Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Több 3 éves gyerek miért...

Több 3 éves gyerek miért hiszi magáról, hogy ő a világ közepe?

Figyelt kérdés

Hallottam azt beszeltek kinek van több mindene, hogy csak nekik van ez nekik van az.

3 éves gyerekekről van szó, nem gondoltam, hogy van ilyen mar ennyire korán.


2020. szept. 15. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Dicsekedni már az óvodás is tud. Ebben semmi furcsa nincs. Amúgy sokszor füllentenek még ilyenkor, hogy nagyobbat mondhassanak egymásnál. Szóval sokszor gyököt kell vonni belőle. Ez nem azt jelenti, hogy ők azt hiszik magukról, hogy ők a világ közepe. A felnőtteknél is megfigyelhető, hogy attól érzik valakinek magukat, ha többnek mutatják magukat mint a társaik.
2020. szept. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Az egyedfejlődés része. 1-2 éves kor között alakult ki az én tudata. Most persze, hogy azt hiszi, hogy ő a vilàg közepe. Dackorszak ezerrel. Én-én-én. Minden az enyém, majd én eldöntöm, majd én megcsinálom... Ez àltal tálalja meg, hogy meddig tart a határa, mi az övé, és újabb dolgokat visz véghez egyedül.

Ilyeneket, hogy önzetlenség és szerénység, felesleges egy 3 éves gyerektől elvárni. Tanulnia kell.

2020. szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Ez tök normális,3 éves már.

Dicsekedni tud már ilyenkor is már bőven

2020. szept. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem igazán újkeletű dolog, korosztályhoz illő viselkedés.

Nézd meg ezt a nagyon nem ma készült kabaréjelenetet (kb. 1:13-nál keezdődik maga a jelenlet): https://www.youtube.com/watch?v=bwthA8ksI5A

2020. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
életkori sajátosság
2020. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem tud még elvonatkoztatni önmagán kívülre. De mondjuk ha állandóan tárgyakkal dicsekszik, az azért meglepő.
2020. szept. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Életkori sajátoság.
2020. szept. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen értem ezt. De az is ebbe tartozik, hogy mutogatja mije van, és mondja a másiknak, hogy te nem kapsz ilyet úgysem?
2020. szept. 15. 20:12
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a videót...
2020. szept. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
igen, idetartozik, mert még a tárgyak által azonosítja önmagát, nem képes a decentralizált gondolkodásra. másokról is inkább úgy beszél, hogy "XY akinek szép babája van", nem pedig azt emeli ki, hogy kedves. ahogy előttem írták, a fejlődés része, kinövik.
2020. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!