Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 10-12 éves gyereknek...

Egy 10-12 éves gyereknek kell/szoktatok mesét olvasni,illetve altatni? Nektek igényli?

Figyelt kérdés
2020. szept. 11. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Ebben a korban már szerintem régen leszoknak erről a gyerekek. Egy tíz éves már idős ahhoz, hogy altassák, egy tizenkét éves meg pláne. Ő már kamasz korban van, ilyenkor már bőven ciki nekik az ilyen.
2020. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem anyukam anno ennyi idősen regényeket olvasott. Ez volt a közös program. Minden nap egy fejezet. Szabó Magda: Sziget kék, Abigél. Geral Durell könyvek. Marx Poppins stb.

Altatni nem kellett és olvastam önállóan is regényeket, de az esti olvasás a mi kis közös programunk volt.

2020. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Ennyi idősen már tud magának olvasni, amit akar.

Én nagyon mesepárti vagyok, rengeteget olvasunk a gyerekeinknek, de ha valaki már tud olvasni, az olvasson magának. Ha mesét akar, akkor azt, ha mást, akkor mást. Ha meg 10-12 évesen még nem tud végigolvasni egy tízoldalas mesét, az meg irtózatosan gáz. Kivéve persze, ha diszlexiás: akkor tényleg olvasnék neki, ha igényli.

2020. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Imádok olvasni, de ennek ellenére mégis tök jó programnak tartom esténként a közös olvasást anyukámmal tizenkilenc éves létemre. Hol ő olvas hol én. Ez kb olyan mint egy közös film nézés.
2020. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
12 éves lányom van. Kb. 7 éves korig olvastam neki mesét. Azóta saját kis neki való regényeket olvas magának.
2020. szept. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
9 éves fiaink imádják az esti mesét. Vagy az apjuk vagy én olvasok nekik. Lányaink (11 és 12) is gyakran körénk ülnek. Szoktak magukban is olvasni, de más élmény hallgatni. Én is szerettem gyerekként.
2020. szept. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

10 éves a fiam, olvasok neki este, és büszke vagyok rá. Nyilván nem Bogyó és Babócát, hanem regényt. Utána pedig, kapaszkodjatok meg, összebújunk az ágyban, beszélgetünk, és gyakran ottmaradok, amíg el nem alszik (ami nála a beszélgetés abbahagyása után 3 perc).

Nem azért, mert nem tud olvasni, hanem mert ez a mi közös időnk, amihez mindketten ragaszkodunk. Vagány, élsportoló gyerek amúgy, nem az a típus, aki az anyja szoknyája mellett üldögél egész nap.

2020. szept. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Én 10-11 éves koráig rendszeresen olvastam esténként a lányomnak, nyilván akkor már regényeket. Most 11 és fél, és kb. fél éve inkább alkalomszerűen olvasok fel, amikor kéri, vagy olykor ő olvas fel nekem. Nem azért, mert már nem akarja, hanem inkább mert változtak a körülmények, és már nincs 30-40 percem esténként csak az ő lefektetésére. Az viszont máig megmaradt, hogy lefekvés előtt melléfekszem egy kicsit beszélgetni, aztán betakargatom és jóéjtpuszit adok. Mi ezt altatásnak hívjuk, de a szó szoros értelmében nem az, hiszen nem várom meg, hogy elaludjon, olykor még órákig fenn van utána, olvas, filmet néz, rajzolgat az ágyában.
2020. szept. 12. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12 éves a fiam. Már régóta cikinek tartja a meseolvasast este, viszont ő maga olvas. Ropi naplója, Huckleberry Finn, ilyesmiket.
2020. szept. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!