Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes-e óvodás korú gyereket...

Érdemes-e óvodás korú gyereket megtanítani evőpálcikával enni?

Figyelt kérdés
Finommotorika szempontjából. (Az anyja tud vele enni.)

2020. júl. 19. 11:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Konkrétan mi értelme?" Legózásnak, gyurmázásnak, babauzsonnának mi értelme? Mert a gyerek jól érzi magát, és akarja csinálni, és mert látja, hogy a felnőttek építkeznek, sütit sütnek, vendégeket hívnak. És miért, tán sajtos tésztát nem lehet evőpálcikával enni? Ez már tényleg nagyon kukacoskodás.


Amúgy nem én vagyok az anyja.

2020. júl. 19. 12:34
 12/17 anonim ***** válasza:
24%
Akkor hajrá, mit érdekel mások véleménye ? A sajtos tésztát lehet kanállal is enni, ahogy a főzeléket is villával, egye akkor a gyerek pálcikával, ha neki úgy jó.
2020. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsi vagyok. Olyan ez, mint egy szociális kutatás. A szülei szerint helyes, szerintem marha jó, én örültem volna, ha engem megtanítanak annyi idősen, egyik ismerős szerint orbitális baromság. (Lehet, hogy pont ő az a válaszoló, aki azzal jött, hogy ha nem japán vagy kínai.)

Egyik barátom issza a levest. Minden levest, bögréből. A eperleveles húslevest is.

2020. júl. 19. 12:45
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttként is meg lehet tanulni (én megtanultam kb. 5 perc alatt). De egyébként szerintem persze, miért ne. Attól még biztos érteni fogja, hogy az oviban, vendégségben meg nem azzal eszik és gondolom, otthon sem ez lesz az elsődleges. A leves ivása sem illendő, hanem bunkóság, gondolom a barátod is tudja, csak nem érdekli (ettől még ihatja a levest otthon tévézés közben, ahogy pl. sok ember iszik üvegből a kiránduláson, de az étteremben kitölti pohárba).
2020. júl. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Felnőttként tanultam meg én is evőpálcikával enni, úgy másfél perc alatt.
2020. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hát ha érdekli, miért ne? Szerintem finommotorika szempontjából nem sok jelentősége van, de ártani biztos nem árt vele.
2020. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
A barátom nem tudja, hogy bunkóság, étterembe meg nem jár, csak gyorsétterembe. Ja, és nem magyar, lehet, hogy azért.
2020. júl. 19. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!