Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért panaszkodnak itt Gyakori...

Miért panaszkodnak itt Gyakori kérdéseken, 10 éves gyerekek, hogy problémák vannak a már meglévő párkapcsolataikkal?

Figyelt kérdés

Azért ez egy kicsit kiborít engem... Nem vagyok fanatikusan vallásos és nem is vagyok ultrakonzervatív, de azért mégis, álljon már meg az a 7×7 fákjás menet! Szerintem, azért kamasz kor alatt nem kellene barátnőt/barátot keresni. Nem hülyéskedem, 10 éves volt a srác szó szerint. Nem 12, ami még mindig korai, de talán akkor már ha érett, lehet barátnőja/barátja és csókig el is mehetnének. Az ilyen kisgyerekek, még a TV-ben és a mozikban is csak rajzfilmet nézhetnek és szinte semmit sem engednek még nekik (pl. itt interneten sem regisztrálhatnának elvileg, DE CSAK ELVILEG), akkor miért érzik magukat érettnek egy kapcsolatra?? Bocsánat, ha kicsit összeszedetlen voltam, de késő van már, csak belefutottam egy ilyen kérdésbe...


Szülők mi a véleményetek?


Kamaszok (tehát nem gyerekek) nektek mi?


Szerintem elképesztő... Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. jún. 14. 23:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 A kérdező kommentje:
Én elfogadom a kamaszkort, én is kamasz vagyok, de ők mit kamaszodnak és felnőttesednek (szerintük) 10 évesen, amikor még a felő tagozatba sem léptek???
2020. jún. 14. 23:12
 2/104 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell mindent elhinni... tök kritikával olvass ilyeneket!
2020. jún. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom mennyire igazak az ilyen kerdesek, rengeteg a kamu kerdes, sok a troll.

Ettol fuggetlenul a velemenyem kb egyezik a tieddel. 10 eves lanyom van, gyerek. Neki valo meseket, filmeket nez, neki valo jatekokkal jatszik, nincs mobilja, tabletje nincs, nem is hianyzik neki. Borzaszto messze van attol hogy kapcsolata legyen, semmilyen szempontbol nem erett ra meg. Nem is kell hogy az legyen. En nem tudom elkepzelni hogy 10 eves akar lany akar fiu kapcsolatot akarna egyaltalan.

2020. jún. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 anonim ***** válasza:
65%

Én 16 vagyok, de engem is kiborít ez. Én 10 évesen még a Tv-ben néztem a meséket, meg babáztam, eszembe se jutott pasizni. Mondjuk én szerencsére jó nevelésben részesültem, de a legtöbb akkori barátomnak sem volt még párkapcsolata, sőt a környezetemben senkinek nem volt. És ez még csak 6 éve volt, szóval fura, hogy ilyen gyorsan megváltoztak a dolgok.

Én szánalmasnak tartom az ilyeneket. És most jöhetnek ide a kis csajozó/pasizó 10 évesek lepontozni, de a véleményem akkor sem fog változni, sőt mégjobban bebizonyítják, hogy mennyire szánalmasak.

2020. jún. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
72%

Jesszusom! Itt senki nem volt "halálosan szerelmes" kisiskolás korában?

Én meg azon röhögök, hogy itt sokszor a 30 körüli anyukajelöltek hogy lemaradizzák az 50-es anyósukat, közben pont ez a mostani 50-55 éves korosztály jóval belevalóbb.

Én már az oviban is voltam szerelmes. Meg a fiam is. Keményen megvédte az oviban egy másik kisfiútól a szíve választottját, szülinapra, névnapra, nőnapra virágot vitt neki. Valahogy nem tudtam megbotránkozni rajta, bocsi! Átalános iskolai szerelmével csak plátói volt a "viszony", arról álmodozott, hogy közösen fognak állatorvosi rendelőt nyitni, mert mind a ketten szerették az állatokat és ő az akart akkor lenni. Ezen sem tudtam megbotránkozni.

De legalább mikor igazi, már komolyabb párkapcsolata lett nagykamasz és fiatal felnőtt korában tudta, hogy nyugodtan fordulhat hozzám, ha szüksége van rám.

