Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igen vagy nem? Jogos vagy sem?

Igen vagy nem? Jogos vagy sem?

Figyelt kérdés

[link]


A kommentek itt ledöbbentettek.

Sok szülő szerint jogos a nyakleves, de van aki szerint ez már bántalmazás...



2020. júl. 10. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Nem néztem meg mert nem érdekelnek a fb-os betegek, de ha egy szülő úgy érzi, hogy lekever egyet a gyerekének, akkor másnak nincs köze hozzá, hogy az jogos vagy sem.
2020. júl. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Én hármat kaptam életem során, mindegyik jogos volt. 1 hiszti miatt, egy a tesómmal verekedés miatt, egy meg azért, mert hisztiztem, hogy én már pedig nem akarom kihúzni a fogam, és anyának sem engedtem, pedig már konkrétan csak lógott.. Aztán anya adott egy pofont, és kihúztam. Ő nagyon bánta, én meg tökre örültem neki, mert legalább nem szenvedtem tovább. 18 éves vagyok, de nem hagyott bennem semmi nyomot. Sőt inkább hálás vagyok a szüleimnek, amiért megneveltek, és igazából mindig jó gyerek volt, a tesóm is, szóval valahol biztos genetika is, de szerintem egy-egy pofonnal ritkán nincs baj. Szerintem sokkal rosszabb amikor kiabálnak vele, velem is volt ilyen, és ez a mai napig borzasztó emlék.(Anyukám a depresszió szélén állt, a válásuk után, ekkor történt, hogy többször volt ideges, és kiabált is sokszor).
2020. júl. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem bántalmazás, fölösleges a károgás.

Ugyanakkor csöppet sem hasznos, tehát lehetőleg kerülendő.

Egy jó szülő is rengeteg hibát elkövet, mire felneveli a gyerekét. Akiből adott esetben boldog ember lesz, de nem a nevelési hibák miatt, hanem azok ellenére.

2020. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem erőből, dühből megütni bárki, az bántalmazás.

Jelzés értékkel meglegyinteni pl. a kezét, amikor már tizedszerre nyúlt olyanért, ami veszélyes, hiába mondod normálisan, hogy ne, nekem nem számít annak. De tudom, hogy sokaknak ez is már az.

Egyébként jó lenne, ha a verbális erőszakra is ennyire figyelnének. Nagyon meg lehet vele nyomorítani egy gyereket. És naponta hallom az utcán is, hogy sokan úgy beszélnek, kiabálnak a gyerekükkel, mint egy kivert kutyával. Undorító, lealázó stílusban.

2020. júl. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azon akadtam ki, hogy ha itt valaki azt írja nem üti ,ordibál a gyerekre azt megszolják,lepontozzák! Aki meg az ellenkezőjét írja azt meg felpontozzák! :( Írhatnék bővebben mit gondolok erről ,de felesleges mert 10 ből max 1 aki velem értene egyet ,a többi meg csak lepontozna ,sőt tuti ez is le lesz....
2020. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!