Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves fiam egészséges?

6 éves fiam egészséges?

Figyelt kérdés
Pár napja történt, hogy bementem a fiam szobájába és láttam, hogy gyorsan kivette a kezét a nadrágjából. Kérdeztem, hogy mit csinált, megbeszéltük a dolgot, csak annyit mondtam neki, hogy nem baj, de azért ne olyan gyakran csinálja. Azóta tegnap is meg ma is ugyanez volt, nincs kulcs a szobáján és mivel 6 éves nem is kopogok. Egészséges ez így?
2020. aug. 1. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Az nem egészséges, hogy nem kopogsz 0.o Ez nem korfüggő illemszabály.

A testével való ismerkedés pedig egészséges és szerintem jól kezelted.

2020. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Lehet el kellene kezdeni kopogni mielőtt bemész. Én konkrétan már oviban is játszottam magammal. Nyilván nem tudtam mi az pontosan, csak jól esett. Nincs ezzel baj. Felfedezi a testét
2020. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
ő egészséges, te meg tanulj meg kopogni.
2020. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Tanulj meg kopogni és várni utána pár masodpercet...
2020. aug. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Önkielégítést végez. Az nem egészséges, hogyha te ezt tiltod. Hagyd rá, nem foglalkozz vele, tégy úgy mintha nem vennéd észre.
2020. aug. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyorsan tanulj meg kopogni... Nálunk anyám ugyanilyen volt, szerinte a vécén sem kell kopogni. Borzasztó egészségtelen dolog, sokkal inkább mint egy hatéves normális szexuális fejlődése.
2020. aug. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne azt mondd neki, hogy ne túl gyakran, hanem azt tanítsd meg, hogy ne mások előtt.


Te meg kopogj.

2020. aug. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a ne túl gyakran jó döntés, egy idő után túlságosan hozzászokik az ember egyfajta ingerhez, utána nagyon nehéz lesz felvennie azt az új partnernek, én legalábbis szívtam ezzel. Na meg ha naponta órákat csinálja, a surlódástól fájni fog neki.
2020. aug. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
8as: hatévesről beszélünk, nem 16 évesről.
2020. aug. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző kettő: az onánia gyakorisága nem korfüggő. Függhet ingerszegény környezettől, elhanyagoltságtól, vagy traumától, például, ha túl gyakran csinálja egy gyermek. Más kérdés, hogy mi számít gyakorinak. Átlagos esetben óvodás korban és kamasz korban a legintenzívebb, napi 5-6 alkalom sem számít gyakorinak olyankor.


Sose a tünetet kell kezelni, hanem az okot. A nem túl intenzív és nem túl gyakori maszturbálás NEM számít tünetnek, de a túl gyakori, túl intenzív már igen. Utóbbi esetben sem visszafogni szabad, hanem utánajárni, mi lehet az oka, ha túlzásba esik. Ez nem csak az onánia esetén kellene, hogy így legyen, hanem bármi túlzás esetén. Az, hogy milyen téren mi számít túlzásnak, nem árt hozzáértővel erről konzultálni, javaslom.


Egészséges a maszturbálás, baba kortól mindenki csinálja, az meg egyénfüggő, ki hány évesen lesz rá tudatos. 5-6 évesen érdemes tapintatosan közölni a gyermekkel, hogy szabad bár, csak ne mások előtt, ahogy többen írták is, és igen, kopogj is, mert átlagosan 6 éves kortól jellemző egy bizonyos fokú testi szemérem, ez az oka, hogy visszarántja a kezét a nadrágjából, hiszen megijed, hogy rajtakaptad. Nyugtasd meg, hogy nyugodtan csinálhatja a szobájában, wc-n, ágyban, ahol egyedül van, viszont ha nincs egyedül, akkor mivel ő már nagy és okos gyermek, mások előtt nem illik már neki.

2020. aug. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!