Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Erre nincs "kapacitása"...

Erre nincs "kapacitása" óvónéninek? Mennyire jogos? Sokat várok el tőle? Hosszú hajú kislányos anyukák, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Van két lányom az egyik még bölcsis (2,5) a másik ovis (5).

Nem tudom nálatok hogyan lehet, de én minden reggel, mint a két lánynak megcsinálom a haját indulás előtt. Soha nem csak felkötöm, valamit mindig kezdek a hajukkal. Nem kell nagy dolgokra gondolni, de 5-10 perc alatt + pár szilikongumival csodát lehet tenni a hajukkal.


A kicsivel eddig soha semmi baj nem volt. Alvásnál a gondozónénik kiszedik a hajából és uzsi után újra felkötik mindegyik kislánynak. Ez külön program náluk délután, állnak sorba a gyerekek, persze nem úgy, mint én reggel, de ez teljesen rendben van.


A nagynál kaptam meg ma az óvónéni véleményét ilyen téren. Azt mondta, mikor meglátta reggel a kislányt, hogy ne haragudjak, de nézzem már meg a többi kislányt.Kérdeztem tőle, hogy mit kellene látnom. Erre mondta, hogy nem akar megbántani, de ez egy óvoda, nem kellene a kislánynak a haját tele tűzögetni minden reggel, meg telegumizni, mivel nekik ez problémát okoz, hogy ki kell szedegetni alvás előtt. Mondtam neki, hogy a lányomnak nyugodtan mondhatja, hogy azt a 2 hajcsatot (többet soha nem raktam bele) kiszedheti magának, azt a 6-7 db szilikongumit meg csak ki bírja szedni, annyi ideje csak van. Mindig mondtam nekik, hogy el is vághatják a gumikat, hogy ne kelljen kihúzogatni, bár az sem igazán okozhat gondot mivel szögegyenes a haja ( a kicsinek meg teljesen göndör mégsem problémáznak ezen). Azt is mondtam neki, hogyha alvás után nem kötik újra az nem gond, mert úgyis megyek érte, de van egy csomag vastag hajgumi a szekrényében, hogy esetleg egy copfot kössenek neki.


Ezen felül még azt is mondta, hogy szerinte nem jó értéket közvetítek a gyerek felé, mert látja a lányomon, hogy nagy akaratos és finnyás, elképzelni sem tudom, hogy milyen nehéz vele a többi gyerekhez képest, meg elgondolkodtató, hogy ötévesen közli, hogy "ez a felső nem passzol a nadrághoz", hogy miért gondolkozik ő ilyeneken, meg inkább hagynám reggel aludni ahelyett, hogy kötöm a haját. A probléma az, hogy óvónénit én ismerem korábbról és azért engedi ezt magának, bár eddig azt hittem felszínesen, de jó a viszonyunk. Mondtam neki, hogy pedig szívesen megcsinálnám óvónéninek is a haját, mivel lenne mit csinálni vele, szóval ne a gyerekemet figyelje.


Szerintetek is igaza van? Ez lehet problémaforrás? Erre nincsen ideje? Kiszedhetné ebéd előtt is, könyörgöm, kb 1 perc. Ti sem csináltok semmit a hosszabb hajú gyerekeitekkel? Csak én lennék ilyen? Akkor annál inkább nem értem, hogy miért nincsen egy perce erre.



2017. máj. 12. 15:08
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
96%

Enyémnek max befonom, vagy felkontyolom.


Abban igaza van, hogy neki nem két gyerek haját kell megcsinálnia, hanem legalább 12-őt, miközben a többinek is segíteni kéne öltözködni, meg uzsonnáztatni, közben érkeznek a szülők a gyerekekért...


És itt nem a kiszedés, hanem az alvás utáni visszarakás a probléma szerintem. Ráadásul valóban nem túl kényelmes agyongumizott meg csatolt hajjal aludni.

2017. máj. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
94%

2 ovis lányom van (3 és 6 évesek).

Soha sem szokatam 1-2 guminál tobbet betenni a hajukba. A szuloin kihangsúlyozták, hogy 1-2 guminál és 1-2 csatnál ne legyen tobb a gyerek hajába. Nem egyszeru kb. 10-15 lány haját gumizgatni. Egyik bepisil, a másiknak baja van stb.

En teljes mértékben megértem az ovonoket.

