Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiam kaparja a körmeit,...

Fiam kaparja a körmeit, vakarja a kézfejét. Mivel szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

3 éves és amióta bejött a hideg és száraz lett a bőre, rászokott a vakarózásra. Olyan szinten, hogy valószínű már pótcselekvéssé fajult. Most már a körmeit is piszkálja, sokszor beszakad neki, hiába vágjuk folyton, hogy ne legyen hossza.

Nem tudok lelki problémáról, legalábbis nem tűnt fel, hogy esetleg valami szorongás állhat-e a háttérben. Inkább úgy látom, hogy szokássá alakult egy időszakos cselekvés (száraz kézfej vakarás).

Mivel szoktassam le? Kérésre nem hallgat, mindig újra kezdi. Gondoltam már egy vékony kesztyűre is vagy a körmök sebtapaszozására, hogy ne legyen eszköz a kaparászásra.

Valakinek van erre bevált ötlete?



2020. febr. 27. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a téli időszakban, főleg, ha száraz a bőröm kijön az ekcéma, ami már akkor rohadtul viszket, amikor még nem is látszik. Kezem szokott kijönni. Lehet, hogy a száraz bőr miatt van nála valami bőrprobléma?

Évek alatt kitapasztaltam, hogy D vitamin szedéssel meg tudom állítani, illetve napi krémezéssel.

2020. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ekcéma lehet. Vidd el bőrgyógyászhoz, ad rá kenőcsöt, addig meg kend pl. popsikrémmel az is jobb a semminél.
2020. febr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ekcéma gyanús, shea vajjal szépen kordában van tartva, csak magát a rossz szokást akarom elhagyatni vele. Mert a körmét tövig beszakasztja és ha játszik, még közben is matat a kezével - és nem feltétlenül a viszketés miatt, hiszen a köröm kaparászás nem bőr probléma.
2020. febr. 27. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!