Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogos, hogy nem engedem el a...

Jogos, hogy nem engedem el a buliba? Vagy ez túl szigorú büntetés?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek sminkelni, elég komoly kollekcióm van már és a legtöbb high-end termék.

Nem tiltom tőlük a lányomat (7 éves), de nem is engedem, hogy nekiálljon kipakolni őket, vagy csak úgy játszani velük. Ha odajön, amíg sminkelek, akkor kipróbálhat ezt-azt, meg hétvégente itthonra kaphat minimális sminket is (ez kb. 5 alkalommal fordult elő). Ma kerestem mindenhol az egyik kedvenc rúzsomat egész délelőtt, mert emlékeztem, hogy reggel még a kezemben volt, de eltűnt. Aztán mikor hazajöttünk, itthon is megnéztem mindenhol, kérdeztem a lányomat is, hogy nem látta-e. Mire határozott nem volt a válasz. Később hívott az egyik barátnőm, most este, hogy a lányának adott az én lányom egy rúzst (osztálytársak), de nem hiszi, hogy mi Chanelt veszünk a 7 éves gyereknek, szóval szerinte az az enyém... Kérdeztem a lányomat, mit tud erről és még akkor is tagadott mindent, hogy nem látta, nem is tudja, miről beszélek. Aztán nagy nehezen elmondta, hogy elvitte játszani magával és aztán odaadta a barátnőjének, mert "itthon úgyis van sok".

Kiakadtam, egyrészt, hogy hazudott, többször is.

Pluszba még, hogy egész délután hallgatott erről. A tavaszi szünetben lenne az egyik osztálytársának szülinapja, de mondtam, hogy ezek után szó sem lehet arról, hogy menjen és lehet húsvétozás sem lesz.

Szerintetek ez nagyon szigorú?

Nem rossz gyerek amúgy, csak ezzel a pakolással őrjít meg, télen pl. egy nyári ruhát pakolt a táskájába, hogy majd az iskolában átveszi, mert nem engedtem abban ki a kocsihoz -10 fokban...


2017. ápr. 10. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem elég teher volt neki maga a titkolozás.

Nem merte elkérni

Aztán nem merte megmondani

Termeszetes modon az anya az ideal akit utánozna erre nem engedik..


Hu en abszolut maskepp látok egy gyereket

2017. ápr. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Ketszer is irtad, hogy 7 eves.

Gondolom 17 , nem ?

2017. ápr. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Biztos nem "hideg fejjel" tette. Lehet, hogy mivel tudja toled hogy ezek a sminkcuccok mekkora kincsek (es azok, en is gyujto vagyok :)), szeretett volna egy igazan kulonleges ajandekot adni a kis baratnojenek. Csak aztan latta rajtad hogy rossz otlet volt, megijedt, es ahogy elso irta, neki biztos nagyon nagy teher volt nem elmondani!


En nem buntetnem. Leulnek vele, elmagyaraznam neki hogy ha ajandekozni szeretne az kedves dolog, de sosem a maset adjuk oda. Illetve mondjon igazat, ha hibazott, mindenkepp vel elofordul a hibazas, de a hazugsag rossz.

De nem buntetnem, hiszen elso alkalom, sok kicsi mar ebbol is tanul! Kisfiam is hazudott egyszer (ugyanigy tagadott valamit), egyszer kellett vele leulni utana es azota ha butasagot csinal, jon es mondja (oke, azok mar kisebb volumenuek joval, pl. kiontotte az uditot a szobaba.)

2017. ápr. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Félig meddig értek egyet az előzővel. Tényleg ülj le vele, beszéljétek át a dolgot, ez szerntem is nagyon fontos. De, én bizony megbüntetném. Nem kell túlzásba vinni, de igenis éreznie kell, ha hazudik az nagy gond. Nem tudjuk milyen habitusu a gyerek, lehet, h egy beszélgetésre csak megrántja a vállát.

Leírom nálunk mi vált be: megigértük, h kap egy görkorcsolyár, ő 6 éves szintén lány. Sorozatos hiszti, ellenkezés, szófogadatlanság után betelet a pohár. leültünk vele külön-külön is beszélgetni minden egyes hiszti után, de nem használt. Az volt végül a döntésünk, h elhalsztjuk a korcsolyvásárlást, addig míg nem tanul meg "viselkedni". 1 hónap probaidőt kapott, érdekes módon, olyan lett mint a kezesbárány. azota megkapta a korit, értékeli és szófogadobban is viselkedik.

Szép dolog az az elmélet, hogy a gyereknek saját magának kell belátnia és éreznie kell, hogy rosszat csinál. Ezt többé kevésbé érzik is, de a legnagyobb súlya egy álatal szeretett vagy kivánt dolog (időleges)megvonásának van.

2017. ápr. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
7 évesen még nincs tisztában az árakkal. Le kell vele ülni és elmagyarázni hogy hazudni csúnya dolog, mert aki hazudik, annak legközelebb nem fognak hinni akkor se, ha igazat mond. Ha már azt mondtad ez a büntetés, ne másítsd meg a szavad, de helyette menjetek el aznap csajoskodni, fagyizzatok, játszóterezzetek, és vegyél neki egy gyerek sminkkészletet hogy azzal játsszon.
2017. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, már ne is haragudj, de ilyen butaságot hogy írhatsz? nem mehetsz el a buliba, mert hazudtál, de helyette elviszlek fagyizni meg játszóterezni, h ne legyél annyira szomorú? De ha annyira busulsz még kapsz egy sminkkészletet is? Ennek szerinted tényleg ez a módja? Ne viccelj már...
2017. ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%
Utolsó, próbáld értelmezni amit írtam. A hazugság miatt ne büntessen csak beszélgessen vele. Ne engedje el, mert azt már kiszabta büntetésként, így ne váljon hiteltelenné a lánya előtt. Amit megmondott legyen is úgy. Viszont én nem büntetném meg, mert nem tartom ezt akkora bűnnek,feltéve ha először fordult elő, és a kislány megértette, így aznap mikor a buli lenne, csajos napra vinném.
2017. ápr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, amit írtál, de szerintem ez még második nekifutásra is inkább nevetségesen hangzik. Ez az én privát véleményem, lehet, h valaki majd egyetért veled, de én nem.
2017. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10%
Oké, nem érthetünk egyet mindenben, pl én se értek egyet a te módszereddel. Ettől függetlenül lehet hogy bevált a te gyerekednél, az én módszerem pedig az enyémnél.
2017. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tul szigoru vagy hazudni nem szép és elkell magyarázni neki hogy ilyett ne csináljon többet ,de attol még el viném a barátnője szülinapjára és husvétut is megtartanám ,te meg inkább azt tanisd meg hogy más dolgába nem nyulunk csak engedéjel ,és a féltve őrzött smin cucaidat ne mutogasd neki ,tedd magasra hogy ne érje el .
2017. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!