Aki a gyerek- és tiniszerelmeket szánalmasnak tartja, az nem egészen komplett. Más tészta az a rengeteg kamu baromság, ami itt időnként felbukkan, meg megint mások azok a kölkök, akikre a szülők magasról tesznek, ezért azt csinálnak amit akarnak. Az ilyen esetekben nagyrészt csak valamilyen látott/tapasztalt mintát másolnak. Szülőket, testvéreket ... vagy éppen az itt szánakozó nagyobb kamaszokat - mert hozzájuk akarnak hasonlítani, mer tazt látják, hogy azt tartják menőnek, aki így viselkedik.

2020. jún. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 A kérdező kommentje:
A tiniszerelemmel semmi baj, azt nagyon is támogatom. A kamaszkor az, amikor valaki kibontakozik. Szerintem azzal, amit leírtál semmi baj nincsen, de azzal már igen, hogy 10 évesen szeretné elveszíteni... Ezekről beszélek!
2020. jún. 15. 01:03
 7/104 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Pontosan ahogy a kérdező leírta, nem azzal van a baj, hogy valaki szerelmes gyerekkorában (bár akkor még nem tudja a gyerek, hogy mi az a szerelem, én is mondtam azt annyi idősen, hogy "szerelmes vagyok", de később, amikor nagyobb lettem jöttem rá, hogy az nem szerelem volt, hanem egy gyermeki fellángolás, rajongás, és, hogy a szerelem teljesen más). És nem baj, ha tetszik neki valaki, sőt az se baj, ha mondjuk lány esetében a fiú is viszont "szereti", de nem kell 10 évesen menősködni, hogy jajj, mi járunk ám. Meg nem kell 10 évesen smárolni, egy ártatlan puszi még belefér, de nem nyelves csók, meg, hogy a szüzességüket akkor veszítik el. És ezt most neked írom 5-ös.

Nekem is tetszettek fiúk kisiskolás koromban, de nem voltak olyan gondolataim, hogy hú, de megcsókolnám, meg jól meg**gatnám magam vele, csak, hogy milyen helyes meg jó fej.

De ma már sok 10 éves a szexre megy sajna, már olyan nagyfiúnak/lánynak képzelik magukat, úgy, hogy még a közelében sincsenek a felnőttkornak, de még a kamaszkorba sem léptek be.

2020. jún. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 anonim ***** válasza:
81%
lányom 10 ėves ės mesėt nėz,legozik,de itt rengeteg,kitalåcio,kamu kėrdėsek,trollok.nem kell ilyen 10 ėvesen szerelmes stb elhini .
2020. jún. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem 20 évvel ezelőtt sem volt ritka, hogy valakinek 10-12 évesen "barátja" meg "barátnője" volt. Csak ezekben a "kapcsolatokban" igazából semmi nem történt. Ki volt mondva, hogy ők együtt vannak, maximum volt egy erőltetett kézfogás és ennyi. Nem akartunk egyből szexelni meg csókolózni. Én több ilyenre is emlékszem gyerekkoromból. Egyik sem volt elhanyagolt gyerek vagy bármi, nem kallódtak el, normális tinik és felnőttek lettek. Nincs baj szerintem a gyerek kapcsolatokkal amíg ezek nem igazi kapcsolatok csak ilyen "papás-mamás" játék mert a felnőtteket akarják utánozni. Felőlem aztán lehetnek 10 évesen egy pár amíg ez kimerül abban, hogy rá van mondva, hogy ez egy kapcsolat meg néha megfogják egymás kezét. Viszont el kell azt is fogadni, hogy sokkal hamarabb érnek szexuálisan manapság a gyerekek.
2020. jún. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 anonim ***** válasza:
És a jövőben mennire fog még előrejönni életkorban a szexuális élet a gyerekeknél. 10-20 év múlva már 8 évesen szexuális életet fognak érni, mert mint ahohgy mondod sokkal hamarabb érnek, és ez egyre jön előre. 50 év múlva meg már egy 5 éves is szexuálisan érett lesz? És hol fog ez megállni szerintetek? Mennyire fog még előre menni ez a kor az évek során?
2020. jún. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!