Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti? Nagyon hisztizik a 16...

Hiszti? Nagyon hisztizik a 16 hós kisfiam, beviszem a szobájába, és mondom neki hogy csak akkor jöjjön ki ha befejezte. De nagyon belelovalta magát, és alig vett már levegőt. Ezt meddig hagyjam? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a 16 hónapos gyerek még nem érti ezt a "csak akkor gyere ki, ha abbahagytad"-dolgot.

Nem mindegy amúgy, hogy miért hisztizik.

Van egy könyvem, az Okosan nevelni tudni kell, abban van leírva, hogy a hisztinek 2 fajtája van, a distressz és a "Kis Néró".

A distressz az akkor van, ha pl.valamilyen csalódás, fájdalom éri. Nekik még az is csalódás, ha elfogyott a csoki. Ilyenkor nem eltávolítani kell magunk mellől, hanem épp, hogy közeledni kell hozzá. Pl. azért hisztizik, mert nincs több csoki. Ilyenkor oda kell menni, megölelni, és azt mondani, hogy "Tudom kicsim, hogy csalódott vagy, amiért elfogyott a csoki. Nincs semmi baj."

A "Kis Néró" meg akkor van, ha mondjuk utasít valamire téged, amit nem teszel meg, a fenti példánál maradva: "Anyu, azonnal menj el a boltba, és hozz nekem csokit." Ilyenkor nem szabad neki engedni. De ilyet 16 hónapos még nem csinál.

Persze nem azt mondom, hogy minden anyukának így kell csinálni, mert ez a szentírás, de talán érdemes lehet kipróbálni.

2010. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia!

Az én fiam ugyan már két éves, de nekünk a sarokba állítás vált be a legjobban! Másfél-két perc és ki jöhet. Megbeszéljük a problémákat és minden okés. A szobába nekünk se nyugodott le, csak tovább hisztizett, csapkodta az ajtót.. Egy próbát megér!

2010. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szintén hisztis 16 hónapos anyukája vagyok. Hát az enyémnek hiába mondom hogy majd akkor gyere ki ha lehiggadtál, szerintem még kicsi ahhoz hogy így megértse. Egyébként nagyon hisztis a lányom, de amikor elkezd hisztizni leteszem és otthagyom, mondom neki hogy bután viselkedik. Aztán abba is hagyja és jön hozzám bújni, na ezt sem hagyom, hanem terelem a dolgokat, nehogy rákapjon arra hogy ha odabújok kicsit anyához megszeretetem magam akkor minden ok és legközelebb is így lesz.

Kicsi ő még hogy ennyire tudatosan neveld, próbálj meg inkább az ő szintjén, sok türelem kell hozzá tudom. Én is ebben a cipőben járok.

2010. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal kér bocsánatot tőled, hogy hozzádbújik...
2010. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha hisztizik, mond neki, hogy ez nem helyes viselkedés, bután viselkedik, fejezze be! Gugolj elé és ugy mond határozottan a szemébe. Ha tovább csinálja, felállsz és otthagyod. A szobába azért nem szerencsés küldeni, mert az egyszer a játék helye, egyszer meg büntihely...zavarhatja. Simán otthagyod és ennyi. Ha ugy látod, kezd lehiggadni, akkor szólj hozzá: igy nem viselkedünk, fejezd be a hisztizést, mert mèrges vagyok! Jópárszor el kellett játszanom a levegőnek nézèst, mire leszokott erről a fiam.
2010. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha rákezd megkérem egyszer, hogy fejezze be, ha nem hagyja abba akkor jön a majd szólj, ha befejezted és innentől kezdve levegőnek nézem amíg ordít. Rövid időn belül abbahagyja és odajön hozzám, hogy "Anyuka, befejeztem". Ilyenkor leguggolok hozzá elmondom neki, hogy miért nem szabad azt amit csinált, vagy mi volt a gond a viselkedésével. Megölelem és megpuszilom. Amióta van hiszti ezt csináljuk és úgy gondolom hatásos.
2010. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehajoltam,mondtam neki hogy ne hisztizzen.Semmi.Nem vettem róla tudomást.Semmi.Beküldtem a szobájába.Semmi.Már annyira sírt,alig vett levegőt,felemeltem,simogattam,semmi.Adtam neki cumit(csak éjjelre kell neki),attól kezdett megnyugodni.Csak megijedtem nehogy baja legyen a sírásos fuldoklástól.
2010. aug. 6. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a sírós fuldoklástól, kitűnöen lehet ezzel anyut manipulálni, mert irtó ijedt fejet vàgsz hozzá és rögtön simi van ujra, csak ne fuldokoljon...túlzottan körbeugráltad a hisztijét, ezért fajult eddig, hogy már levegőt is alig vett, ugy felspanolta magát. Nem kell az összes mószert bevetni egyszerre ,csak egyet, a levegőnek nézést. Ha ordit, azonnal fordits hátat, miutàn közlöd, hogy az ilyen viselkedésre nem vagy kiváncsi, majd otthagyod. Ilyenkor azt ne várd, hogy ő azonnal megszeppen és elhallgat, nem. Nagyobb hangerőre fog kapcsolni. De ez téged ne érdekeljen annyira, hogy beküldöd a szobájàba, mert ezzel csak fokozod a hisztit. Hagyd egy kicsit egyedül orditani. Kb 2-3 perc. Nem fogja abbahagyni a bömbölést, de a tónusa változni fog. Mikor már nem torkaszakadtából visit, csak sír, akkor menj oda hozzá, gugolj le és kérdezd meg, tud e normàlisan viselkedni. Abba fogja hagyni az óbégatást. Ekkor megölelem és megbeszélem vele egyszerűen a dolgot.
2010. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bettineni ***** válasza:

Szamomra a 22:02 valasz volt a legszimpatikusabb.

De a kerdes elsödlegesen az, hogy eppen miert hisztizik.

Fonos lenne megelözni, a hiszti elött az öledbe ültetni, valamivel elterelni a figyelmet, mindig massal. Ha mar nagyon belemerült meg kell mosni az arcat, kimeletesen langyos vizzel, simogatva.

2011. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!