Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekemet mindig szekálja a...

Gyerekemet mindig szekálja a legjobb barátja, mit érdemes tenni?

Figyelt kérdés

Négyévesek mindketten, unokatestvérek, és elég jóban voltak mindig, de az utóbbi időben Noel folyton direkt olyan dolgokat mond, ami rosszul esik a fiamnak.

Pl.meglátta a fiam, és felkiáltott örömében: Anya, ott van Noel!

Mire ő: - Noel nincs itt, és az ajtót is becsukom - azzal becsapta az orra előtt.

Olyan kis szende cuki gyereknek ismertem eddig, de megfigyeltem, hogy mostanában örömmel gyötri a fiamat: soha többet nem játszom veled, direkt ütöttél meg (hiába ker bocsánatot tőle, mert véletlenül hozzáért), hülye vagy (ezt üvöltve és sokszor), állandóan árulkodik rá, játék közben faképnél hagyja valami mondvacsinált ürüggyel.

Sok a családi rendezvény, ezért elkerülni nehéz, meg a fiam is ragaszkodik hozzá, csak sokat sír mostanában és retteg, hogy Noel nem fogja szeretni. Teljesen kiborul, mikor ő mosolyogva húzza.

Mondtam már neki, hogy ilyenkor játsszon nyugodtan amit akar, ne is törődjön vele, ez hosszú távon nem működik.

Noelnak már mondtam párszor, hogy így oda lesz a barátságuk.

Nem tudom, miért csinálja, mintha folyton ártani akarna neki.



2020. aug. 23. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Sima belső feszültség, hatalomgyakorlás.


Inkább azt tanítsd meg neki, hogy ne teperjen ilyen után és soha ne hagyja magát bántani

2020. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt tanítom, mivel mondom neki, hogy csak bosszantani akar, ne törődj vele. Játsszál nyugodtan egyedül. Előbb-utóbb oda szokott jönni Noel is, de a következő alkalomra elfelejti a fiam.

Tegnap biciklizett Noel az udvaron, a fiam meg szaladt utána, mert neki nem volt biciklije. Akkor ezért üvöltött az unokateso, és az én húgom (a gyerek anyja) is a fiamra szólt rá, hogy ne fusson Noel után (sajnos messze voltam), pedig szerintem nem kellett volna. Nem akarok családon belüli feszt, de néha szívesen megcsapnám a kissrácot (nem fogom).

2020. aug. 23. 18:30
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem túl sok a kisfiad Noelnek.


Olyan, mintha a nyakára akarna mászni.

Nekem is sok, már a leírtakbóp, nemhogy szegény kisfiúnak.


Tanítsd meg az önálló játékra meg arra, hogy nem kell folyton a másik nyakára mászni.

2020. aug. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk én max a harmadik ilyen “hülye vagy” visításnál megmondtam volna kiabálás nélkül, de nagyon határozottan, hogy “Noel, ezt meg ne halljam még egyszer, itt nálunk ilyeneket nem mondhat a másikra senki, te sem”.

Az árulkodását meg engedd el a füled mellett. Azért csinálja, mert reagálsz rá, netán ki is borulsz. Azért nehogy már egy 4 éves agresszív kismalac vendég gyerek terrorizálja a fiadat a saját otthonotokban! A szülőknek is szólnék mindenképp. Mindennek van határa.

2020. aug. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Manipuláció és gyötrés, amit-mint viselkedési formát otthonról hoz. Az anyjától.


Hanyagold a kapcsolatot az adott családdal-szerintem. Egyrészt akiknél ez rögződve van mint viselkedés, ha szólnál mint az UFO-ra néznének, másrészt ennek az előadásnak nem tenném ki a gyerekemet a továbbiakban-család ide, család oda.

2020. aug. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egészen az elmúlt pár hétig sulve-főve együtt voltak, és jóban.

Folyton a gyerekemmel akar játszani, hívja, hogy menjen hozzájuk. De amikor meg találkoznak (főleg a szüleimnel ), akkor ez megy. Mindig is csiptem, mert egy cuki volt, de mostanában nehéz jókat éreznem iránta. Főleg, mikor a fiam kétségbeesetten zokog, ő meg elégedetten mosolyog. Furcsa is egy ilyen kicsi gyerektől ezt látni. Vagy folyton anyukámhoz szalad, ha például a fiam felborit valamit. Én már fel is állítom, problem solved, de ő meg szalad a mamahoz, és lehalkitott hangon bemószerolja.

Az igaz, hogy a szülők között van feszültség az utóbbi időben. (Mármint Noel szülei között.)

2020. aug. 23. 18:49
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem teljesen ugyanez, de hasonló, enyhébb probléma nálunk is volt.

Szintén unokatesó, akik a fiamnál 5 évvel idősebb. Ez ebben a korban hatalmas különbség. Viszont életkorban ő volt a rokonságban legközelebb hozzá, tehát értelemszerűen mindig vele akart játszani a fiam. És az unokatesó többször is olyan játékokba vitte bele, ami csicskáztatás volt. Pl. valamit rosszul csinált a fiam, akkor büntetést kapott. Pl. az akkor kiscsoportos fiam tőle hallotta először a "börtön" szót, és hogy az milyen intézmény. És ez úgy derült ám ki, hogy fürdés közben játszott, említette ezt a szót ("börtönbe zárlak") én meg döbbenten kérdeztem tőle, hogy ezt a szót kitől hallotta. És akkor derült ki, hogy ha pl. játék közben valamit tévesztett, elrontott a fiam, akkor "börtönbe zárta" a párnák közé. És a kisfiam persze elfogadta a nagyobbtól, hogy bűnt követett el és büntetést érdemel.


Mi arra tanítottuk ezek után, hogy ki tudjon lépni ezekből a játékokból. Hogy az unokatesó hiába idősebb, neki nem kell engedelmeskednie. Nekünk kell, meg az óvó néniknek. Hogy a játék célja, hogy jól érezze magát benne. Ha nem érzi jól magát benne, nyugodtan hagyja ott a másikat és kezdjen mást csinálni.

Lassan-lassan, hónapok alatt ezt el is értük, és onnantól (minő érdekesség!) nem is próbált uralkodni fölötte a másik. Onnantól szintén játszottak együtt, de már egyenrangú felekként.

2020. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

7-re:

Na, sokat írtam, csak azt nem, mit lehetne tenni a ti helyzetetekben.

Szóval a fiadnak azt tanítsd meg, hogy ha nem akar a másik gyerek vele játszani, akkor nem dől össze a világ. Általában véve, ha Noel nem szereti, akkor sem. A szülei akkor is szeretni fogják, és ez a lényeg. Legyen önérzete, ha pl. becsukja a másik az orra előtt az ajtót, akkor ne teperjen utána.

És én is ritkítanám a találkozásokat. Nem is kell olyan nagyon titkolni a felnőttek előtt: a kisfiadat sokszor megríkatja Noel, emiatt. A sógorék meg gondolnak, amit akarnak...

2020. aug. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Hány éves Noel?

5 éves gyerekeknél is volt ilyen időszak, hogy provokálta a kicsit.

Nem is értettem és kétségbe voltam esve. Azután másoktól ugyanezt hallottam, a nagyobb ovis társai is hasonlóan "szekálják" a kicsit, így betudtam egy ilyen időszaknak.

Természetesen ha túlzásba esett, akkor rászóltunk, de egy idő után magától elhagyta. Még néha rájön az ötperc, gondolom nekik is az agyukra tudnak menni a kisebbek és még nem tudják jól kezelni.

2020. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Láttam, 4 évesek. Akkor szerintem csak átmeneti időszak lesz.
2020. aug. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!