Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor fog erről leszokni?...

Mikor fog erről leszokni? Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
2,5 éves kisfiamat már lassan 3 hónapja próbálom leszoktatni a hajam piszkálásáról...szóval úgy aludt el ,hogy a hajamat piszkálta,sőt nappal amikor oda bújt kicsit pihenni akkor is ezt csinálta ...tudom ,hogy ez megnyugtatja ,de már kezdett idegesíteni. Végülis már “ leszokott róla “,de még mindig meg próbálja ,hogy oda nyúl és ha el tolom a kezét és mondom neki légyszives ne,mert az anyának fáj, kellemetlen ,akkor dühös és tovább próbálkozik 😃 volt valakinek hasonló ? Mikor hagyta abba ,hogy már egyáltalán nem akarta piszkálni ? Mindent megpróbáltam ,adtam neki többféle plüst de nem igazán jött be.

#alvás #leszoktatás #Hajpiszkálás
2020. júl. 19. 14:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
16%
Neked ezzel tulajdonképpen mi a problémád? Szüksége van a közelségedre, ez nyugtatja meg, miért akarod elmarni magadtól? 2,5 éves, nem 8.
2020. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
36%

Tökre átérzem. A lányom a hajamat fogva szeretett elaludni. Mivel kiságyban altattam, backi beállt a derekam, mire elaludt... -_-

Nálunk igazából egy költözéssel múlt el a dolog másfél éves kora után. Új lakás, másik ágy, és valahogy elmaradt a régi szokás is. Próbálj meg te is valami új szokást kialakítani vele.

2020. júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%

Mi az, hogy mi ezzel a problémája? Ha fáj is neki, ugye írta: "mert az anyának fáj, kellemetlen", akkor miért kéne rahagynia?? 2,5 éves, nem 5 hónapos, fel fogja fogni, hogy ezt nem szabad, csak minden alkalommal mikor próbálkozna, határozottan el kell mondanod, hogy nem, ezt nem, mert anyának fáj. Majd megunja és rájön hogy nem mindig az van, amit akar. Próbálj meg vele új szokásokat kialakítani vagy más elfoglaltságot találni neki.

Amúgy ki ne találjuk már, hogy azért mert nem szereti és fáj a kérdezőnek, hogy a fia húzogatja meg piszkálja a haját, "elmarja" magától a gyereket.🤦‍♀️ Ugyan már. Az anyja közelségét meg ezer millió másik módon is megkaphatja.


Én is haklis vagyok a hajamra, azt is egyenesen utálom, ha valaki csak úgy szimplán babrálja, nem ha még fáj is, mert húzogatja. Ráadásul így is baromi gyorsan zsírosodik, ha meg rendszeresen taperoljak, akkor még inkább. Túl fogja élni és talál/sz majd más szórakozást magának, ennyi.

2020. júl. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Na kezdődik ...ezért nem szeretek itt kérdéseket tenni és most se kellett volna...mindig vannak olyanok akik csak okoskodnak és nem a kérdésre válaszolnak!

Szóval nem tudom ,honnan veszed ,hogy el akarom marni magamtól ,hogy nem engedem közel magamhoz ,hisz nem ezeket írtam! De akkor elmagyarázom hátha így meg érted!

Nagyon is meg van a közelség kettőnk között születése óta velem alszik és oda bújva hozzám alszik el! Szoptatni nem tudta ,de a tápszert is soha nem csak oda adtam neki aztán igyad...mindig össze bújva 15 hónapos koráig ,onnantól egyedül akarta inni ,de akkor is le feküdtem sokszor mellé...Ha itthon vagyunk sokat bujunk össze ,puszilgat !Szóval a közelség nagyon is megvan! Egyszerűen egy rossz szokásról szeretném leszoktatni ,mert ez már nekem kellemetlen apukájának is és nem szeretném ,ha majd a nagyszülők hajat is “tépné” elalváskor stb .. szóval érted? Van még problémád a kérdésemmel?

2020. júl. 19. 14:52
 5/31 A kérdező kommentje:
A többieknek meg köszönöm ,hogy meg értették! És a tanácsokat !
2020. júl. 19. 14:54
 6/31 anonim ***** válasza:
82%
Szoktasd át a cimkebüngyölgetésre. Az sok gyereknek bejön.
2020. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
18%

Igen, 6-os már pedzegeti, amit írni szándékozom :-)

A kisgyereknek szüksége van arra, hogy elalvás előtt valamit "birizgáljon". mivel a hajad kéznél van neki, ezért Ő azt birizgálja. másoknak van "alvórongyijuk", nálunk meg egy selyem párnahuzat volt az "áldozat" - szanaszét morzsolta :D

keress olyan valamit, amit szívesen morzsolgat, birizgál és akkor nem foglalkozik a hajaddal.

A plüss nem lenne rossz, de ha nincs címkéje, azt nem lehet birizgálni, morzsolgatni. Aztán később maguktól leszoknak róla :-)

2020. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Ezeket már mind kipróbáltam ...akkor majd idővel elhagyja ..
2020. júl. 19. 15:44
 9/31 anonim ***** válasza:

"Mindent megpróbáltam ,adtam neki többféle plüst de nem igazán jött be."

Ennek vonatkozásában következetesnek kell lenni, és persze hogy milyen tárgyal, avval meg kísérletezz. Megsúgom, a rongyi a kicsik "Bibliája". Alváshoz szeretik tépkedni, sok ovis is.


A másik tényező: következetesen egyedül aludjon, ne veled. Ha felriad, akkor megnyugtatod, viszont ezek hatására ritkábban fog felriadni. Ha a szülő a közelben van, amikor elalszik, akkor megérzi olykor alvás közben, felébred, és megijed: "hova lett anya?".

De ha anya megpuszilja, majd mondja neki, hogy elmegy a másik szobába, akkor ezt szokja meg, és ennyiből is kisebb a gond.

(Egyébként nem kötözködésből mondom, de talán praktikusabb alvós kérdést az "alvás" résznél feltenni. Csak javaslat.)

2020. júl. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Nem írtam egy szóval se hogy velem alszik,csak hogy velem alszik el aztán át rakom az ágyába és alszik reggelig :) szóval azt hogy velem alszik el ,nem vonom meg! nem ez volt a kérdés...Azt is írtam ,hogy már 3 hónapja nem engedem neki se az apja ,szóval következetesek vagyunk ,ebben is ! Csak mint írtam még mindig akarná és így szoktunk “veszekedni” de aztán elalszik ...A kérdés az volt ,hogy volt e valakinél hasonló, de ilyen hozzászólások nem voltak, minden más igen.... Azt is le írtam már többször ,hogy próbáltam mindent, plüss ,takaró ,rongyi ...babaként se igényelte! Halkan megsúgom nem minden gyereknek van, nekem se volt..
2020. júl. 19. 19:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!