Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 12 éves lány esetében...

Egy 12 éves lány esetében hány % a szülő felelőssége, hogy hogy táplálkozik a gyerek?

Figyelt kérdés
2020. jún. 18. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
100. A gyerek azt eszi, ami van otthon, és amire az elmúlt 11 évben nevelték.
2020. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
100% Minden szokását ő alakította, és ő veszi meg az ételt.
2020. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem lehet százalékban mérni, de biztosan nem 100. Egy 12 éves gyereknek már nem lehet lenyomni a torkán az ételt, és már ki tudja fejezni, ha valami nem ízlik neki, illetve tud is magának vásárolni egészséges vagy kevésbé egészséges kaját. Vagy pl. járhat menzára, azt sem a szülő befolyásolja, hogy ott mit adnak enni.
2020. jún. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

90%


Azért, mert minden szokását a szülőtől tanítja.

12 évesen azt eszi ami van..

Valóban nem lehet lenyomni a torkán.. de ha csak olyan van otthon, amit nem baj, ha eszik, akkor nem lesz gond...


10% pedig az anno óvoda.. menza.. nagymama stb-nek hagytam meg

2020. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Ha van zsebpénz akkor szinte alig számít. Meki, csokik, péksütik, chips, nem nagy összegek, simán rászokhat ennyi idősen a fos kajára.


De nem is feltétlen baj ez, nem túl egészséges de egy lépés a felnőtt kor felé.

2020. jún. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

A lányom az élő példa, hogy 12 év csatározás után sem eszik szinte semmi normális ételt. Nem lehet lenyomni a torkán, inkább éhezik de nem eszik meg olyat amit nem szeret. Már az iskolából is jött a panasz, hogy alultáplált, fáradékony volt. Volt, hogy 2 napig egy tányér húsleves levét ette meg és ennyi. Elájult a suliban. Itt adtam fel az elveimet, és ha a gyerekem hamburgerre éhes azt eszik.

156cm 27kg volt.

2020. jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Ilyen súlyos esetben szerintem valamilyen pszichológiai probléma állhat fent. Sajnos az én anyám is így áll a testvéremhez. Nem való szülőnek, akit akármennyi idő után is, de nem érdekel a gyereke egészsége.
2020. jún. 18. 16:49
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem feltétlenül pszichológiai probléma. Én pl. szenzoros érzékenység miatt nem bírok megenni bizonyos ízű és állagú dolgokat, ami egy idegrendszeri eredetű dolog. Ezzel nem lehet semmit kezdeni, ha erőltetik, csak még rosszabb. Inkább egyen egészségtelen kaját a gyerek, mint semmit.
2020. jún. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Facebookon olvastam a Gluténérzékeny csoportban, egy anyuka írta, hogy a 12 éves gyereke nagy valószínűséggel cöliákiás és nem akar diétázni.

Ha esetleg te vagy az a szülő kérdező...

12 éves gyerek étkezéséért még a szülő a felelős. Nyilván nem lehetsz ott vele 24\24, de a szülő feladata az is, hogy elvigye orvoshoz. Akár pszichológushoz, hogy miért akar magának szánt szándékkal ártani.

2020. jún. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
79.8 %
2020. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!