Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy korkulonbsegu testverek...

Nagy korkulonbsegu testverek kapcsolata hogyan alakult nalatok?

Figyelt kérdés

Babazo 7 es 9 eves lanyaimhoz erkezik kislany testver osszel, pontosan ertik mi zajlik bennem, mi varhato kint, rajonganak a hasamert, olvadoznak ha babaruhakat nezek, ugy elik meg mintha kapnanak egy elo babat akivel majd millio kaland var rajuk, szoval nagyon pozitiv az egesz. (Van egy 1 es egy 3 eves lany feltesojuk apa uj hazassagabol, oket is nagyon szeretik, elvezik az egyutt toltott idot). Ez igy is marad majd?


Vagy ha tinedzserkorba lepnek nyug lesz nekik? Nem terveztem nagy korkulonbseget, de ez eddig nagyon jonak tunik. Kerdes h a kicsi mit tud veluk kezdeni ha ennyivel idosebbek.


2020. aug. 11. 07:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem vészesen sok különbség de az eltérő életszakasz miatt megélhetik majd párszor nyűgnek, legalábbis én éltem meg néha annak.
2020. aug. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem éa köztem 9 év van. Nagyon jó testvérek vagyunk.

Ő előbb volt anyám, anyám helyett.

2020. aug. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem van egy nálam 18 évvel idősebb bátyám, és egy 9 évvel idősebb nővérem. A bátyámmal sosem éltem együtt, megvagyunk, de úgy igazi testvér kapcsolat sosem volt közöttünk. A nővéremmel viszont sok közös emlékem van. Sokszor babáztunk, filmeztünk együtt, aztán volt egy olyan korszak, amikor ő már olyan 14-16 éves lehetett, onnantól elhanyagolt, de utána megint visszataláltunk egymáshoz. Én személy szerint élveztem, hogy kis 13-15 évesen a nővéremmel gyakorlatilag bárhová elmehettem, mert vele elengedtek nyugodt szívvel, és vigyázott is rám. Sőt, tiniként bármilyen baromságot csináltam, egyből hozzárohantam segítségéért, vagy tanácsért. :) Most, hogy már mindketten felnőttek vagyunk, kicsit "eltűnt" ez a 9 év korkülönbség. Viszont akkor is, és most is örültem, hogy van egy nálam idősebb és tapasztaltabb testvérem, jól kijövünk.

Bár ez csak egy "példa", de nem hinném, hogy baj lenne. Amúgy nekem gyerekként talán tényleg az volt nehéz, amikor ő volt tini, akkor egy kicsit elhanyagolva éreztem magam, viszont velem a szüleim nem igazán foglalkoztak sajnos, talán ennyi magányt se éreztem volna, ha ott lettek volna mellettem, nem hinném, hogy ez a tesómtól függött.

Remélem tudtam segíteni a másik szemszögből. :D

24/L

2020. aug. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Van 2 nővérem, az egyik 11,a másik 4 évvel idősebb nálam. Az elsővel szinte semmi kapcsolatom nincs. Egy púp voltam a hátán, mai napig nem érdeklem a legkevésbé sem.

Viszont ők ketten imádják egymást. Mindig jóban voltak, sose volt köztük konfliktus, igazi jó tesók.

2020. aug. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nyűg nekik, de nem törvényszerű. Nagyon habitus függő. A leírásod alapján jó esély van arra, hogy jó testvérek lesznek, hiszen várják és a többi picit is szeretik és elvannak velük. A lányok sokszor anyáskodóak a kisebbekkel ahogy látom, tehát nem ugyanaz a testvéri viszony lesz, mint 1-2 év korkülönbségnél, de ez a mai trendekkel ellentétben közel sem biztos, hogy negatív.


Anyum és nagynéném között 15 év van anyám javára, napi kapcsolatban vannak évek óta, pedig amúgy tűz és víz. Szóval nincs rá szabály.

2020. aug. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
11 évvel fiatalabb öcsém van, én is nagyon örültem neki, ha anyámat kérdezed, semmi gond nem volt velünk, most is szeretjük egymást, de úgy nőttünk fel, mint 2 egyke, semmi közös gyerekkori emlék, a nagyszülők is teljesen máshogy álltak hozzánk, szóval jó fej a pasi, meg minden, de nem igazán a testvérem a szó klasszikus értelmében.
2020. aug. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hárman vagyunk lánytesók, a két nővérem 10 és 11 évvel idősebb nálam. Kicsiként imádtak velem játszani, nagyon sokszor ők vigyáztak rám, mindenben segítettek anyunak. Aztán tiniként ők is egy kicsit befordultak de olyan 18-20 éves koruktól megint nagyon jó volt a kapcsolatunk. Mindig felnéztem rájuk, utánoztam őket, elvittek magukkal shoppingolni stb, ismertem a barátaikat, egy csomó mindent tanultam tőlük. Már nyilván nem élünk együtt és nekik családjaik is vannak de nagyon jó testvérek vagyunk, közel állunk egymáshoz.
2020. aug. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem sózod a nyakukba, nem használod ingyen babysitternek őket vagy házi rabszolgának, akkor szeretni fogják. Ha egy kicsit is azt érzik, hogy nekik rosszabb helyzetük lett az új gyerek miatt, akkor viszont nem.


Van egy 10 évvel fiatalabb tesóm, nem beszélünk egy szót se. Ő anyámék kedvenc gyereke, midnent megkapott, amire csak kinyitotta a száját. Én meg moshattam a szaros pelenkáját meg hurcolhattam oviba. Ha meg 16 évesen a barátaimmal elmentem volna strandra, akkor vigyem a tesómat is.

2020. aug. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 6 évvel fiatalabb öcsém és imádom. Jól kijövök a 2 évvel idősebb meg a többi nővéremmel is, de az öccsémmel érzem a legjobban magam.


Férjem kínai. Van egy 1 évvel idősebb bátyja, meg 2 öccse (ikrek), akik nála 15 évvel fiatalabbak. Az egyke politika miatt alakult így. Férjem születése után csak pénzbüntetés és egyéb szankciók után lehetett az egy vagy több gyerek mellé mégegy. A 90-es években Magyarországra költözött a család és anyósomék bevállaltak egy babát. Nem gomdolták volna, hogy kettő lesz, de örültek neki. Férjem és bátyja sem mondta, hogy minek kistesó. Elvoltak velük.


A mi gyermekeink között 5 év van. Ez szerintem nem számít olyan nagynak. A kisfiú mondjuk 1-2 hétig nyávogott, hisztizett a húga miatt, utána megszokta, majd megkedvelte. A lány jól fogadta a másik lányt.

2020. aug. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!