Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjam meg egy 6 éves...

Hogyan mondjam meg egy 6 éves kislánynak, hogy amit elvett az nem az övé, hanem az enyém és kell nekem?

Figyelt kérdés

Testvéremék eljöttek hozzánk a 3 gyerekével. Pókereztünk (mármint én, anya, a testvérem és a pasija) elővettem az elég jó póker szettemet és pár nap múlva amikor újból eljöttek, megtaláltam a gyerekek által kipakolt milliónyi plüss és gyerekjáték között 3 zsetont és egy kártyát.

Nem teljes a készlet, hát vissza kell vennem, de már visítva mondja, hogy de az az enyém, nem adom! Mit tegyek? Mit tegyenek a szülők?


(nem az övé, "ellopta")


2020. júl. 25. 16:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Így. Nem normális, ha egy hatéves ezért visítani kezd. A testvéred nem teszi helyre?
2020. júl. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hát de, de fél, hogy ettől nagyon rosszat tenne vele. Nem értem, de én is aggódom, hogy még kicsi nem tudja, hogy nem szabad elvennie a másét, de tőle is elveszik csak úgy.

Vagy ez így normális? elvesszük tőle, mondván, hogy ez nem a tiéd és kész?

3 napig volt nála, csak akkor vettem észe, amikor kipakolták a játékaikat amiket hoztak.

2020. júl. 25. 16:36
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvette a másét (ez hiába a hiszti, már tudja) akkor vissza kell adni, ez a világ ilyen kegyetlen.
2020. júl. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Mutasd meg a készletet a kislánynak, és nézzétek meg együtt, hogy azok a darabok, amiket elvett pont olyanok, mint a készletben lévők, vagyis a készletbe tartoznak.

Beszélgess vele arról, hogy biztosan ő is szomorú lenne, ha te vennél el a játékai közül néhányat.

2020. júl. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Jah, ha a szülök szerint az már az övé, akkor ad nekik a hiányos készletet, ök meg vegyenek neked egy másikat. win-win szituáció.
2020. júl. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
6 évesen már nem olyan kicsi, a szülők vegyék el tőle és magyarázzák el neki, hogy nem az ővé. Komolyan, már iskolába megy, 3-4 éves gyerekek felfogják. 5 éves a kisebbik fiam, de ilyenből már rég nem lenne probléma.
2020. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
7%
Te is nagyon figyelsz a dolgaidra, ha úgy pakoltad el, hogy fel se tűnt, mi hiányzik.
2020. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

Mindegy mit mondtok a gyereknek, mert ez már nagyon régen el lett rontva. Mi az, hogy a tesód nem tudja, hogyan vegye el tőle? Meg hogy fél, hogy ezzel mit okoz majd? Attól nem tart, hogy épp most csinál a gyerekéből egy akaratos kis királylányt? Eszem megáll.


Ha a szülei ilyen tesze-toszák, akkor lépj te a tettek mezejére, és vedd vissza tőle. Mondd neki, hogy ezek a tieid és nélkülük nem teljes a készleted. Ha hisztizik, így járt. Legalább végre valaki tesz vele olyat, ami közel áll a neveléshez.

2020. júl. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Ne viccelj már. Ilyet egy 4 éves is megért, ha csak nem fogyatékos.
2020. júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Az ilyen vattába burkolva széltől is óvott gyerekeknél mindig arra gondolok, mi lesz velük a nagybetűs életben, ahol a főnöke meg úgy általában a világ nem biztos, hogy tudni fogja, hogy ő a Különleges Jázminka, akinek eddig vigyáztak a lelkivilágára... :/
2020. júl. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!