Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Égtek amikor hisztizik a...

Égtek amikor hisztizik a gyereketek az utcán/játszón/boltban, stb? Hogy kezeled? Mikor múlik el?

Figyelt kérdés

Kislányom 23 hónapos, úgy 1 hónapja beköszöntött a hiszti-korszak. :-( Amúgy borzasztóan makacs, mindenet azonnal akar, ha vmi nem sikerül neki elsőre mérges lesz, de ami most van, az horror!

Tegnap a parkolóban akart minden áron kirohanni az autók elé és amikor felkaptam, iszonyatos hisztit csapott! Tiszta ideg lettem, még nem jöttem rá mi a legjobb módja, hogy lecsillapítsam. Ráadásul én is lobbanékony vagyok, így elég nehezen tolerálom "kicsi én"-t... És a legjobb, úgy néztek rám, mint ha ufó lennék! Más gyerek nem hisztizik??


2011. aug. 5. 14:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Én bizony égek rendesen.Az emberek bámulásától meg fejcsóválásától epeömlést kapok.Én sokszor húzom a földön,cipelem a vállamon vagy ahol érem(18 kg és terhes vagyok).Iszonyatos műsort levág én meg neki vágnék le ilyenkor egy jó nagyot.
2011. aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
hát őszintén szólva engem nem érdekel, hogy ki hogy néz, vagy mit gondol - ha hisztizik, állok mellette és megvárom, míg befejezi - nem húzom föl magam, hanem nyugodtan mondom neki, hogy ha befejezte, akkor mehetünk, addig csinálja csak nyugodtan - 3-4 ilyen után abbahagyta és már nem műsorozik
2011. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
hajaj, nem érzem cikinek, ez van. Tegnap a Tescoba kezdett el hisztizni, mert ő nem akart kiszállni az autós kocsiból. Kivettem, és "húztam"magam után. A boltban felveszem ha hisztizik, és nem veszek róla tudomást. Ez általában hatni is szokott. Ma pl. azon hisztizett reggel vagy 10 percen keresztül, mert összecsuktam az ágyat, és nem nyitottam vissza. Nem foglalkoztam vele, 10 perc után csend lett. Egyébként nálam a határ az a 30. perc után jön . Onnantól már kivagyok én is, de ilyen hála istennek nagyon ritkán van. Most 2,5 éves.
2011. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

Dehogynem...:D

A nap: normális séta, szófogadó köszön, fogja a kezem...

B nap: kiadós veréssel fenyegetve ráncigálva se haladó, üvöltő, krokodilkönnyekkel bőgő, földhözcsapkodó, elrohanó...

25hónapos fiú...

(mintha én lennék:D)

2011. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én már ezen nem agyalok! Aki furán néz rám, annak vagy még nincs gyereke, vagy soha nem is volt. NA ez, az ami ne idegesítsen!!! Egyébként muszáj, hogy nagy legyen az önuralmad ilyenkor, mert akkor a gyerek is hamarabb csillapodik + nem fognak rossz szemmel nézni rád, hiszen aki ismeri és van gyereke az tudja, hogy ez egy korszak, ami alatt, ha bele hülyülsz is, de át kell esni és nem lehet kikerülni, mert így egészséges a gyereked! Minden gyerek hisztizik valamikor, még a legangyalibb is, hidd el!!! Lehet, hogy nem olyan gyakran és kordában lehet tartani, de nincs olyan gyerek, aki ne feszegette volna még a határokat!

Legyél okos és cseles, kitartást és önuralmat kívánok!

2011. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én a "másik oldal" vagyok, nem szokott hisztizni, csak nagyon ritkán, akkor is csak kicsit (az első nagy hisztijénél szerintem elkaptuk a dolgot vagy csak mázlim van)

Viszont sok rettentő hisztis, akaratos gyereket látok az utcán, boltokban és egyáltalán nem ciki, abszolút nem is zavaró vagy kiakasztó, mindig megsajnálom anyukát, nagyon nehéz lehet. Nem kell ilyenkor a többi emberrel foglalkozni, ez nem égés, mindenkinek van gyereke, öccse, huga, rokona, mindenki tudja, hogy ez a gyerekeknek ebben a korban teljesen normális!

2011. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hát otthon még hagyján, mert max. utána amikor nem lát kibőgöm magamból a stresszt, dühöt, de nyilvános helyen...

Ilyenkor pocsék anyának érzem magam és úgy érzem más is ezt gondolja rólam!

Jobb napokon engem sem érdekel ki hogy néz, de az utóbbi 2 nap borzalom volt!

Elég naív voltam, hogy azt hittem minket ez elkerül. :-( Vajon a bölcsi ront vagy javít a helyzeten?

2011. aug. 5. 14:22
 8/20 anonim ***** válasza:
Önuralom és következetesség. Addig mondtam, és tartottam magam ahhoz, hogy nálam hisztivel semmit nem tud elérni, míg belátta. Most már óvodás és jött hozzánk vendégségbe egy csoporttársa, aki szintén bepróbálkozott a hisztivel. Amikor mondtam a kislánynak, hogy ebben a házban nincs hiszit, még Ő tette hozzá, hogy Vigyázz, nagyon hamar a kapun kívül kerülhetsz! Gyakorlatban például megoldhatod úgy, hogy szorosan átöleled ilyenkor, és addig nem is engeded el, míg le nem csillapodik. Ha jó már a beszélőkéje, akkor szavakkal is tisztázhatjátok, hogy mikor van vége a hisztinek, mikor teheted már le? Később, nagyobb korában mindenképpen. Igazából a gyerek folyton próbálkozik, feszegeti a határokat, mert így tanul. Nincs ebben semmi különös, ha te is természetesnek fogod fel, könnyebb lesz neked is. :)
2011. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Oké, csak közben meg azon agyaltam az elmúlt pár napban, hogy szegénykém mire fog emlékezni a gyerekkorából? Arra hogy anya állandóan azt hangoztatta: nem, nem szabad, ne csináld... Én szeretnék neki szabadságot adni, hogy a saját bőrén tapasztaljon meg dolgokat, de azért nem akarom, hogy a fejemre nőjön! Ezért írtam, hogy még nem találtam meg a hatásos módszert. Ezt a magamhoz szorítós dolgot megpróbálom - talán nem kaparja ki a szemem! :-D
2011. aug. 5. 14:26
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az nem égő, ha a gyerek hisztizik.

Az az égő, ha az anya ordít vele emiatt.

2011. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!