2017. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
19%
senki se kérte, hogy alvás után ugyan azt a frizurát tegye vissza a gondozó, írta is a kérdésben, h maradhat úgy, vagy egy gumival összefogja és kész. Szerintem simán irigy, hogy szép a kislány és gondolom kirí a többi közül, esetleg már 5 évesen igényesebb, mint ő..
2017. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
86%
Jogos, feleslegesen nehezíted a munkáját. Egy-két gumival is csodás frizurát lehet készíteni.
2017. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
92%

Azert a 6-7 darab ,nem ketto.

En megertem az ovonot nalunk 14 hosstu haju kislany van (koztuk az enyem is) rendszeresen befonjak a hajukat meg igyekeznek ....de nem is cseszek ki vele, hogy 6-8 gumit tegyek bele..minek is??


Azt kinek mondja az 5 eves,hogy nem passzol ossze az oltozeke? Mert lehet arra is megtanithatod,hogy nem mondunk ki mindent amivel masokat megbanthatunk..

2017. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
82%
Jogos!
2017. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, számold ki! 25 gyerekből, mondjuk legalább 10-re feleslegesen plusz egy percet fordítani... Csendespihi előtt is, után is.


Az összesen napi 20 perc, ami pocsékba megy, miközben 25 gyerek lelki igényeire is kell figyelni, plusz pedagógiai munkát komplexen is végezni.


A dadus meg csak besegít, de nekik is ezer dolguk van,

nem megoldható pluszban feleslegesen terhelni őket.


A hatékony munka rovására van a felesleges meló.


És akkor ez CSAK egy gumizós probléma.


Add hozzá, ha a többi kb 50 szülőből, mondjuk csak tíznek volna hasonló heppje, mint neked... Az napi plusz 200 perc felesleges meló, ami durván napi 3 és fél óra!


Képtelenség... Munka helyett a szülők marhaságaira menne el a nap, és akkor még a felügyelet se működne rendesen, nemhogy pedagógiai munka...


Sok kicsi sokra megy. És most nem a gyerekekre értem. Hanem a sok kis felesleges teendőre.

2017. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
94%

Még annyit, hogy vannak órák, amikor csak egyetlen pedagógus van jelen átlag 15-20 gyerekkel a műszak miatt (és épp elég terheltek a dadusok is), de ha meg kettő pedagógus van jelen (mire átlag 25 gyermek a csoportlétszám), akkor is sok, főleg

ha nem 10, hanem 20 szülő heppjével kellene törődni, az 50-ből...


Annyit megjegyeznék még:

nem tudom, kedves kérdező, láttál-e már öltöztetést-vetkőztetést, 25 gyerekkel úgy, hogy csak 3 felnőtt van rá...


Hogy az micsoda kapkodás... Mert ha 10 percen belül

nem végzünk pl mielőtt udvarra megyünk ki, akkor ennyi erővel több más esetben is lehetnének lomhák, pl itt vesztenénk további 10 percet, meg még két másik gondozási feladatnál is, az napi 30 perc volt pusztán abból, hogy nem villámsebesen öltöztetünk-vetkőztetünk gyerekeket...


Na most, öltözés-vetkőznésnál, így is elég méreg, hogy úgyszólván ahány gyerek, annyiféle cipő, ruhacsat, kapocs, kutyafüle... Ha rá is jövünk hamar az új gyerekeknél a nyitjára, akkor is rutin mellett még mindig kapkodni kell,

nehogy vetkőztetéssel, nehogy öltöztetéssel menjen el a napból fél óra, óra.


Ha még 10 gyereknek a 3-mal több csatjára/hajgumijára is időt kellene fordítanunk, számold ki...


Mert ugye ha egy gyereknek megengedik, hogy a 3-4 hajgumiját/csatját ki-betegyük, akkor ennyi erővel legalább tíz másik gyerek szülője is elvárhatná...


A lényeg: egyszerűsíteni. Mármint ami felesleges, abból az akadályt eltávolítani.


A gyermekek lelkével, érzelmi-értelmi fejlődésével kell törődni elsősorban,

nem pedig felesleges dolgokkal.


A testi gondozás szintén fontos, de az sem szerencsés lényegtelen dolgokkal megnehezíteni.

2017. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
96%
Bevallom, nem értem a problémát. Az ovisomnak derékig ér a haja lassan. Ha hagyja, befonom, de akkor is max 2 gumi van a hajában, de legtöbbször egy sima lófarkat kér. És simán alszik befont hajjal... Ha ébredéskor nagyon kócos, mindig akad egy-egy extra lelkes huszonéves ped. aszt. akinek a hajfonás a hobbija, és néha meredekebb frizkóval jön haza, mint ahogy elment. :D
2017. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
87%
Igaza van az ovononek, nem az ő dolga a gyereked hajabol gumikat szedegetni
2017. máj. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!