anyanyelvén? Anyuka meg csak nézze mert egy szót sem ért? Vagy beszéljen magyarul az apa is, de akkor ha hazamennek akkor semmit ne értsen a gyerek abból amit az apai rokonai mondanak neki? Az hogyan esne a családnak, amikor így is rosszul érinti őket hogy nem látják majd a babat csak néha?


2020. júl. 2. 20:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Apa mit szeretne? Beszéljen azon a nyelven, ami neki jobb.

Anyának jó kis feladat megtanulni a gyerkőccel az apa anyanyelvét.😊

2020. júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Unokahugom 2 eves lanya is tanul magyarul, szlovakul. Nem hatrany az, ha megtanul mas nyelvet is :)
2020. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanez a felállás nálunk is, bár a férjem anyja is magyar, de egy idegen országban nőtt fel (apja sem magyar), tehát mondjuk kettős anyanyelvűnek.

Nálunk a másik ország nyelvét nem beszéli a gyerekünk, illetve sok szót tud, de folyékonyan nem.

A férjem nem bírt a másik nyelven kommunikálni vele itthon, mert nem érezte természetesnek.

2020. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Sztem az apa beszéljen vele az anyanyelvén. Kár lenne megfosztani ettől a lehetőségtől a gyereket, főleg hogy a fél rokonságával is csak így tud(na) majd kommunikálni.

Inkább tanuljon azon a nyelven picit az anyuka is, neki is csak hasznára válik majd:)

2020. júl. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A páromnak két anyanyelve van (spanyol-angol), az angolt használja rendszeresen, angol nyelvterületen élünk, a spanyolt csak a szüleivel. A tesóival is angolul beszélnek, mert oda születtek, angol nyelvű iskolába jártak. Mi megbeszéltük, hogy mindketten a saját anyanyelvünkön fogunk beszélni a gyerekhez, az angolt meg megtanulja a környezetből. Én már valamennyit megértek spanyolul, vagyis hogy nagyjából miről van szó, de azt gondolom, hogy ha folyamatosan beszélni fog a gyerekhez spanyolul, azzal tanulom én is a nyelvet, tehát mindenki jól jár. Amennyit tudok spanyolul azt is így hallás után szedtem magamra, ezért gondolom, hogy működhet.
2020. júl. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%

Nekem már az is fura, hogy a feleség egy mukkot se tud a férje nyelvén. Az hogyan esett eddig a családnak?

Azt még inkább megértem, ha közvetítő nyelven ismerkedtek össze, és mindketten csak azon beszélnek elég jól (pl. pakisztáni és magyar ember Nagy-Britanniában élnek, és köztük szövődik szerelem).

Nem mondom, hogy apuka csak a saját nyelvén beszéljen a gyerekkel, de rendszeresen beszéljen vele azon a nyelven is. És anyuka ne csak nézze, hanem alapszinten tanulja is meg, ha már eddig nem tette.

A magyar egy kiemelkedően nehéz nyelv. Ha az apa ezt képes volt tökéletesen megtanulni, akkor az anyukának is illik legalább társalgási szinten megtanulnia a férje anyanyelvét. Most már a gyerekkel együtt.

2020. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen ilyen esetben mindenki az anyanyelvét használja, a gyereknek rengeteg elönye lesz, ha kétnyelvüen nö föl.
2020. júl. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
NAgyon kell figyelni, húgom fiai háromnyelvűek. Anya magyar, apa francia, és angol a közös nyelvük. Ők kikérték szakember véleményét, aki azt mondta, bátran használják mindhármat, arra figyeljenek, hogy mindig ugyanabban a helyzetben használják ugyanazt a nyelvet. Ők magyarul ettek, franciául fürödtek és öltöztek, játékhoz, meséhez, napközben angolul beszéltek. Soha nem keverték a gyerekek később.
2020. júl. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
6-os miért lenne kötelező az anyukának a férj nyelvét megtanulni? Nálunk én nem vagyok magyar, de tökéletesen beszélek magyarul. Bár volt róla szó, kicsit tanulgatott a férjem, de időhiány miatt nem tanult meg rendesen. A családom nem vette zokon. 😂 A kérdésre válaszolva, tök jó, ha tud a saját nyelvén beszélni a gyerekkel az apuka, de megértem a problémát, nem egyszerű. Nálunk picit jobb a helyzet, a férjem ért sok szót,csak nem beszél. Hamar fel lehet szedni egy 2-3 éves gyerek szókincsét. 😂 Ha a gyerek érdekeit nézzük, szuper, ha beszél egy plusz nyelvet. 😊
2020. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én itt a gyerek érdekeit tartanám szem előtt. Az,hogy erőfeszítés nélkül megtanulhatja az apa nyelvét anyanyalevi szinten hatalmas előny, és biztos nem fosztanám meg tőle.

Az anyuka meg tanuljon vele együtt,ha zavarja ez.

2020. júl. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!