Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjam meg egy 6 éves...

Hogyan mondjam meg egy 6 éves kislánynak, hogy amit elvett az nem az övé, hanem az enyém és kell nekem?

Figyelt kérdés

Testvéremék eljöttek hozzánk a 3 gyerekével. Pókereztünk (mármint én, anya, a testvérem és a pasija) elővettem az elég jó póker szettemet és pár nap múlva amikor újból eljöttek, megtaláltam a gyerekek által kipakolt milliónyi plüss és gyerekjáték között 3 zsetont és egy kártyát.

Nem teljes a készlet, hát vissza kell vennem, de már visítva mondja, hogy de az az enyém, nem adom! Mit tegyek? Mit tegyenek a szülők?


(nem az övé, "ellopta")


2020. júl. 25. 16:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nekem nincs gyerekem. (Bár lehet már kéne..) Sosem neveltem gyereket, mondhatni "nem értek hozzá".

Mivel semmit nem tapasztaltam abból, hogy milyen gyereket nevelni nem tudom, hogy hány éves korban mit kéne és hogyan csinálniuk...


7: majd kialakítjuk a házat úgy, hogy minden 1.5 méternél magasabban van jó? Semmihez nem férjet hozzá. Úgy megfelel?

2020. júl. 25. 17:15
 12/19 A kérdező kommentje:
7: amúgy biztos te is megszámolod az összes létező apródat ami a házban van ugye? Meg a kocsiban.
2020. júl. 25. 17:18
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Elveszed és kész. Nem az övé. Ilyen idióta szülőket....
2020. júl. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Az anyja túlóvja. Jázminka, az nem a tiéd, hiába sírsz, vissza kell adni, de megengedjük, hogy néha játssz vele. Könyörgöm, hatéves, nem másfél. Ha a hatéves ezt nem érti meg, akkor vagy nagyon csúnyán elcseszték a nevelését, vagy fogyatékos.
2020. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A 2 évesem még szokott hisztizni.. ennek ellenére ő is érti a “nem a tied”-et....



6 éves már

És nem “még csak”

2020. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Wtf? 5 éves a lányom, és tudja, hogy nem vehet el mástól semmit csak úgy. De ha mégis megtenné, simán közölném, hogy akkor most visszaadod, bocsánatot kérsz, és ilyet még egyszer ne, mert lesz következménye. Persze, a 6 éves nem tudja, hogy nem szabad, hogyne...
2020. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"még kicsi nem tudja, hogy nem szabad elvennie a másét"


Lóf...t kicsi. Nincs megnevelve.

6 éves az minimum 2 éve óvodába jár. Onnan is hazahord, amit kedve tart? Ha nem is most, de egy év múlva iskolás lesz. Mi az, hogy még annyit se tud, hogy a másikét nem szabad elvennie? 2-3 évesen a játszótéren, a homokozóban megtanulják, hogy a másik játékát csak elkérni lehet, nem elvenni, és ha a játék tulajdonosa előbb indul haza, akkor vissza kell neki adnia.

2020. júl. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy 6 eves gyerek igencsak érti, hogy nem vesszük el másét. Fogod, elveszed, elmagyarázod, hogy ez nem az övé, nem szabad kérés nélkul más cuccát elvenni stbstb.... Nem lesz semmi baja a kis lelkének, ha meg van fegyelmezve.
2020. júl. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már rég fel fogják a gyerekek hogy ami nem az övé azt nem vehetik el. Ez a kislány is pontosan tudja, ettől még nagyon kell neki valamiért az a kártya. Ha szép szóra nem adja vissza magától, egyszerűen vissza kell tőle venni aztán hadd hisztizzen. Ettől ugyan semmi baja nem lesz, nagyobb baja lesz attól, ha az ilyesmit ráhagyják. Az én négyévesem is nagyon sok mindent akar, ami nem az övé, de nem engedjük meg neki, hogy elvegye mások holmiját. Kétévesen még hisztizett az ilyenekért, most már eszébe sem jut.
2020. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!